پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

وزیر خارجه فرانسه: مکانیزم از سرگیری تحریم علیه ایران در راه است

وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص امکان آغاز به کار مکانیزمی هشدار داد که تهدید از سرگیری تحریم ها علیه ایران را در پی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه فرانسه این موضوع را ناشی از عدم نظارت بر اجرای وظایف برجام دانست.

وزیر امور خارجه فرانسه ضمن پاسخ به پرسش نمایندگان مجمع ملی فرانسه بیان داشت: « باید گفت که تلاش ها برای تشنج زدایی که ما سعی داشتیم انجام دهیم و رئیس جمهور فرانسه نیز بارهای تلاش کردند بر اساس دلایلی به هیچ نتیجه ای نرسید. برای آنکه از جانب مقامات ایرانی برجام نقض شد. هر دو ماه شکاف دیگری از طرف ایران پدید می آید… ما امروز این پرسش را مطرح می کنیم و من در اینباره دقیقا می گویم در خصوص اجرای مکانیزم حل و فصل اختلاف نظرهایی که در این قرارداد مطرح شده است.»

به گفته ی وزیر ضمن احتساب عواقب عمل از جانب مقامات ایران در خصوص عدم نظارت بر برجام چنین مسائلی بروز می کند، اما ما مانند سابق به تشنج زدایی ادامه می دهیم.

موگرینی: اعتراضات در ایران نباید با اجرای برجام ارتباطی داشته باشد

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهار نظری در خصوص آشوب‌های اخیر در برخی شهرهای ایران که به بهانه افزایش قیمت بنزین رخ داد و همچنین ناآرامی‌ها در عراق و لبنان اظهار داشت که اتحادیه اروپا هرگونه خشونت را از هر یک از طرف‌ها محکوم می‌کند.

موگرینی تصریح کرد که اتحادیه اروپا خواستار احترام به آزادی بیان و تحقیق در خصوص خشونت‌های رخ داده شده است.

به گفته موگرینی هر کدام از این سه کشور خود باید راه خروج از مشکلاتش را بیابد و کس دیگری نمی‌تواند چنین کاری را برای آنها انجام دهد. با این حال او مدعی شد که اتحادیه اروپا به حمایت از گفت‌وگو و همراهی با اصلاحات ادامه خواهد داد و شریکی برای صلح در خاورمیانه خواهد بود.

خبرنگار روزنامه وال‌استریت ژورنال نیز به نقل از موگرینی نوشته است که موضوع اعتراضات در ایران نباید ارتباطی با اجرای توافق هسته‌ای با ایران داشته باشد.

موگرینی تصریح کرده که اتحاد بین کشورهای اروپایی برای حفظ برجام تا جایی که ممکن باشد ضروری است همان‌طور که چند هفته پیش نیز توافق شد که هیچ نیرویی برای حفظ برجام نباید هدر برود.

تجمع طرفداران اوو مورالس در مرکز بولیوی

طرفداران اوو مورالس رئیس جمهوری منتخب و قانونی بولیوی روز گذشته (سه‌شنبه) در استان چاپاره (Chapare) مرکز این کشور گردهم آمدند.

بحران‌ در بولیوی، به دنبال برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 20 اکتبر این کشور آغاز شد.

مورالس در این انتخابات موفق شده بود رقیب غرب گرای خود «کارلوس مسا» ( Carlos Mesa ) را شکست دهد؛ با این حال مخالفان نتیجه انتخابات را به دلیل ادعای تخلفات نپذیرفتند و طی چند هفته گذشته خیابان‌های این کشور را عرصه اعتراضات خود کردند.

با تشدید اعتراضات خیابانی، اوو مورالس ابتدا با برگزاری مجدد انتخابات موافقت کرد اما در ادامه تحت فشار شماری از سران ارتش، مجبور به استعفا شد و با دریافت پناهندگی از مکزیک، به این کشور رفت.

مورالس،‌ مجموعه اقداماتی که منجر به خروج اجباری وی از بولیوی شد را «کودتا تحت حمایت عوامل خارجی» خواند.

کودتای امپریالیستی علیه مورالس، از قدرت به اعتراضات گسترده طرفداران وی منجر شده است.

فرانسه ایران را به کلید زدن «مکانیسم ماشه» تهدید کرد

«ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه امروز چهارشنبه درباره ایران را به آغاز ساز و کار موسوم به مکانیسم ماشه تهدید کرد.

این سخنان را خبرگزاری فرانسه به نقل از لودریان در یک خبر فوری چهارشنبه اعلام کرد.

وزیر خارجه فرانسه گفته در تلاش است واشنگتن را مجاب کند فشارها علیه ایران را کاهش دهد.

مرگ ۴ پناهجو و مفقود شدن ۱۶ نفر در نزدیکی سواحل اسپانیا

در حالی که تلاش‌های پناهجویان برای رسیدن به کشورهای اروپایی همچنان خبرساز است، مقام‌های اسپانیا از بروز یک سانحه مرگبار برای گروهی از مهاجران که از شمال آفریقا سعی کردند خود را به اروپا برسانند، خبر دادند.

به نوشته «رویترز»، گارد ساحلی اسپانیا امروز چهارشنبه اعلام کرد که بر اثر بروز سانحه برای مهاجران در ۳۷ مایلی سواحل مغرب، چهار تن کشته و ۱۶ نفر دیگر مفقود شدند.

به گفته مقام‌های اسپانیایی، گارد ساحلی این کشور توانسته ۵۸ پناهجو را که با خطر مرگ دست و پنجه نرم می‌کردند، نجات دهد.

بنا بر اعلام «سازمان بین‌المللی مهاجرت» و بدون بدون احتساب تلفات تازه در سواحل مغرب، طی سال جاری میلادی حداقل ۱۱۳۶ پناهجو در دریا یا کشته‌ شده‌اند و یا مفقود.

کوربین مدارک «فروش خدمات درمانی انگلیس به آمریکا» را افشا کرد

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس، روز چهارشنبه طی یک سخنرانی اعلام کرد شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس پیشنهاد دسترسی آمریکا به خدمات بهداشت انگلیس را ضمن گفت‌وگوهای تجاری مطرح کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، کوربین گفت ۴۵۱ صفحه مدرکی که در اختیار دارد، از گفت‌وگوهای میان دولت‌های انگلیس و آمریکا پرده برمی‌دارد. او گفت: «شاید او (جانسون) مایل باشد پاسخ دهد که چرا این مدارک تأیید می‌کنند که آمریکا دستور داده خدمات بهداشت انگلیس در مذاکرات تجاری روی میز باشد».

جانسون تا کنون بارها اتهام این رقیب انتخاباتی خود در مورد واگذاری بخش‌هایی از خدمات بهداشت انگلیس به دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را رد کرده است.

کوربین در ادامه گفت: «این‌ها اسنادی سانسور نشده هستند که تکذیبیه‌های بوریس‌ جانسون را کاملاً منسوخ می‌کند. اکنون زمانی که جانسون می‌گوید برگزیت را انجام می‌دهد، این حقیقت را می‌دانیم که چنین کاری کلاهبرداری از مردم بریتانیا است. حقیقت این است: سال‌ها مذاکره بی‌نتیجه [دولت محافظه‌کار با اتحادیه اروپا] و به حراج گذاشتن خدمات ملی بهداشت».

رهبر حزب کارگر گفت: «اگر اولین مناظره انتخاباتی بین من و بوریس جانسون را تماشا کرده باشید، دیده‌اید که گزارش‌ مذاکرات مخفی میان انگلیس و آمریکا درباره باز کردن درهای خدمات ملی بهداشت به روی شرکت‌های آمریکایی را به‌صورت سانسورشده و سیاه شده را در دستم بالا گرفتم. دیدید که بوریس جانسون خونسردیش را از دست داد و با عصبانیت پاسخ داد این یک بدعت کامل و اساساً نادرست است».

کوربین افزود: «این انتخابات اکنون مبارزه‌ای برای حفظ بقای خدمات ملی بهداشت است».

کوربین پیش‌تر نیز در کمپین انتخاباتی خود گفته بود: «جانسون برگزیت را دزدید. او می‌خواهد خدمات ملی سلامت انگلیس را به حراج بگذارد. ولی ما نمی گذاریم دست دونالد ترامپ به خدمات ملی سلامت ما برسد».

وی افزود: «همین حالا آمریکا و انگلیس مذاکرات اولیه برای طولانی کردن اعطای مجوز برای دارو را انجام داده‌اند. اعطای مجوز طولانی‌تر فقط یک معنی دارد، داروهای گران‌تر. در نتیجه چنین اقدامی زندگی بسیاری به خطر می‌افتد».

انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود. جانسون درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در موعد مدنظر خود یعنی ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.


اوباما: برای متوقف کردن سندرز در انتخابات دخالت خواهم کرد

به نقل از فاکس نیوز، باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفته است برای جلوگیری از پیروزی سناتور برنی سندرز در انتخابات داخلی حزب دموکرات برای تعیین نامزد انتخاب ریاست جمهوری دخالت خواهد کرد.

اگرچه سخنگوی اوباما رسما اعلام کرده است که او پشت سر نامزد انتخابی حزب دموکرات خواهد ایستاد ولی گزارش‌هایی از مخالفت اوباما با نامزدی سندرز وجود دارد.

جو بایدن یکی دیگر از نامزدهای اصلی حزب دموکرات پیش از این معاون اوباما در دوران ریاست جمهوری بوده است.

قدرت اتحاد جماهیر شوروی در عصر مدرن

رسانه های چینی ارزیابی کردند که اتحاد جماهیر شوروی مدرن چقدر قدرتمند و بلا منازع می توانسته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه چینی Weng Fenghuang، اگر این کشور هنوز وجود داشت، اتحاد جماهیر شوروی قدرتی جهانی می بود که نسبت به ایالات متحده در رده پایین تری قرار نمی گرفت.

به گفته نویسنده این مقاله، حتی در صورت عدم پیشرفت، در حوزه علم و فناوری بی شک اتحاد جماهیر شوروی به عنوان دومین کشور قدرتمند جهان می بود.

این نشریه با تحلیل وضعیت اتحاد جماهیر شوروی در زمان فروپاشی، این واقعیت را خاطر نشان می کند که این کشور دومین اقتصاد بزرگ جهان بوده است. محصولات نظامی سهم قابل توجهی در تولید صنعتی به خود اختصاص داده بودند و به لطف قدرت نظامی بالا، اتحاد جماهیر شوروی می توانسته در صورت لزوم به ایالات متحده فشار بیاورد.

نویسنده معتقد است که روسیه مدرن از بسیاری جهات جای اتحاد جماهیر شوروی را گرفته است. با وجود این، این کشور دومین قدرت نظامی جهان است و سیاست خود را در نقاط مختلف جهان دنبال می کند.

خاطرنشان می شود که اگر اتحاد جماهیر شوروی هنوز وجود داشت، بسیار محتمل بود که تحریکات ایالات متحده را محدودتر می ساخت.

آخر وقاحت: وزارت خارجه آمریکا: کاراکاس و ونزوئلا فتنه گری می کنند!

الیوت آبرامز مسئول تیم مسائل ونزوئلا در وزارت خارجه آمریکا، ونزوئلا وکوبا را به فتنه گری در آمریکای جنوبی متهم کرد.

وی ادعا کرد: کاراکاس و هاوانا از شبکه های اجتماعی و دیگر ابزار برای ایجاب ناآرامی و آشوب در آمریکایی جنوبی بهره می برند. نشانه هایی وجود دارد که این دو رژیم یعنی کوبا و ونزوئلا تلاش زیادی برای دامن زدن به مشکلات در آمریکایی جنوبی انجام می دهند.

آبرامز مدعی شد: کلمبیا متحد آمریکا اخیرا ۵۹ ونزوئلایی را به خاطر مشارکت در تظاهرات علیه ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا، اخراج کرده است. همچنین هاوانا درراستای حمایت مالی از اعتراضات در بولیوی پس از استعفای ایوو مورالس حرکت کرده است.

این ادعاهای مقام آمریکایی علیه این دو کشور در حالی مطرح می شود که آمریکا تمام تلاش خود را برای براندازی مادورو در ونزوئلا به کار بسته است و از هیچ اقدامی علیه کوبا دریغ نکرده است و ردپای دخالت آمریکا نه تنها در آمریکایی لاتین و جنوبی بلکه در تمام دنیا آشکار است.

بشار اسد: حضور نیروهای فرانسوی در خاک سوریه اشغالگری و نوعی تروریسم است

بشار اسد رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که جنگ علیه تروریسم در این کشور همچنان ادامه دارد؛ هر چند که در این مسیر، سوریه، پیشرفت زیادی داشته است.

اسد در گفت‌وگو با نشریه‌ الکترونیک «پاریس مچ» گفت که تروریسم همچنان در شمال سوریه حضور دارد و آمریکا، ترکیه، انگلیس و فرانسه همچنان از تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

وی حضور نیروهای فرانسوی در خاک سوریه بدون موافقت دمشق را «اشغالگری و نوعی از انواع تروریسم» دانست و تأکید کرد که دولت فرانسه باید به حقوق بین‌الملل رجوع کند و از حمایت هر چیزی که بر افزایش خونریزی، قتل و عذاب در سوریه می‌افزاید، دست بردارد.

رئیس جمهور سوریه ضمن تکذیب هر گونه همکاری بین دمشق و ایالات متحده آمریکا، خاطر نشان کرد، در مسئله مبارزه با تروریسم،نمی‌توان با حامی تروریسم همکاری کرد.

خلاصه این مصاحبه شرح ذیل است:

پیروزی در سوریه، فقط با پایان تروریسم میسر است

اسد در پاسخ به این پرسش که آیا با رسیدن نیروهای ارتش سوریه به مرزهای مشترک با ترکیه، احساس پیروزی می‌کند یا خیر، گفت: «باید درباره این واژه دقیق باشم. این جنگ من نیست، که در آن پیروز شوم یا شکست بخورم؛ زیرا روایت غربی این گونه وانمود می‌کند که این جنگ، جنگ رئیس جمهوری است که می‌خواهد در منصب خود باقی بماند. این یک جنگ ملی است… جنگ مردم سوریه علیه تروریسم… این بدین معنا نیست که ما پیروز شدیم… زمانی پیروز می‌شویم که تروریسم به پایان برسد… ولی آن (تروریسم) همچنان در مناطق شمالی حضور دارد. خطرناکتر از آن، تداوم حمایت از این تروریسم است که از سوی ترکیه، کشورهای غربی یعنی آمریکا، انگلیس و فرانسه صورت می‌گیرد… هنوز زود است که از پیروزی سخن بگوییم».

حضور نیروهای فرانسوی در سوریه اشغالگری است

وی در پاسخ به این پرسش که آیا واقعا فرانسه همچنان به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد، تأکید کرد: «البته. آنان قبلا سلاح می‌فرستاند. نمی‌دانم که آیا طی ماههای اخیر یا سال گذشته تغییر واقعی در این موضوع رخ داده یا خیر…. ولی زمانی که نیروهای فرانسوی بدون دعوت دولت قانونی سوریه به این کشور می‌آیند، این اشغالگری است. تفاوت زیادی بین حمایت از تروریسم و آمدن نیروهای نظامی برای اشغال یک کشور وجود ندارد. مفهوم یکی است، اما عنوان تفاوت دارد».

استانداردهای دوگانه فرانسه در مبارزه ادعایی با تروریسم در سوریه

رئیس جمهور سوریه درباره این ادعا که نیروهای فرانسوی برای حمایت از کُردهایی به سوریه آمدند، که با داعش می‌جنگند، خاطر نشان کرد: «آیا ما می‌توانیم بدون دعوت دولت فرانسه، نیروهای سوری به فرانسه بفرستیم تا با تروریسم مبارزه کنند؟… این کافی نیست که بخواهی با تروریسم مبارزه کنی؛ زیرا برای مبارزه با تروریسم، قواعد بین‌المللی وجود دارد…من باور نمی‌کنم که حسن نیتی در کار باشد. دولت سوریه هم با داعش می‌جنگد؛ چرا از آن حمایت نمی‌شود؟ چرا دولت فرانسه با داعش می‌جنگد، ولی از النصره حمایت می‌کند؟ در حالی که هر دو، تروریست هستند؟».

اشغالگری نیروهای فرانسوی در سوریه، نوعی تروریسم است

اسد در پاسخ به اینکه آیا موضع دولت جدید فرانسه در قبال بحران سوریه تغییر کرده، گفت: «از نظر ظاهری، بله، ولی زمانی که اشغالگری ادامه داشته باشد، نوعی، تروریسم محسوب می‌شود. ما باید این واقعیت را بدانیم. باید درباره تغییر در محتوای سخن بگوییم، نه تغییر در ظاهر. آنچه برای ما اهمیت دارد، اقدام عملی است، نه صرفا اظهارات».

وی درباره اینکه منظورش از تغییر عملی چیست، تصریح کرد: «منظور، بازگشت به حقوق بین‌الملل است. چیزی از دولت فرانسه نمی‌خواهیم. خواستار حمایت سیاسی، اقتصادی و امنیتی آنان نیستیم. نیازی به آنان نداریم. می‌توانیم وضعیت خود را در سوریه ادره کنیم. ما از آنان می‌خواهیم که به نظام بین‌المللی بازگردند که الان وجود ندارد… هر چه هست، هرج‌ومرج بین‌المللی است».

تروریست‌ها بر اساس قانون سوریه مجازات خواهند شد

رئیس جمهور سوریه درباره برخورد با تروریست‌ها به ویژه تروریست‌های خارجی حاضر در زندان‌های این کشور، گفت: «صرف نظر از تابعیت‌ها، باید با مسئولان ذیربط رجوع کرد؛ زیرا آنان آمار [تروریست‌ها] را در اخیتار دارند. ولی به هر حال، اگر [در سوریه] حضور داشته باشند، تحت قوانین سوریه خواهد بود… تروریست، تروریست است؛ چه فرانسوی باشد یا سوری… هر تروریستی که در مناطق تحت کنترل حکومت حضور داشته باشد، با قانون سوریه مجازت خواهد شد. قانون سوریه نیز درباره تروریسم، مشخص است. ما دادگاههای ویژه تروریسم داریم و آنان نیز بر همین اساس محاکمه خواهند شد».

اردوغان در پی باجخواهی از اروپاست

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سوریه مانند ترکیه قصد ندارد، تروریستهای خارجی را به اروپا بازگرداند، گفت: «اردوغان قصد باجخواهی از اروپا را دارد. هر کسی که به خودش احترام بگذارد، این گونه سخن نمی‌گوید. نهادها و قانون وجود دارد. موضوع اعزام تروریستها یا هر شخص مجرمی به یک کشور دیگر، بستگی به توافقات دوجانبه بین کشورها دارد. اما اینکه یک نفر را با اینکه می‌دانی تروریست است و او را از زندان آزاد کنی و به کشور دیگری بفرستی تا غیر نظامیان را بکشد، یک اقدام غیر اخلاقی است».


عربستان سر کیسه را شل‌تر کند

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» روز گذشته به نقل از منابعی در دولت آمریکا فاش کرد که ایالات متحده و عربستان سعودی مذاکراتی را درباره تامین هزینه حضور نیروهای آمریکایی در این کشور پادشاهی صورت می‌دهند.

منابع مذکور با اعلام این‌که واشنگتن و ریاض در مورد «تقسیم بار مالی» در رابطه با افزایش شمار نظامیان آمریکایی در عربستان سعودی مذاکره می‌کنند، ادعا کردند که ماموریت این نیروها محافظت از این کشور پادشاهی در برابر حملات احتمالی ایران به زیرساخت‌های مهم نفتی این کشور است.

انتظار می‌رود که عربستان سعودی بودجه‌ای را برای نوسازی پایگاه هوایی آمریکایی اختصاص دهد و هزینه‌های خدمات لجستیکی آمریکا به این کشور را تأمین کند.

واشنگتن پست خاطرنشان کرد، «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا طی سفر هفته جاری خود به عربستان سعودی، با مقام‌های این کشور درباره اقدام پنتاگون به استقرار رادارها، سامانه‌های دفاع هوایی و مهمات نظامی جدید در عربستان گفت‌وگو کرد.

هفته گذشته، «میخائیل بوگدانف» نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در کشورهای خاورمیانه و آفریقا متذکر شد که برنامه‌های آمریکا برای افزایش حضور نظامی در عربستان سعودی در آینده نزدیک فقط تنش در خلیج‌فارس را افزایش می‌دهد.

آمریکا اخیرا اعلام کرده بود که تجهیزات نظامی جدیدی در هفته‌های آینده در عربستان سعودی مستقر می‌شوند، در حالی که تعداد سربازان آمریکایی در این کشور سه هزار نفر خواهد بود.

بغداد: هدف از حمله به کنسولگری ایران تخریب روابط عراق و ایران بود

پی حمله گروهی به کنسولگری ایران در نجف، وزارت خارجه عراق هدف از این اقدام را آسیب وارد ساختن به روابط عراق و ایران توصیف کرد و از معترضین خواست مراقب کسانی باشند که می‌خواهند اعتراضات را بی‌اعتبار کنند.

وزارت امور خارجه عراق همچنین حمله به کنسولگری ایران در شهر نجف را قویا محکوم کرده است و آن را خلاف واقعیت اعتراضاتی خوانده که در برخی شهرهای عراق جریان دارد.

این وزارتخانه همچنان بر حق مردم عراق برای انجام اعتراضات به‌عنوان حقی تضمین‌شده تاکید کرده است.

چهارشنبه شب، گروهی از مهاجمین نقابدار که به گفته منابع محلی از اهالی شهر نجف نبوده‌اند، با پخش مستقیم دوربین شبکه خبری العربیه سعودی به کنسولگری ایران در نجف یورش برده و بخش‌هایی از آن را به آتش کشیدند. العربیه در عراق ممنوع‌الفعالیت است!!!

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که در جریان این حمله 47 نیروی امنیتی عراقی مجروح شده‌اند. از میزان آسیب‌های وارد شده به ساختمان کنسولگری خبری رسمی در دست نیست اما بنابر گزارش‌های رسانه‌ای، هیات دیپلماتیک ایران پیش از حمله مهاجمین از محل خارج شده بودند.

بر اساس گزارش منابع محلی، متجاوزین به کنسولگری ایران در شهر نجف، نه از اهالی این شهر بلکه عموما گروهی نقابدار بوده‌اند که با برنامه‌ریزی برای این اقدام و آتش‌افروزی به نجف آمده بودند.

عراق از ابتدای ماه اکتبر گذشته شاهد برخی اعتراضات به فساد و ناکارآمدی بود که با دخالت برخی طرف‌های خارجی از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی به صحنه آشوب و اغتشاش بدل شد.

کره‌جنوبی به سوی قایق کره‌شمالی تیر اندازی کرد

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که نیروهای این کشور به سوی قایق کره‌شمالی تیر شلیک کرده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش کره جنوبی امروز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور به سوی قایق تجاری کره شمالی تیر شلیک کرده است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، به گفته مقامات کره جنوبی، موتور قایق تجاری متعلق به کره شمالی دچار نقص فنی شده بود و به این دلیل از مرز دریایی کره جنوبی عبور کرده بود.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در این خصوص اعلام کرد: این قایق حدود ساعت ۰۶:۴۰ دقیقه صبح به وقت محلی هنگام عبور از مرز دریایی میان ۲ کشور در نزدیکی جزیره مرزی کره جنوبی رصد شد.

ارتش کره جنوبی در ادامه افزود که تیر هشدارآمیز به منظور دور کردن قایق مذکور بوده است.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: