پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اعتراضات به گران شدن بنزین

گرانی بنزین تجاوز آشکار به حداقل معیشت زندگی زحمتکشان است
طرح:مهدی احمدیان

فقط با بی کس و کارها می‌شود ازین کارها کرد»

🔹تا قانون مالیات بر خانه‌های خالی می‌رود مجلس، خود آقای آخوندی که #وزیر_مسکن بود نامه می‌نویسد و با هماهنگی آقای لاریجانی حذفش می‌کنند. کسی بخواهد با قانون مالیات بر عایدی سرمایه قدری از جبران کسری بودجه بگوید هم سرنوشتش همانست.

🔸کسی بخواهد جلوی قریب ۱۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی #پزشکان و بیمارستان‌های خصوصی را بگیرد اول از همه آقای ولایتی و زالی و قاضی زاده هاشمی که وزیر وقت بود علیه‌اش موضع می‌گیرند و هوا می‌کنند. قریب ۱۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی #وکلا هم همچنین.

🔹کافی است اراده‌ای صورت بگیرد و بخواهد قریب ۳۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی بازرگانان زیر سایه کارت بازرگانی را اصلاح کند. فوری لابی #اتاق_بازرگانی در مجلس فعال می‌شود و دویست تا امضای اصول گرا و اصلاح طلب با بهانه «فراهم‌نبودن شرایط در موقعیت حساس کنونی» علیه طرح جمع می‌کند.

🔸به گفته رییس سازمان #مالیات ۳۰۰ هزار میلیاردر در ایران داریم که نیمی از آنها هیچ مالیاتی نمی‌دهند و نیمی هم مالیات غیر واقعی می‌دهند که نسبتی با درآمدشان ندارد. بسیاری‌شان حتی یارانه هم می‌گیرند. تا کسی از حذف یارانه پر درآمدها و وضع کنونی مالیات گرفتن از اینها بپرسد اول از همه رئیس جمهور مملکت در مقام دفاع ازین میلیاردرها می‌گوید ما حق سرک کشیدن در حساب‌های مردم را نداریم.

🔹۱۵۰ هزارمیلیارد وام بانکی دست ۱۱۰ نفر معوق شده است. ۸۰ درصد منابع بانکی دست ۲۰۰ نفر است. فقط در فساد بانک سرمایه ۱۶ هزارمیلیارد دست کلا ۶۱ فرد حقیقی و حقوقی بود. از بدهکار بانکی تا محتکر مسکن تا #مدیرانمدرسهدار غیرانتفاعی تا فراری مالیاتی خداراشکر همگی در مجلس و دولت و بین سران قوا به مقدار کافی نماینده و لابی و آدم دارند تا هیچ چیز علیه‌شان تصویب نشود.

🔸فقط مردم بی کس و کارند که آقایان می‌توانند دور هم بنشینند بدون توضیح، برای‌شان هرچه خواستند تصویب کنند. حتی کاری که از طرف وزرای مسئول تکذیب هم شده است.

🔹فقط مردم بی نماینده در حاکمیت‌اند که به بهانه کسری بودجه، فقط بخاطر سی و اندی هزار میلیارد، می‌شود بار تورم و گرانی و فشار حداکثری را در هر زمان ممکن روی دوش‌‌شان گذاشت و بدون ابلاغ با توهین آمیزترین شکل ممکن کاملا غافلگیرانه و شبانه اجرا هم کرد. بدون آنکه حداقل قبلش بحث را به نقد و رای کارشناسان بگذارند.

#وحید_اشتری |

این راننده موتور با از این به بعد با بنزین سه هزار تومانی کار کند. تمام هزینه های زندگی‌ش هم دوباره افزایش پیدا می کند.

افزایش قیمت بنزین و چند چالش | #رضا_صدر

🔹بسیاری از افراد نه بواسطه بی فرهنگی یا تن پروری یا عادات مصرف‌گرایانه، خودرو شخصی و مصرف سوخت به زندگی آنها گره خورده بلکه معذوریت ها و محدودیت‌های شغلی این موضوع را بر آنها تحمیل کرده است.
حال با افزایش چند برابری قیمت سوخت آینده شغلی این گروه که عموما از طبقه میانی و فرودست جامعه هستند در معرض تهدید قرار میگیرد. همانند مسافربران شخصی، رانندگان اسنپ و تپسی، پیک‌های موتوری، حاشیه نشینان که شغلشان در شهر قرار دارد، شهرنشینانی که در حاشیه کار میکنند.

🔸افزایش چند برابری قیمت سوخت بطور طبیعی جامعه را وادار به استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی میکند این در حالیست که در بسیاری از مسیرهای غیر شهری عملاً حمل و نقل عمومی وجود ندارد و همچنین در شهرها و خصوصا کلانشهرها آنچه حمل و نقل عمومی نامیده میشود در حال حاضر با ظرفیتی بیش از توان بکار گرفته شده است و تحمل متقاضی بیشتر را ندارد. از قضا باز هم این طبقه میانی و فرودست هستند که مفری از این مشکل ندارند.

🔹افزایش چند برابری قیمت سوخت نه تنها بصورت مستقیم هزینه خانوار را افزایش می‌دهد بلکه موجب تورم القایی نیز می‌شود و سوال مهم اینجاست که دهک‌هایی که هم اکنون توان تامین احتیاجات خورد را ندارند پس از این تعدیل چه باید بکنند؟

🔸سیاست‌های تعدیلی و ضد سوبسیدی شاید بواسطه حذف یارانه، بهرمندی طبقه فرادست و پرمصرف را از منابع عمومی کاهش دهد اما از آن جهت که این سیاست‌ها موجب افزایش هزینه‌کرد خانوار می‌شود تا زمانیکه به تغییر درآمد کمکی نکند، تنها فشار اقتصادی را بر دهک‌های پایین جامعه افزایش میدهد.

ریشه‌دار تر از بنزین» | #وحید_اشتری

🔸طرحی که ۶ سال پیش اجرا شد را لغو کردند و بعد از ۶ سال با خسارت بیش از ۱۰۰ هزار میلیاردی دوباره اجرا کردند و این افتضاح رقم خورد. این خسارت را چه کسی به جیب ما زد؟ به جز خواهر و مادر نتانیاهو و عمه ترامپ ما در این مملکت یقه کس دیگری را هم حق داریم بگیریم؟

🔹یک رقم از گندکاری‌شان خالی کردن بیسابقه ۱۸ و نیم میلیارد دلار از خزانه کشور بود. با چه توجیهی سال ۹۶ در آستانه انتخابات خزانه را خالی کردند و بین محتکرها و دلال‌ها توزیع کردند؟ آن گند بزرگ توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی به فک و فامیل و دوست و آشناها به کجا رسید؟ چه کسی بخاطرش محاکمه شد؟

🔸وسط شلوغی‌ها عبدالرضا مصری نماینده مجلس خبر داده ۸۰ هزارتن برنج را با ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت وارد کرده و در انبار آنقدر مانده که فاسد شده و ریخته‌اند دور. در این اوضاع کشور، مردم اینها را به حساب بی کفایتی آقای روحانی و دار و دسته‌اش بگذارند لطف کرده‌اند. اینجا اسمش #کفایت است، در همه جای دنیا اسمش #خیانت است.

🔹کلا کشور دارد با آزمون و خطا و هدردادن منابع ارزی اداره می‌شود. آنهمه ارز برای واردات گوشت و ارزان شدنش دادند تهش معلوم شد ارز گوشت را می‌گرفتند موبایل وارد می‌کردند. معاون‌های وزیر کشاورزی را هم با اتهام سوء استفاده از وضعیت گوشت بازداشت کردند. ظاهرا آن بخش از گوشت هم که می‌آمد داخل تازه گرفتار مدیران وزارت جهاد و کشاورزی می‌شد.

🔸پول ملی بی ارزش‌ترین روزهای تاریخی‌اش را طی می‌کند. بزرگوار! جیب ما بیشتر از این کشش جبران کفایت شما در این روزهای پر فشار استکبار داخلی و استکبار خارجی را ندارد. نمی‌شود به جامعه هر طوری دلتان خواست پس گردنی بزنید، روزانه و شبانه، با دلیل و بی دلیل با بی احترامی و توهین غافلگیرش کنید و دست آخر هم دست کنید در جیبش که پول دستی بگیرید.

🔹وقتی نماینده مجلس بخاطر در راس نبودن استعفا می‌دهد یا مجلسی‌ها طرح سه فوریتی برای بازگرداندن قیمت بنزین می‌دهند یعنی اصل درد را متوجه نشده‌اند. ماجرا ریشه دار تر ازین حرفهاست. جامعه خیلی خودش را کنترل کند مهربانانه و حداقلی ترین مطالبه، فعلا استعفای آقای روحانی است. از رک و راست گفتنش خجالت نکشید.

گزارش رسانه های داخلی ایران: ویرانی و آتش زدن بیش از ۱۰۰ بانک و ۵۷ فروشگاه، دستگیری ۱۰۰۰ نفر و تعداد نامعلومی کشته!

پس از تصمیم کل رژیم برای گرانتر کردن بنزین و شدید تر کردن سیاست های نولیبرالی دولت روحانی، اعتراضات بزرگی از دیروز در ۱۰۰ شهر و منطقه ایران صورت گرفت، در اینجا بخشی از آمار اولیه این درگیری‌ها را از زبان رسانه های داخلی و دولتی ایران منتشر می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری داخلی ایران و خبرگزاری های نزدیک به نیروهای امنیتی گزارش میدهند، تعداد کل معترضیان و حمله کنندگان از شب جمعه تاکنون مجموعا ۸۷۴۰۰ نفر برآورد شده که از این میزان حدود ۸۲۲۰۰ نفر مرد و ۵۲۰۰ نفر آنها زن بوده اند.

خبرگزاری فارس دعا می‌کند که بخش قابل توجهی از معترضان صرفا در محل تجمعات حاضر بوده و با هسته مرکزی اغتشاشات همراهی نداشتند. با این حال برای بسیاری از آنها پیامک هشدار توسط دستگاههای امنیتی ارسال شده است.

شیوه عملکرد هسته اصلی خشونت نشان می‌دهد که این افراد کاملا آموزش دیده بوده و برخلاف بسیاری از مردم که از افزایش ناگهانی بنزین غافلگیر شده‌اند، این افراد مترصد و آماده چنین موقعیتی بوده‌اند.

بر اساس این گزارش، از میان ۱۰۸۰ شهر و شهرستان کشور، اعتراضات و تجمعات کوچک و بزرگ در ۱۰۰ نقطه کشور صورت گرفته که جمعیت این تجمعات بین ۵۰ تا حداکثر ۱۵۰۰ نفر تخمین زده شده است.

حجم خشونت و میزان تخریب معترضان نسبت به تجمعات دی ماه ۹۶ گسترده‌تر و مخرب‌تر بوده و در نتیجه آسیب‌های جانی و مالی در مقایسه با آن افزایش داشته است.

در استانهای خوزستان، تهران بزرگ، فارس و کرمان بیشترین آسیب به اموال عمومی زده شده است.

خبرگزاری تسنیم گزارش داده که آمار دقیقی از میزان کشته شده ها در دسترس نیست اما بیشترین تلفات مربوط به حمله معترضان مسلح به انبارهای نفتی و مقرهای نظامی بوده است که ادعا میشود در جریان جلوگیری از انفجار انبارهای نفتی و خلع سلاح مقرهای نظامی به وقوع پیوسته است. تعدادی از نیروهای پلیس و مردمی نیز در این حملات کشته شده اند که تنها تابحال یک نفر در کرمانشاه تائید شده.

تاکنون حدود ۱۰۰۰ نفر در ناآرامی‌های اخیر در کل کشور بازداشت شده‌اند و بیش از ۱۰۰ بانک و ۵۷ فروشگاه بزرگ فقط در یک استان به آتش کشیده شده و یا به غارت رفته است.

دستگیری ۴۰ نفر از معترضان در شهر یزد

محمد حدادزاده، دادستان شهر یزد به خبرگزاری مهر گفته است که ۴۰ نفر از کسانی که وی اغتشاشگر نامیده در جریان اعتراضات روز گذشته این شهر دستگیر شده‌اند.

آقای حدادزاده دستگیر شدگان را «اغتشاشگر» نامیده و گفته اعتراضات روز گذشته «آرام و مسالمت آمیز بوده و مشکل خاصی وجود نداشت».

به گفته وی با این حال «در چند نقطه» از شهر درگیری‌هایی رخ داده و که «به مصدومیت پلیس» منجر شده است.

آقای حدادزاده گفته «اگر اعتراضی وجود دارد باید در فضای آرام و مسالمت آمیز مطرح شود» و تهدید کرده»با هر گونه اغتشاش که منجر به تخریب اموال مردم شود یا رفتارها و اقدامات هنجارشکنانه برخورد قانونی انجام خواهد شد».

بیانیه آمریکا (یکی از عوامل اصلی مشکلات ایران بخاطر تحریم های وحشتناک)در ارتباط با اعتراضات اخیر ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم ایالات متحده (عامل اصلی مشکلات ایران رژیم آمریکاست، این رژیم بخاطر تحریم های وحشتناک و ممانعت از فروش نفت ایران بزرگترین مشکلات برای مردم ایران بوجود آورده است، سیاست امپریالیستی آمریکا و بی کفایتی رژیم نولیبرالی اسلامی زمینه را برای مشکلات مختلف معیشتی فعلی مردم ایران فراهم آورده است )، تلاش ایران برای قطع کردن اینترنت در جریان اعتراضات مردمی رامحکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مورگان اورتگس، سخنگوی وزارتن خارجه آمریکا در ارتباط با اعتراضات اخیر در ایران به افزایش قیمت بنزین در توئیتر خود نوشت: «ایالات متحده از مردم رنج کشیده ایران حمایت می کند، در حالی که به اقدامات ناعادلانه اخیر رژیم فاسد در قدرت اعتراض می کند. ما تلاش برای قطع کردن اینترنت را محکوم می کنیم. بگذارید آنها صحبت کنند!»

پیش از این، سازمان غیر دولتی Netblocks، که در ارتباط با تحلیل اینترنت فعالیت دارد، از قطع تقریباً کامل اینترنت در ایران خبر داد.

لازم به ذکراست که در ایران نسبت پس از افرایش ناگهانی قیمت بنزین، اعتراضاتی در چندین شهر این کشور آغاز شده است که منجر به درگیریهای پراکنده ای در برخی مواقع گردیده، گزارش ها از کشته شدن حدود 11 نفر حکایت دارد.

اشک تمساح امپریالیسم برای مردم ایران

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه رژیم امپریالیستی آمریکا شامگاه شنبه در پیامی در توئیتر مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد.

وی در این پیام توئیتری نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.

پامپئو در حالی این پیام را منتشر می‌کند که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از سال ۲۰۱۶ و پس از روی کار آمدن، اقدامات متعددی را علیه مردم ایران اتخاذ کرده است.

رژیم آمریکا و دولت ترامپ اردیبهشت سال گذشته به صورت یکجانبه و غیر قانونی از برجام خارج شد و تمامی تحریم‌هایی را که به واسطه این توافق علیه ایران برداشته شده بود را بازگرداند، بخش بزرگی از مشکلاتی که مردم ایران با آن دست به گریبان هستند باعث و بانی آن همین تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بوده و قصد آمریکا ازاین تحریم ها ایجاد آشوب و نارضایتی در ایران و در نهایت تغییر رژیم و سیطره دوباره بر جان و مال مردم ایران است.

دولت ترامپ همچنین تمام تلاش خود را برای افزایش فشارها علیه ایران به کار بسته است به گونه‌ای که این فشارها سبب شده تا فروش و انتقال داروها و کالاهای بشردوستانه به ایران با مشکل مواجه شود و بیماران متعددی در داخل ایران از این موضوع رنج ببرند.

دولت ترامپ همچنین از ابتدای سر کار آمدن محدودیت‌های شدیدی را علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به کار گرفته است که کاملا با ادعای جدید پامپئو در حمایت از مردم ایران در تضاد است.

این پیام توئیتری پامپئو پس از بروز برخی اعتراضات در تعدادی از شهرهای ایران به دلیل افزایش نرخ سوخت منتشر شده است. با اجرای طرح نولیبرالی و سودجویانه بالا بردن قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد.


🔴 @maktubmed

@maktubat

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: