پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چندخبر برگزیده

ادامه تجمعات اعتراضی به افزایش نرخ بنزین وگرانی در هفته گذشته به صد شهر درکشور کشیده شد که اکثر این اعتراضات به درگیری با مامورین انتظامی وعوامل امنیتی کشیده شد

براساس اخبارمنتشرشده در فضای مجازی در این اعتراضات بیش ازصدتن ازمعترضین تا کنون جان باخته اند و هزاران تن بازداشت شده اند و دهها پمپ بنزین و بانک ومراکز دولتی به آتش کشیده شده است ، اینترنت درهفته گذشته بطور کامل قطع بوده است و از دوم آذر دسترسی به اینترنت خانگی و برخی ازشرکت ها امکان پذیر شده است، اما هنوز اینترنت تلفن های همراه قطع میباشد.
متاسفانه آمار دقیقی از کشته شدگان و بازداشتی های این اعتراضات دردسترس نمی باشد و مقامات حکومتی هم تاکنون آمار دقیقی درارتباط با بازداشتی ها وکشته شدگان اعلام نکرده اند .

t.me/vahedsyndica

۶۰ پزشک از وخامت حال بنیان‌گذار ویکی لیکس ابراز نگرانی کردند

۶۰ پزشک طی نامه‌ای ۱۶ صفحه‌ای به وزیر کشور انگلیس از وخامت حال بنیان‌گذار ویکی لیکس ابراز نگرانی کردند.

به گزارش گاردین، بیش از ۶۰ پزشک در نامه‌ای سرگشاده تأکید کردند که آن‌ها نگران‌اند که حال «جولیان آسانژ» بنیان‌گذار ویکی لیکس، بسیار وخیم باشد به‌نحوی‌که ممکن است در یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های انگلیس فوت کند.

آسانژ ۴۸ ساله استرالیایی در حال جدال قانونی برای مقابله با استرداد وی به آمریکا به دلیل اتهام جاسوسی از این کشور است. اگر این اتهام در دادگاه‌های آمریکا ثابت شود، وی به ۱۷۵ سال زندان محکوم خواهد شد.

این پزشکان در نامه‌ای به «پریتی پتل» خواستار انتقال آسانژ از زندان «بلمارش» در جنوب شرق لندن به بیمارستان یک دانشکده علوم پزشکی شده‌اند.

نامه ۱۶ صفحه‌ای پزشکان مذکور بر اساس ارزیابی‌ها از «اظهارات یک شاهد عینی»‌ از دادگاه او در ۲۱ اکتبر در لندن و گزارش «نیلز ملزر»، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور شکنجه به نگارش درآمده است.

یمن: آمار ویرانی و جنایات عربستان و امارات در ۱۷۰۰ روز

ائتلاف سعودی از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۱۳۹۴) تا کنون بیش از ۵۰۰ حمله هوایی و صدها بمباران زمینی و دریایی علیه یمن داشته که این حملات علاوه بر نابودی زیرساخت‌های یمن منجر به کشته شدن دهها هزار نفر شده است.

قربانیان غیرنظامی

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، مرکز حقوق بشری «عین الانسانیه» که خود را مرکزی مستقل می‌داند و گزارش‌های دوره‌ای درباره خسارت‌های جنگ یمن ارائه می‎دهد، اعلام کرد، تا کنون ۴۲۱۳۵ غیرنظامی در نتیجه بمباران مستقیم نیروهای ائتلاف کشته و زخمی شده‌اند. تعداد کشته شدگان غیرنظامی ۱۶۴۴۷ نفر است که در میان آنها ۳۶۷۲ کودک و ۲۳۳۷ زن وجود دارند؛ تعداد مجروحان و افرادی که دچار نقص عضو شده‌اند به ۲۵۶۸۸ نفر می‌رسد که ۳۸۵۶ نفر آنها کودک و ۲۶۸۹ نفر آنها زن هستند.

بر اساس این گزارش، کودکان بیش از ۲۵ درصد کشته‌شدگان غیرنظامی را تشکیل می‌دهند.

زیرساخت‌های تخریب شده

مرکز عین‌الانسانیه ادامه داد، ائتلاف در عملیات‌های نظامی هوایی، زمینی و دریایی خود ۴۶۱۴۶۰ عدد از تأسیسات خدماتی، ۴۵۱۶۸۴ منزل، ۱۰۵۲ مدرسه، ۳۸۳ بیمارستان و مرکز بهداشت، ۱۷۲ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی، ۶۱۱۲ زمین زراعی، ۱۲۹۴ مسجد، ۴۶ مرکز رسانه‌ای، ۲۴۰ مرکز باستانی و ۳۴۹ عدد از مراکز گردشگری را هدف گرفته است. همچنین ۸۱۷۸ عدد از تأسیسات مدنی تخریب شده به دست ائتلاف شامل ۱۵ فرودگاه، ۱۶ بندر، ۱۸۵۶ انبار آب و شبکه آبرسانی، ۲۹۴ ایستگاه برق و آب، ۳۵۷۵ راه و پل، ۵۱۴ شبکه اتصال و ۱۹۰۸ ساختمان دولتی می‌شود.

تأسیسات اقتصادی

در ادامه این گزارش آمده: ائتلاف، بخش اقتصادی را در لیست اهداف خود برای تحقق اهداف محاصره در زمان کوتاه قرار داده است؛ در مجموه ۲۰۸۱۹ عدد از تأسیسات اقتصادی صنعتی و تجاری هدف گرفته شده است که شامل ۳۴۶ کارخانه متنوع، ۱۰۶۰۱ عدد تأسیسات تجاری، ۶۶۰ بازار، ۳۹۰ مرغداری، ۸۵۷ انبار غذا، ۳۸۴ ایستگاه سوخت، ۶۱۲۷ وسیله حمل و نقل، ۲۸۳ وسیله سوخت، ۷۱۷ بار غذا و ۴۵۴ قایق صید می‌شود.

اخیرا وزارت بهداشت یمن از فوت سالانه ۱۰۰ هزار کودک بر اثر حملات و محاصره ائتلاف سعودی در این کشور خبر داد

نتانیاهو: ایران قصد حمله به اسرائیل را دارد

نخست وزیر اسرائیل در زمان دیدار از پایگاه نظامی در ارتفاعات جولان اطمینان داد که از حمله ایران جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «فرانس پرس»، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، ایران را متهم به آن کرد که آن کشور نقشه‌هایی برای حمله به اسرائیل طراحی می‌کند.

سیاستمدار اسرائیلی که چندی پیش متهم به دریافت رشوه‌، فساد و نقض سوگند شده بود و برای زندگی سیاسی خود مبارزه می‌کند در پایگاه نظامی در ارتفاعات جولان به نظامیان اسرائیلی اطمینان دادکه مانع از حمله ایران به اسرائیل خواهد شد.

وی گفت:« ما از تمام امکانات خود برای جلوگیری از حمله ایران به کشورمان استفاده خواهیم کرد. عملیات ما شامل جلوگیری از انتقال سلاح های کشنده از ایران به سوریه از هوا و خشکی است. ما همچنین منتها تلاش خود را بکار خواهیم برد تا مانع از آن بشویم که عراق و یمن پایگاهی برای پرتاب موشک ها بسوی اسرائیل بشوند».

چندی پیش طی عملیاتی از این نوع اسرائیل اعلام کرد که جنگ‌افزارهای آن کشور حملات شدیدی به نیروهای ایرانی و اهداف ارتش سوریه در سوریه به انجام رساندند. به گفته گروه سوری حقوق بشر بریتانیا طی این حملات، 23 نفر کشته شدند. 21 شبه نظامی و 2 نفر غیرنظامی جان خود را در این عملیات از دست دادند.

متحد مجاهدین با اتهام پولشویی، کلاهبرداری، نقض قوانین مالی ستاد انتخاباتی، دروغگویی، ممانعت از تحقیقات و نقض قانون عوامل خارجی مواجه شد

در ادامه تحقیقات کنگره آمریکا درباره ماجرای «اوکراین‌گیت» و نقش «رودی جولیانی» وکیل شخصی رئیس‌جمهور آمریکا در این رسوایی، دادستان‌های فدرال نیویورک خواستار اسناد پرداخت‌ها به جولیانی شدند.

خبرگزاری «رویترز» که احضاریه هیأت منصفه عالی دادگاه نیویورک را مشاهده کرد، گزارش داد: «[البته] این احضاریه چیزی درباره اینکه جولیانی کار خطایی مرتکب شده، نمی‌گوید. اما جرائمی که مورد تحقیق هستند شامل پولشویی، کلاهبرداری، نقض قوانین مالی ستاد انتخاباتی، دروغگویی، ممانعت از تحقیقات و نقض قانون عوامل خارجی است».

این احضاریه ضمن درخواست برای افشای لابی‌گری‌هایی که جولیانی برای منافع افراد خارجی انجام داده، خواستار در اختیار گرفتن تمام اسناد پرداخت‌های خارجی به جولیانی،‌شرکای او یا هر شخص یا نهادی مرتبط با وی شده است.

اواخر تابستان امسال بود که خبری به رسانه‌های آمریکایی درز کرد؛ یک افشاگر مدعی شده است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تماس با یک رهبر خارجی، اظهاراتی مطرح کرده و وعده‌هایی داده که منافع ملی آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این خبر، جرقه آتشی بود که حالا تمام کاخ سفید را در بر گرفته و به یک رسوایی تمام‌عیار برای ترامپ بدل شده است. بر اساس اطلاعاتی که بعدا منتشر شد، مشخص شد که ترامپ مرداد ماه امسال در تماس تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، تلویحا اعطای کمک‌های نظامی به اوکراین را به پیشبرد تحقیقات قضایی علیه هلدینگ اوکراینی «بوریسما» که «هانتر بایدن» یکی از اعضای هیأت مدیره آن است، مشروط کرده است.

«گوردون ساندلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا هفته قبل طی جلسه استماع علنی کمیته تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تأکید کرد که «به دستور مستقیم رئیس‌جمهور آمریکا» با جولیانی در خصوص موضوعات مربوط به اعمال فشار به اوکراین برای تحقیق درباره بایدن همکاری داشته است. (جزئیات بیشتر)

گرچه ترامپ و جولیانی هرگونه بده بستان سیاسی با اوکراین را رد کرده بودند اما ساندلند به صراحت بیان کرد که «همه می‌دانند» که بده بستانی بوده است زیرا برگزاری دیدار رسمی ترامپ و زلنسکی در کاخ سفید، مشروط به آغاز علنی تحقیقات در اوکراین شده بود.

پیش از این جولیانی در مصاحبه با شبکه «بلِیز تی‌وی» گفته بود که هیچ نقشی در موضوع تعلیق کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین تا زمان انجام تحقیقات علیه یکی از رقبای انتخاباتی ترامپ نداشته است.

کلاه سفیدها برای تحریکات جدید در سوریه آماده می شوند

سازمان کلاه سفیدها قصد دارند حمله هوایی و کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را صحنه‌سازی کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گروهک تروریستی « حیات تحریر الشام» (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) و سازمان «کلاه سفیدها» قصد دارند حمله هوایی و کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را صحنه‌سازی کنند.

مطابق با اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این عملیات در ادلب اجرایی خواهند شد. به گفته یکی از ساکنان بومی، اوایل ماه نوامبر در شهر «سرمد» افراد ناشناسی با همراهی شبه‌نظامیان مسلح ظاهر شدند.

سه کاروان کامیون حامل انواع محفظه های مواد شیمیایی وارد شهر شد. در یکی از کامیون ها دستگاه های فیلمبرداری و قطعاتی از مهمات هوایی و توپخانه با علایم ساخت شوروی و روسیه قرار داشتند.

این اطلاعات از منابع گوناگون مورد تأیید قرار گرفته است. به گفته نظامیان روسیه، فیلم های ویدئوی از این صحنه‌سازی بعدا در شبکه های اجتماعی منتشر خواهند شد تا اقدامات دولت سوریه و روسیه را از اعتبار بیاندازند.

در ماه آوریل سال 2018، گزارش شد که بمب کلری روی شهر «دوما» افتاد و بسیاری از ساکنان غیرنظامی آسیب دیدند. غرب، بشار اسد را مسئول این حادثه نامید، زیرا در آن زمان نیروهای دولتی شهر را از شر تروریست ها خلاص کرده بودند. غرب به عنوان ثبوت ادعای خود، از فیلم های ویدئوی سازمان «کلاه سفیدها» استفاده کرده بود.

سازمان ملل: با بحرانی بی‌سابقه و شدید مواجه هستیم

قائم مقام آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» تاکید کرد که این آژانس با بی‌سابقه‌ترین بحران مالی از زمان تاسیس خود مواجه است.

«کریستین ساندرز» قائم مقام آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی تاکید کرد که این آژانس با بی‌سابقه‌ترین بحران مالی از زمان تاسیس خود مواجه است.

بر اساس این گزارش، ساندرز تأکید کرد که آژانس آنروا از زمان تأسیس تاکنون با چنین بحران شدیدی مواجه نبوده است از همین رو خواستار کمک مالی کشورهای مختلف است تا بتواند به خدمات رسانی خود به آوارگان فلسطینی ادامه دهد.

لازم به ذکر است که در پی قطع کمک‌های مالی آمریکا به آژانس آنروا، این نهاد بین‌المللی برای کمک‌رسانی به بیش از ۵.۳ میلیون آواره فلسطینی در اراضی اشغالی، اردن، لبنان و سوریه با بحرانی جدی مواجه است.

حمله هواپیماهای ناشناس به شمال حلب در سوریه

شبکه روسیا الیوم دوشنبه شب از حمله جنگنده های ناشناس به شمال حلب در سوریه و کشته و زخمی شدن چند نفر خبر داد.

به گزارش شبکه روسیا الیوم دوشنبه شب به نقل از خبرنگار خود از کشته و زخمی شدن چند نفر در پی حمله هواپیماهای ناشناس به مناطق تحت سیطره گروه های مسلح تحت حمایت ترکیه در شمال حلب خبر داد.

بر اساس این گزارش، صدای ۶ انفجار در مناطق پراکنده در شمال حلب شنیده شد.

روسیا الیوم همچنین از هدف قرار گرفتن منطقه الحراقات در نزدیکی دو روستای ترحین و البرج و جنوب شهر جرابلس در پی این حملات خبر داد.

همچنین اخباری در خصوص زخمی شدن چند غیرنظامی در روستای ترحین و آتش گرفتن مخازن سوخت منتشر شده است.

در همین حال برخی منابع خبری از حمله این جنگنده ها به پالایشگاه های نفت در حومه شمال شرقی حلب خبر دادند.

این منابع بامداد سه شنبه از افزایش این حملات هوایی به ۹ مورد خبر دادند. گفته شده است که این جنگنده ها آمریکایی بوده اند.

چین سفیر آمریکا را احضار کرد

دولت چین روز دوشنبه در اعتراض به آنچه دخالت آمریکا در امور هنگ‌کنگ خوانده، سفیر آمریکا در پکن را احضار کرده است.

در ماه‌های اخیر دولت آمریکا بارها از آشوب و ناآرامی در هنگ‌کنگ حمایت کرده است. واشنگتن امروز هم با اشاره به نتایج شوراهای محلی در هنگ‌گنگ، از مقام‌های چینی خواست به خواسته‌های ساکنان این منطقه احترام بگذارند.

هنگ‌کنگ از بیش از ۶ ماه پیش صحنه اعتراضاتی است که در هفته‌های اخیر به آشوب و تخریب اموال عمومی بدل شده است.

پکن که از دهه ۱۹۹۰ تحت ساختار «یک کشور، دو سیستم» بر این منطقه حاکم است، بارها آمریکا را به تلاش برای ناآرام کردن این منطقه متهم کرده و از واشنگتن خواسته «دست تیره» خود را از این منطقه مهم تجاری خارج کند.

تابستان امسال تصاویری از دیدار دیپلمات‌های آمریکایی با سران ناآرامی‌ها از جمله یکی از چهره‌های جدایی‌طلب، منتشر شد.


الجزیره: اسناد تازه، جنایات امارات در یمن را فاش کرد

نام «عدن» پایتخت موقت دولت عبد ربه منصور هادی در جنوب یمن طی چهار سال گذشته با ترورهای زنجیره‌ای و زندان‌های مخفی که در آن بسیاری از انواع شکنجه‌ها بکار می‌رود، همراه شده است.

براساس گزارش‌های سازمان ملل بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ ترور در جنوب یمن رخ داده است. هزاران یمنی نیز در زندان‌های مخفی تحت کنترل شبه نظامیان امارات و مزدوران خارجی دستگیر و ناپدید شده اند.

شبکه خبری الجزیره با ارائه پژوهشی با عنوان «کمربندهای مرگ» جزئیات پرونده ترورها و زندان‌های مخفی در عدن یمن را بر اساس تحقیقات و شهادت شاهدان عینی فاش کرد و نوشت: اسناد تازه جنایات امارات در یمن را فاش کرد.

«الیزابت کندال» محقق مسائل یمن در دانشگاه آکسفورد می‌گوید: بیشترین ترورها یا اقدام به ترور در عدن توسط افرادی که در حال رانندگی موتور سیکلت بودند، انجام شده است. در حالی که برخی دیگر از ترورها با بمب‌های کنار جاده‌ای انجام شده است، اما در هر دو حال آنهایی که این عملیات را انجام داده‌اند بسیار حرفه‌ای بوده‌اند.

به گفته کندال، این عملیات‌ها بدرستی توسط نیروهای امنیتی مورد بررسی قرار نگرفته است و هیچ یک از افراد مسلح تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته‌اند و در گزارش‌ها همواره از آنها به عنوان افراد مسلح ناشناس یاد شده است.

الجزیره نوشت: علی‌رغم تلاش برای لاپوشانی واقعیت‌ها و کار سیستماتیک برای از بین بردن ردپای عاملان اما پژوهش مذکور توانست به طور انحصاری یک گزارش از تحقیقاتی امنیتی را برای اولین بار منتشر کند که بر اساس نتایج بازجویی مرکز تحقیقات جنایی در عدن از متهمان به انجام ترورها در این شهر بوده است.

این گزارش ۸۷ صفحه‌ای شامل اعترافات چهارم متهم شریک در ترورهای عدن است که اسامی کامل خودشان و همه کسانی که با آنها همکاری داشته‌اند و همچنین اعتراف‌های مفصل آنها به ترور چندین ائمه جماعت در عدن آمده است.

اخراج مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر از اسرائیل

اسرائیل، رئیس سازمان دیده بان حقوق بشر را از این کشور اخراج کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت کشور اسرائیل اعلام کرد، براساس دستور وزیر کشور اسرائیل، مجوز اقامت نماینده دیده بان حقوق بشر لغو شده است.

دیوان عالی اسرائیل روز سه شنبه حکم اخراج «عمر شکیر» مدیر حوزه اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی دفتر دیده‌بان حقوق بشر که در مه ماه سال 2018 به دستور وزارت کشور اسرائیل صادر شده بود را تأیید کرد.

در حکم دیوان عالی اسرائیل آمده است که حکم وزارت کشور، به دلیل حمایت «سیستماتیک» شکیر از کارزار علیه اسرائیل، صادر شده است. دادگاه همزمان تأکید کرده است که این رأی در مخالفت با فعالیت‌های سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیست.

عمر شکیر رئیس دیدبان حقوق بشر گفت: پس از دو سال و نیم تلاش، دولت اسرائیل امروز مرا به خاطر حمایت از حقوق بشر از این کشور اخراج می کند.

وی افزود: در برابر تلاش های دولت اسرائیل، دیدبان حقوق بشر مقاومت خواهد کرد و این اقدام، جنش حقوق بشر، گروه های فلسطینی و اسرائیلی را متحد می کند. ما تا زمانی که که همه اسرائیلی ها و فلسطینی ها برابر شوند و حقوق آنها کاملاً محفوظ بماند، از فعالیت های خود دست برنخواهیم داشت.

«جنینه آنز» قانون جدید علیه مورالس را امضاء کرد

جنینه آنز رئیس جمهوری موقت بولیوی امروز یکشنبه قانون مربوط به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی جدید بدون حضور ایوو مورالس رئیس جمهوری پیشین این کشور را امضاء کرد.

این در حالیست که پارلمان بولیوی چندی پیش طرح جدید انتخابات ریاست جمهوری که به موجب آن ایوو مورالس رئیس جمهوری پیشین این کشور حق نامزدی در انتخابات آتی نخواهد داشت را تصویب کرد.

دیوان عالی انتخابات بولیوی تاریخ انتخابات جدید ریاست جمهوری را تعیین خواهد کرد.

گفتنی است پس از انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در تاریخ ۲۰ اکتبر اپوزیسیون دولت این کشور مدعی تقلب در انتخابات شده و از حامیان خود خواست که به خیابان‌ها بیایند. مخالفان در اعتراض به نتایج انتخابات در خیابان‌ها تظاهرات و خواستار برگزاری مجدد انتخابات بدون حضور ایوو مورالس شدند.

در ادامه این دسیسه، ویلیامز کالیمان، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بولیوی خواستار استعفای مورالس شده و اعلام کرد: توصیه می‌کنیم مورالس برای حفظ امنیت مردم و عدم افزایش درگیری در بولیوی استعفا کند. مردم و معترضان نیز به خشونت پایان دهند تا به خونریزی کشیده نشود.

مورالس نیز این درخواست را کودتا دانست و گفت که تصمیم استعفا را برای جلوگیری از آسیب رساندن کارلوس مسا و لوئیس فرناندو کاماچو رهبران مخالف اتخاذ کرده است.

جوزف بورل وزیر خارجه اسپانیا پس از این رویداد اعلام کرد که کشورش نگران خلأ قدرت در بولیوی است.

وزیر خارجه اسپانیا در این باره به خبرنگاران گفته بود: نگرانیم چرا که نمی دانیم چه کسی قرار است این فرایند را ادامه دهد. نگرانیم چرا که دخالت ارتش بود که از رئیس جمهوری بولیوی خواسته شد تا استعفا دهد.

در این رابطه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و برخی از مقامات این کشور از این کودتا استقبال کردند.

عراق دفاتر شبکه‌های تلویزیونی «العربیه» و «الحره» را تعطیل کرد

زیاد العجیلی رئیس دیده بان آزادی‌های مطبوعاتی در عراق به شبکه تلویزیونی روسیا الیوم گفت: دولت عراق تصمیم به بستن شبکه‌های محلی دجله، الشرقیه، شبکه کردی NRT، الرشید، الفوجه، هنا بغداد و شبکه anb گرفته است.

وی افزود: بر اساس اعلام هیئت ارتباطات و رسانه‌ای عراق، این بستن همچنین شامل دفاتر شبکه‌های خارجی «العربیه الحدث» عربستان و «الحره» رادیو فردای عراق وابسته به سیا به خاطر نقض مفاد مجوز فعالیت رسانه‌ای می‌شود.

هیئت ارتباطات و رسانه‌ای عراق ماه گذشته با انتشار بیانیه‌ای به رسانه‌هایی که «اقدام به تحریک به خشونت» می‌کنند، هشدار داد و گفت که علیه آنها مجازات‌های اداری و حقوقی اعمال خواهد کرد.

این هیئت از رسانه‌ها خواست تا مسئولیت‌های خود در این شرایط حساس عراق را رعایت کند و در برخورد با حوادث تظاهرات دقت و کار حرفه‌ای را سرلوحه خود قرار دهند و اخبار درست را پخش و از انتشار اخبار جعلی یا نقل قول شده در شبکه‌ها و سایت‌ها خودداری کنند.

غرق‌شدن کشتی پناهجویان در سواحل ایتالیا/ جسد ۷ نفر کشف شد

به نقل از یورونیوز، گارد ساحلی ایتالیا امروز یکشنبه اعلام کرد که یک کِشتی حامل ۱۵۰ پناهجو در نزدیکی ساحل جزیره «لامپدوزا» در جنوب این کشور دچار حادثه شد و پناهجویان آن به دریا سقوط کردند.

بر اساس اعلام این رسانه، نیروهای حفاظت ساحلی که برای نجات این پناهجویان رفته بودند توانستند تعدادی از آن ها را نجات دهند؛ اما ۲۰ نفر مفقود شده‌اند که تاکنون تنها اجساد ۷ تن از آنها از جمله ۵ زن پیدا شده است.
نیروی حفاظت ساحلی ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اجساد ۳ زن توسط یک قایق گشتی در دریا کشف شده و جسد ۲ پناهجوی دیگر هم توسط ماموران گمرک در ساحل جنوبی لامپدوزا یافت شده است.


دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: