پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

تخریب یک روستای فلسطینی برای «یکصد و شصت و هشتمین بار»

نظامیان اسرائیلی با بولدوزرهای خود روستای العراقیب در منطقه النقب اشغالی را برای یکصد و شصت و هشتمین بار ویران کردند.

اسرائیل این روستا را به رسمیت نمی‌شناسد و ساکنان آن در معرض رانده شدن و تخلیه اجباری قرار دارند، اشغالگران بارها با بولدوزر منازل اهالی روستا را ویران کرده‌اند، اما مردم این روستا هر بار که خانه‌هایشان تخریب می‌شود، بار دیگر به آماده سازی آن پرداخته و اشغالگران را به چالش کشیده و بر ادامه ماندن در سرزمین مادری خود که در اشغال اسرائیلیهاست، پافشاری می‌کنند.

اسرائیل رفتار نژادپرستانه‌ای با ساکنان اصلی مناطق اشغالی یعنی فلسطینیان دارد و با اعطای مجوز ساخت و ساز به آنها مخالفت می‌کند، در حالی که شهرک‌نشینان اسرائیلی به راحتی مجوز غصب اراضی فلسطینی به ویژه در کرانه باختری را دارند و در شهرک‌ها اسکان می‌یابند.

گوگل محدودیت های بیشتری اعمال می کند

موتور جستجوی گوگل اعلام کرد محدودیت‌های بیشتری را برای ممانعت از تبلیغات سیاسی در فضای خود اعمال می‌کند و قرار است این محدودیت‌ها اولین بار از هفته آینده در انگلیس و در آستانه انتخابات عمومی این کشور اعمال شود و در ماه‌های آینده این محدودیت‌ها در سطح جهانی در فضا‌های تحت کنترل گوگل اعمال خواهد شد.
پِیْشِنس هگین روزنامه نگار در نیویورک در این خصوص گفت: علت اقدام موتور جستجوی گوگل در اعمال محدودیت‌های بیشتر برای جلوگیری از تبلیغات سیاسی آن است که این موتور جستجو برای ایجاد شفافیت بیشتر درباره تبلیغات سیاسی، تحت فشار‌های فزاینده‌ای قرار دارد.
چند هفته پیش از این، مهم‌ترین سازمان انتخاباتی آمریکا نیز این موضوع را از گوگل درخواست کرده بود.
رئیس کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فضا‌های تحت کنترل گوگل را خواستار شده بود.

دامنه اعتصابات در فرانسه گسترش مي يابد

با پیوستن چندین اتحـادیه دیگر فـرانسه به اعتصاب عمومی روز ۵ دسامبـر، دامنه اعتصـابات گسترش می‌یابد.
دامنـه اعتـراض سندیـکا‌های فـرانسه به اصـلاحات بازنشستگی در این کشور گستـرده‌تر می‌شود. یک منبـع وابسته به اتحـادیه‌های فـرانسه اعـلام کرد چندین اتحـادیه و سندیـکای دیگر، از جمله «کنفدراسیون عمومـی کار»، و به نـوبه خود «اتحادیـه کارگـری و جنـوب»، با هـدف اعتـراض به اصـلاحات در بازنشستگی، اعضـای خود را به اعتصـاب در روز پنجـم دسـامبر، دعـوت کرده اند.

«کنفـدراسیون عمـومی کار»، «اتحـادیه مـلی سندیـکا‌های مستقل»، «سنـدیکای راه آهـن فـرانسه»، «اتحـادیه ملی دانشجـویان» برای هماهنگی در اعتصاب نامحـدود، فـراخـوان شرکت به عمـل آورده اند. در روز‌های اخـیر، با افـزوده شدن اتحـادیه‌هایی از «ایـرفـرانس»، «راننـدگان کامیـون» (حمل و نقل و لجستیک FO)، «آموزش مـلی» (SE-UNSA) و چندین «اتحـادیـه از پلیس فـرانسه»، این لیست گستـرش یافته است.

حمله پلیس آلمان به یک باند ایرانی قاچاق انسان

پلیس آلمان از کشف و دستگیری یک باند قاچاق انسان خبر داد.به پلیس آلمان در عملیاتی در شهرهای کلن و دوسلدورف اعضای یک باند قاچاق انسان را که گفته می شود یک ایرانی عضو اصلی آن بوده است دستگیر کرد.
اعضای این باند ۷۰ تبعه ایرانی را با ویزاهای شغلی و گردشگری به صورت قاچاق و مطالبه ۳۰ هزار یورو از هر نفر به آلمان آورده است.

افشاگری سیاستمدار عراقی درباره نقشه اسرائیل و امارات در عراق

شبکه خبری المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد: افشاگری های «عزت الشابندر» سیاستمدار عراقی از حقیقت طرح اسرائیل در عراق که قرار است با مشارکت امارات انجام شود، حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، در این افشاگری نقش امارات در حمایت از فعالیت های خرابکارانه در اعتراضات عراق و تجهیز و مسلح کردن ۴ قبیله در استان الانبار واقع در غرب این کشور برای تاسیس نیرویی جهت جدایی این استان با عنوان کنفدرالیسم و وارد کردن آن در «معامله قرن» (طرح ترامپ در خصوص موضوع فلسطین) مشهود است.

منابع مطلع به المیادین گفتند که هدف از حمایت امارات از جدایی الانبار، اسکان دادن فلسطینی ها در آن است و به نظر می رسد که الشابندر اطلاعات در خصوص نقشه اسرائیل در عراق را از قطر دریافت کرده است.

به گفته این منابع، الشابندر را مجبور کرده اند تا با انتشار توئیتی بازداشت خود را تکذیب کند ضمن اینکه وی از حضور در عراق که نزدیکانش خواستار شده بودند خودداری کرده و گفت که این امکان برایش وجود ندارد.

منابع مذکور بازداشت الشابندر توسط «محمد بن زاید» ولیعهد امارات را مشابه اقدام عربستان در بازداشت «سعد الحریری» نخست وزیر سابق لبنان دانستند.

طبق این منابع، دستگاه های امنیتی عراق یک گروهک اماراتی شامل افراد لبنانی را که گروه های خرابکار در اعتراضات عراق را تامین مالی می کنند، بازداشت کرده اند.

یک منبع امنیتی عراقی به المیادین گفته بود که امارات متحده عربی عزت الشابندر سیاستمدار مستقل عراقی را پنج روز است که بازداشت کرده و به دستور بالاترین مرجع امنیتی در امارات از سفر وی جلوگیری می کند.

به گفته این منبع امنیتی الشابندر قادر به تماس با کسی نیست و آخرین اطلاعات از وی از بازداشتش حکایت دارد.

این منبع همچنین افزود که الشابندر به خاطر مواضع سیاسی خود بازداشت شده و دستگیری وی بخشی از دخالت کشورهای حاشیه خلیج فارس در موضوع عراق است.

وی همچنین گفت که بعد از افشاگری الشابندر در خصوص نقشه اسرائیل در عراق که قرار است با مشارکت امارات انجام شود، دستگاه های امنیتی امارات وی را در ابوظبی بازداشت کرده و به هتلی در دبی منتقل کرده اند.

آمریکا, عربستان و امارات قاتل سالانه ۱۰۰ هزار کودک یمن‌اند

وزیر بهداشت یمن از مرگ ۱۰۰ هزار کودک یمنی طی هر سال به دلیل اقدامات ائتلاف متجاوز سعودی خبر داد.

طه متوکل وزیر بهداشت یمن تاکید کرد که هر ساله ۱۰۰ هزار کودک یمنی به دلیل تجاوزات ائتلاف سعودی و گسترش بیماری ها و سوء تغذیه و عدم وجود دارو در سایه محاصره کشور می میرند.

وی افزود: تجاوزات ائتلاف سعودی و ادامه محاصره یمن باعث شده تا زندگی کودکان در یمن از بین برود.

متوکل تصریح کرد: متجاوزان باعث شده اند تا دارو در کشور کمیاب شده و تجهیزات پزشکی مخصوص کودکان در یمن وجود نداشته باشد. این مسأله باعث شدت گرفتن مرگ و میر کودکان شده است.

پیش از این نیز نهادهای جهانی نسبت به اوضاع نابسامان کودکان یمنی هشدار داده بودند.


سازمان دهنده حملات تروریستی در سوریه بازداشت شد

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که نیروهای این کشور توانستند تروریست های داعش را در سوریه دستگیر کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از حریت، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد: «ما در اعزاز سوریه یکی از تروریست های اصلی داعش * به اسم جهاد الدین الناصر عبیده را اسیر کردیم، او از رهبران ارشد این گروه است و با نام مستعار یوسف هودا شناخته می شده.»

مشخص شد که بازداشت شده سازمان دهنده 20 حمله تروریستی از جمله در روسیه در سال 2018 و در هامبورگ است.

به گفته سلیمان سویلو، یوسف هودا بمب می ساخت و این کار را از طریق اینترنت آموزش می داد و سپس به جذب و ایجاد شبکه ای از بمب گذاران انتحاری مبادرت می ورزید و با استفاده از آنها حملات و کشتار را آماده می کرده است.

اعزاز در طی عملیات سپر فرات در سال 2016 تحت کنترل ترکیه قرار گرفت.

طرح ناکام برای ترور مورالس

«اوو مورالس»، رئیس‌جمهور قانونی و منتخب بولیوی گفته «کوچکترین تردیدی» ندارد که نقص فنی در بالگردی که او ماه گذشته در حال سفر با آن بوده در راستای تلاش برای ترور او بوده است.

مورالس در مصاحبه‌ اختصاصی با راشاتودی گفته ماه پیش هنگام سفر به جشنی برای افتتاح یک جاده جدید، پروانه دم بالگرد حامل او دچار نقص فنی شده است.

رئیس‌جمهور مستعفی بولیوی که هفته گذشته کشورش را ترک و روانه مکزیک شد گفته معمولاً در روز چند بار سوار بالگرد می‌شده، اما هرگز شاهد چنین اتفاقی نبوده است.

این سیاستمدار سوسیالیست گفت تلاش برای ترور او احتمالاً طرح «یورگ گونزالز»، ژنرال نیروی هوایی بوده است. او گفت این ژنرال، اخیراً تغییرات زیادی کرده بود.

مورالس گفت «لوئیز فرناندو کاماچو»، رهبر مخالفان او در همان روز گفته بود مردم بولیوی شاهد «سقوط اوو» خواهند بود.

مورالس بعد از خروج از بولیوی در مصاحبه‌ای گفته که تنها راه برای پایان دادن به خشونت‌ها گفت‌و‌گوی ملی است. او در این مصاحبه، از حامیان خود در بولیوی هم خواسته که به اقدامات خشونت‌آمیز متوسل نشوند.

در روزهای گذشته رسانه‌ها از حملات نیروهای امنیتی به حامیان مورالس در بولیوی و کشته شدن تعدادی از آنان خبر دادند.

مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در ماه اکتبر اعلام شده بود، پس از اعتراضات خشونت‌آمیز مخالفان و اتهامات آنها علیه رئیس‌جمهور این کشور از سمتش استعفا داد.

او پیش از این در اولین مصاحبه بعد از خروج از کشورش و حضور در مکزیک گفت، آمریکا یک توطئه گر بزرگ است و در پشت پرده کودتا و خروج اجباری وی از بولیوی دست داشت

اعتراض لبنانی ها به دخالت آمریکا

دخالت های مقامات آمریکایی به ویژه در یک ماه گذشته، خشم لبنانی ها را برانگیخته است.
جفری فلتمن سفیر پیشین آمریکا در لبنان نیز در ادامه روند دخالت های این مقامات مداخله جویانه ضمن اشاره به نقش آمریکا در تشدید بحران در این کشور ، درباره ارتش و دسته بندی های لبنانی ها نیز اظهاراتی فتنه برانگیز مطرح کرد.
پس از این اظهار نظر های مداخله جویانه گروه های مختلف لبنانی تصمیم گرفتند یکشنبه هفته آینده ساعت یازده (به وقت بیروت) تجمع اعتراضی در مقابل سفارت امریکا در بیروت برگزار کنند.
همچنین هشتگ #فیلتمان_سفیر_الفتنة ( فلتمن سفیر فتنه ) نیز به سرعت در حال انتشار در شبکه های اجتماعی لبنان است.

۶۷ کشته: اروپا مسئول مرگ پناهجویان در دریای مدیترانه است

به دنبال واژگونی قایق مهاجران در سواحل لیبی، 67 نفر کشته و 30 نفر از مهاجران توسط صیادان محلی نجات یافتند.

بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، از آغاز سال جاری تا ماه اوت (مرداد/شهریور) 578 مهاجر غیر قانونی در آب‌های مدیترانه جان خود را از دست داده اند.

همچنین، طبق آمارهای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، در سال گذشته بیش از دو هزار مهاجر غیرقانونی در دریای مدیترانه جان باخته اند.

درسال‌های اخیر اتباع برخی کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا با هدف رهایی از خشونت‌ و بی ثباتی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ناشی از دخالت غرب، تلاش می‌کنند خود را به اروپا برسانند که بسیاری از آنها در این مسیر، جان خود را از دست می دهند.

مسکو: از ادعای آمریکا درباره حمایت از مردم ایران «مبهوت» شدیم

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در واکنش به ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران گفت، واشنگتن عامل اغلب مشکلات کنونی ملت ایران است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، زاخارووا گفت: «[ادعاهای پامپئو] ما را مبهوت کرد، زیرا بیشتر چیزهایی که موجب جرقه خوردن نارضایتی‌ها و رویه‌های دیگر در ایران شده است، اقداماتی است که خود آمریکا علیه جمهوری اسلامی اتخاذ کرده است».

زاخارووا متذکر شد که تصمیم تهران برای افزایش قیمت سوخت که ناآرامی‌ها در ایران به بهانه آن آغاز شد، نتیجه «فشار تحریمی سنگین و غیرقانونی» آمریکا علیه ایران است.

وی افزود، دریافت مواد دارویی، غذا و سایر اقلام ضروری حق مردم ایران است و آمریکا با اقدامات خود این حقوق را زیر پا گذاشته است.

زاخارووا در ادامه گفت: «از منظر ما، هنگامی که آن‌ها تصمیم گرفتند سیاست فشار تحریمی را علیه ایران اتخاذ کنند، تمام مدت هدف آمریکا همین بود. مشخص شد که از یک سو واشنگتن حداقل به‌صورت کلامی، از خواسته‌های مردم ایران حمایت می‌کند و از سوی دیگر هرکاری که می‌توانند انجام می‌دهند تا مردم این کشور را متحمل رنج و سختی کنند».

در روزهای گذشته، دولت آمریکا که در نزدیک به سه سال گذشته ضمن خروج از برجام، مکررا تحریم‌های تازه‌ای علیه ملت ایران وضع کرده، در نقش دلسوز مردم ایران ظاهر و مدعی شده است که از آنچه در ایران می‌گذرد نگران است.

پامپئو شامگاه شنبه در پیامی توئیتری مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد و گفت آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تمام تلاش خود را برای افزایش فشارها علیه ایران به کار بسته است به گونه‌ای که این فشارها سبب شده تا فروش و انتقال داروها و کالاهای بشردوستانه به ایران با مشکل مواجه شود و بیماران متعددی در داخل ایران از این موضوع رنج ببرند. او همچنین از ابتدای سر کار آمدن محدودیت‌های شدیدی را علیه ورود شهروندان ایرانی به آمریکا به کار گرفته است که کاملا با ادعای جدید پامپئو در حمایت از مردم ایران در تضاد است.


اعلامیه انتخاباتی حزب کوربین: دولت کارگر فوراً کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسد

حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود رونمایی کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه تحت رهبری «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر هم پرده‌برداری شده است.

کوربین در مراسم رونمایی از این اعلامیه گفت: «زمانی که میلیاردرها و بانک‌دارها در دنیای سیاست به قدرت می‌رسند، طرف مردم قرار نمی‌گیرند. یک سوم میلیاردرها به حزب محافظه‌کار کمک مالی کردند. میلیاردرها و ابَر پولدارها، فراریان از پرداخت مالیات، رؤسای بی‌انصاف و آلوده‌کنندگان اصلی محیط زیست، همگی به حزب محافظه‌کار مدیون هستند».

کوربین افزود:‌ «اما آن‌ها (میلیاردرها) مالک ما نیستند. آن‌ها مالک حزب کارگر نیستند. مردم مالک حزب کارگر هستند. به همین دلیل است که میلیاردرها به ما حمله می‌کنند. به همین دلیل است که رسانه‌های تحت تملک میلیاردرها علیه ما دروغ پردازی می‌کنند».

رهبر حزب کارگر درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: «[بوریس] جانسون [نخست‌وزیر انگلیس] برگزیت را دزدید. او می‌خواهد خدمات ملی سلامت انگلیس را به حراج بگذارد. ولی ما نمی گذاریم دست دونالد ترامپ به خدمات ملی سلامت ما برسد».

هواداران حزب کارگر فریاد زدند: «[خدمات ملی سلامت] فروشی نیست».

او در مناظره انتخاباتی با «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس نیز گفته بود: «چیزی که از طرح دولت می‌دانیم- از آنچه که آقای جانسون انجام داده- جلسات مخفیانه‌ای است که با آمریکا برگزار کرده. در این جلسات پیشنهاد شده بازار نظام سلامت ما به روی شرکت‌های آمریکایی باز شود.»

کوربین ادامه داد: «توافق جانسون آغازی برای مذاکرات خسته‌کننده و قول های عمل نشده بعدی و بعدی خواهد بود. این توافق تنها آغازی برای تعلیق بیشتر خروج از اتحادیه اروپا است. بگذارید حرف آخر را به مردم واگذار کنیم تا بار دیگر درخصوص برگزیت همه پرسی برگزار شود و تفرقه در این کشور پایان یابد. همه مردم بریتانیا عطش تغییری جدی در این کشور را دارند. زمان ایجاد تغییری حقیقی است».

در اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است. در برخی موارد، آن‌ها در برابر قوانین بین‌المللی ساکت نشستند، برای مثال آن‌ها از انتقاد از محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی به‌خاطر دست داشتن در قتل روزنامه‌نگاری به نام جمال قاشقچی سر باز زدند».

این اعلامیه می‌افزاید:‌ «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راه‌کار دو کشوری می‌داند. هیچ راه‌کار نظامی برای این درگیری وجود ندارد و مسائل باید بر اساس عدالت و قوانین بین‌الملل حل شود. اشغال‌گری و شهرک‌سازی باید متوقف شود. دولت کارگر فوراً کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت».

کوربین روز سه‌شنبه در حساب توئیتری خود نوشت: «من از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر اینکه شهرک‌سازی در کرانه باختری «نقض آشکار قوانین بین‌الملل» است، حمایت می‌کنم».

او اقدام رژیم صهیونیستی در توسعه شهرک‌سازی در کرانه باختری را «مانعی برای صلح» دانست.

انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود. جانسون درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در موعد مدنظر خود یعنی ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.

خبرگزاری تاس:«کلاه‌سفیدها» در قاچاق اعضای انسان در سوریه نقش دارند

گروه موسوم به «کلاه‌سفیدها» که تحت کنترل معارضان سوری است و هدف آنها انتشار اطلاعات دروغین و نادرست درباره شرایط سوریه و دولت این کشور است، در برداشت غیرقانونی و قاچاق اعضای بدن سوری‌هایی مشارکت داشته‌اند که در مناطق تحت کنترل معارضان سوری زندگی می‌کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری تاس، کارشناسان روس از طریق گفت‌وگو با ساکنان محلی و دهها نفر از اعضای کلاه‌سفیدها به چنین اطلاعاتی دست یافته‌اند و تصریح کرده‌اند که این گروه با توسل به زور، اعضای بدن سوری‌ها را از بدنشان خارج می‌کرده‌ است.

«ماکسیم گریگوریوف» مدیر بنیاد روسی مطالعات دموکراسی چنین اظهاراتی را پی ارائه نتیجه تحقیقاتی تحت عنوان «کلاه‌سفید‌ها: عاملان تروریستی و منبع اطلاعات اشتباه» در وزارت خارجه روسیه، مطرح کرد. «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، پیش‌گفتار این تحقیق را به نگارش درآورده است.

گریگوریف که یکی از نویسندگان این تحقیق است، تصریح کرد: «آنها [کلاه‌سفیدها] عنصر اصلی در این طرح غیرقانونی برداشت اعضای بدن بودند. ما از طریق افرادی که با آنها گفت‌وگو کردیم، به این مسائل پی بردیم. این اطلاعات، حیرت ناخوشایندی را در ما برانگیخت».

بنا به گفته این محقق روس، کارشناسان از طریق گفت‌وگو با ساکنان مناطق سوری که کلاه‌سفیدها در آن مکان‌ها بسیار فعال بودند، به این اطلاعات دست یافتند.

طبق گزارش تاس، گریگوریف و همکارانش، بیش از یکصد مصاحبه نه تنها با ساکنان حلب، دمشق، دوما، دیرالزور و سقبا داشتند بلکه با بیش از ۴۰ عضو کلاه‌سفیدها و حدود ۲۰ عضو سابق گروههای مسلح نیز گفت‌وگو انجام داده‌اند.

بنا به گفته اظهارات این افراد، کلاه‌سفیدها در تخلیه اعضا بدن افرادی مشارکت داشتند که به آنها قول پزشکی داده بودند. بعد از آن، خویشاوندان این افراد، اجساد را در حالی دریافت می‌کردند که برخی از اعضای حیاتی آنها ناپدید شده بود. این مسئله بعد از بررسی بدن این افراد کاملاً مشهود شده است.

وی همچنین ادامه داد که بنا بر چندین گزارش رسانه‌ای، «جیمز موسوریر » بنیانگذار کلاه سفیدها که اخیراً به دلایلی مشکوک در استانبول جان خود را از دست داد، اواخر دهه ۱۹۹۰ در یوگوسلاوی بوده است و در این مدت، برداشت غیرقانونی اعضای بدن و قاچاق آن در کوزوو به اوج خود رسیده بود.

این کارشناس روس توضیح داد: «طرح برداشت غیرقانونی اعضای بدن ساکنان صربستان در قلمرویی که وی (بنیانگذار کلاه‌سفیدها) اقامت داشت، انجام می‌گرفت و دقیقاً همان سیستم در سوریه باز آفرینی شده بود. این دقیقا همان کاری است که کلاه‌سفیدها انجام می‌دهند».

۲۰ آبان ماه، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه احتمالاً بنیانگذار کلاه‌سفیدها در استانبول خودکشی کرده است. (جزئیات بیشتر)

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اخیراً از احتمال ارتباط بنیانگذار کلاه سفیدها با گروه تروریستی القاعده خبر داده بود و گفت: «یکی از بنیانگذاران کلاه‌سفیدها، جیمز موسوریر است. او یکی از مأموران سابق اطلاعاتی انگلیس و به طور خاص سرویس «ام آی 6» بوده است».

کلاه سفیدها از سال ۲۰۱۳ در سوریه نقش زیادی در حمایت از تروریست‌ها دارد. این گروه که توسط انگلیس و آمریکا حمایت مالی می‌شود، مدعی کمک به افراد غیر نظامی در سوریه است.

کلاه سفیدها مدعى هستند که تنها مأموریت آن‌ها در سوریه امدادرسانى به شهروندان آسیب دیده است و اعضاى این گروه در قبال تمامى طرف‌هاى درگیر در سوریه موضع‌ اتخاذ کرده و مى‌کنند.

این گروه فعّال در سوریه حدود یک سال و نیم پیش یعنى زمانى که فیلم «کلاه‌سفیدها» توانست در جریان هشتاد و نهمین مراسم اهداى جوایز اسکار، این جایزه را دریافت کند، در کانون توجهات قرار گرفت.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: