پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار برگزیده

چهارمین روز تجمع اعتراضی کارگران کوت عبدالله امروز سوم دی دراعتراض به چهارماه حقوق معوقه ، مقابل استانداری خوزستان.

کارگران شهرداری #کوت‌عبدالله در اعتراض به عدم دریافت حقوق و مطالبات ۴ ماهه خود برای چندمین روز متوالی مقابل استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارگران پس از مطالبه حقوق معوقه خود، از سوی شهرداری تهدید به اخراج شده‌اند.

سوم دی ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, [24.12.19 20:45]

اختصاصی

✅ وکیل کارگران شرکت هفت‌تپه در گفتگو با امتداد خبر داد: دادگاه شکایت وزیر اطلاعات از اسماعیل بخشی با موضوع نشر اکاذیب برگزار شد

📌امتداد – گروه سیاسی: فرزانه زیلابی، وکیل کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با اشاره به وضعیت پرونده حقوقی اسماعیل بخشی، فعال کارگری این کارخانه در گفتگو با امتداد، اظهار داشت:

📌اسماعیل بخشی نماینده و سخنگوی کارگران شرکت هفت‌تپه که در جریان تجمعات اعتراضی کارگران در آبان ماه 97 توسط مٲموران امنیتی، دستگیر و بازداشت شده و در حین دستگیری نیز مورد آزار و اذیت‌های بدنی و روحی قرار گرفته بود، پس از آزادی از طریق اینستاگرام، آنچه بر وی در مدت بازداشت گذشته بود را افشا و همزمان از مٲمورین امنیتی شکایت کرد.

📌این فعال کارگری، متعاقب این مسئله و پس از پخش اعترافات اجباری در صدا و سیما برای بار دوم بازداشت شد و وزیر اطلاعات از وی با عنوان نشر اکاذیب، شکایت کرد.

📌با این حال و با وجود ایراد در زمان رسیدگی به پرونده هفت تپه در دادسرا و دادگاه انقلاب تهران و قطعیت حکم در شعبه 36 دادگاه‌های تجدید نظر استان تهران، پرونده رسیدگی به شکایت وزیر مسکوت مانده بود اما دوباره به جریان افتاد.

📌در تاریخ دوم دی ماه، جلسه رسیدگی به شکایت وزیر اطلاعات از اسماعیل بخشی با موضوع نشر اکاذیب به دلیل افشای شکنجه در دوران بازداشت توسط موکلم، از طریق اینستاگرام در شعبه یکصد و دو دادگاه‌های کیفری دو شهرستان دزفول برگزار شد.

📌 با توجه به رسیدگی به این موضوع اتهامی درشعبه28 دادگاه انقلاب تهران و قطعی شدن حکم صادره در شعبه 36دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران، موجبی برای احضار اسماعیل بخشی و رسیدگی دوباره وجود نداشت و بر این اساس، پرونده مذکور از نظر حقوقی دارای اعتبار امر قضاوت شده و مختومه تلقی می‌شود.

📌علاوه بر ایراد مطرح شده، ضمن اعلام اسامی شاهدان شکنجه، تقاضا شد تا برای یک بار هم که شده در یک رسیدگی منصفانه و شجاعانه، اظهارات شاهدان شکنجه شنیده شود.

سوم دی ماه، ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

سازمان ملل «سیاست آپارتاید» اسرائیل را بررسی می‌کند

کمیته مبارزه با تبعیض نژادی سازمان ملل مستقر در ژنو تصمیم گرفته است که پرونده‌ای را در ارتباط با شکایت فلسطینی‌ها علیه رژیم اسرائیل مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کانال ۱۳ رژیم اسرائیل، «کمیته مبارزه با تبعیض نژادی سازمان ملل» مستقر در ژنو تصمیم گرفته است که پرونده شکایت فلسطینی‌ها علیه رژیم اسرائیل را با طرح اتهام ترویج سیاست‌های آپارتاید در کرانه باختری مورد بررسی و تحقیق قرار دهد.

این خبر را یک مقام رسمی وزارت خارجه رژیم اسرائیل اعلام کرده و بررسی این شکایت از سوی این نهاد سازمان ملل را مورد تائید قرار داده است.

اعلام این خبر تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دیوان کیفری بین‌المللی نیز از تلاش برای رسیدگی به پرونده جنایت جنگی از سوی اسرائیلی ‌ها در مناطق فلسطینی خبر داده است.

پیش از این پارلمان رژیم اسرائیل در ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷، قانونی را به تصویب رساند که این کشور را منحصراً به‌عنوان یک «دولت- ملت» یهودی معرفی می‌کند. تصویب این قانون (که برخی رسانه‌ها از آن با عنوان «لایحه» یا «مصوبه» نام برده‌اند) موجب شد تا بسیاری از رژیم اسرائیل را رژیمی انحصارگرا با رویکرد آپارتاید قومی و مذهبی توصیف کنند.

آلمان: ۱۱ پناهجو در کانتینر یخچالی یک تریلی پیدا شدند

پلیس آلمان اعلام کرد ۱۱ مهاجر که درون کانتینر یخچالی یک تریلی مخفی شده بودند را در بزرگراهی در ایالت باواریای این کشور یافته است.

بر اساس اعلام مقامات پلیس، این مهاجران که همگی افغانستانی هستند بین ۱۴ تا ۳۱ سال دارند و ظاهراً در صربستان سوار این تریلی شده‌اند. سردخانهٔ متحرک این تریلی که از ترکیه به بروکسل می‌رفته مملو از میوه بوده است. رانندهٔ تریلی که در نزدیکی مرز اتریش در ایستگاهی بین‌راهی توقف می‌کند؛ متوجه صداهایی می‌شود شبیه ضربه‌هایی که از داخل به بدنهٔ کانتینر می‌خورد. پلیس از راه می‌رسد و با گشودن درهای یخچال کانتینر مهاجران جوان را پیدا می‌کند. جوانان مهاجر مدعی می‌شوند که در راه مشکل تنفسی پیدا کرده‌اند.

بنا بر اعلام پلیس، رانندهٔ کامیون مدارکی ارائه کرده است که اثبات می‌کند از حضور مهاجران در وسیلهٔ نقلیهٔ خود بی‌خبر بوده است.

این در حالیست که در ماه اکتبر سال جاری نیز اجساد ۳۹ مهاجر چینی در کامیونی در لندن پیدا شد و مقامات بروکسل اعلام کردند که قربانیان این تریلی، پیش از رسیدن به بریتانیا و حین عبور از بندر زیبروگهٔ بلژیک، در دمای منفی ۲۵ درجه در کانتینر محبوس شده بوده‌اند.

آمریکا: تلاش علیه نفوذ روسیه و چین در خاورمیانه افزایش می‌یابد

«دیوید شنکر» معاون وزارت خارجه آمریکا در مسائل مربوط به خاور نزدیک، با نزدیک شدن به پایان سال میلادی ۲۰۱۹، در شرح دستاوردهای این وزارتخانه در حوزه فعالیت خود مدعی شد: اگرچه درنتیجه سیاست‌های دولت ترامپ به موفقیت‌هایی طی سال گذشته دست یافته‌ایم؛ به چالش‌های باقی‌مانده نیز واقف هستیم که شامل تداوم نفوذ بدخواهانه ایران در منطقه و جهان است. همچنین می‌دانم که در ۲۰۲۰، شاهد تلاش‌های آمریکا در راستای دفع مداخلات روسیه و باج‌خواهی چین در منطقه خواهیم بود.

شنکر همچنین با اشاره به سفر هفته گذشته خود به مصر و صحرای سینا، مدعی شد واشنگتن و قاهره اهداف مشترک زیادی دارند و مصر نقشی حیاتی در تامین امنیت و ثبات منطقه‌ای ایفا می‌کند حال آنکه مدیریت کانال سوئز نمونه‌ای از همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم است.

مورالس احتمالا تا یک سال دیگر به بولیوی باز‌میگردم

«اوو مورالس» رئیس‌جمهور برکنار‌شده بولیوی که اکنون به آرژانتین پناهنده شده، روز سه‌شنبه وعده داد که در ماه‌های آینده به کشور خودش بازگردد.

وی که در «بوینس آیرس» با خبرگزاری «رویترز» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سؤال که آیا سال آینده این زمان در بولیوی خواهد بود، گفت: «باز خواهم گشت.»

مورالس افزود: «به دلایل امنیتی نمی‌توانم در مورد جزئیات طرحی که برای بازگشت به بولیوی داریم، صحبت کنم. اما هرکس باید به کشور خودش برود.»

وی که اولین رئیس‌جمهور بومی بولیوی به شمار می‌آید، پاییز امسال و در حالی که برای بار چهارم در انتخابات پیروز شده بود، از سوی احزاب مخالف به دروغ به تقلب متهم شد و در نهایت با تهدید و کودتای ارتش بولیوی و تحت فشار کشورهای امپریلیستی غربی، مجبور به ترک کشورش شد. او ماه گذشته از آرژانتین پناهندگی سیاسی دریافت کرد.

مصاحبه مورالس با رویترز در حالی صورت گرفته که هم‌حزبی‌های وی در «جنبش سوسیالیسم» (MAS) بولیوی قرار است روز یکشنبه برای تعیین نامزدی جهت شرکت در انتخابات دوباره ریاست‌جمهوری، گردهم آیند.

هرچند دولت موقت بولیوی به ریاست «جنین آنز» بسیاری از متحدان مورالس را بازداشت کرده، اما مورالس در این مصاحبه ابراز اطمینان کرده که حزب او بار دیگر در انتخابات پیروز می‌شود.

وی با رد دوباره ادعای تقلب در انتخابات، گفت از اینکه در وقت مناسبی از احتمال کودتا مطلع نشده، افسوس می‌خورد. مورالس گفته است: «چون اطلاعات نداشتیم، غافلگیر شدیم. از اینکه نه اطلاعات پلیس بولیوی و نه نیروهای مسلح به ما در مورد کودتا هشدار ندادند، بسیار متأسفم.»

پارلمان بولیوی کمیته‌ای را برای برگزاری انتخابات تازه در این کشور تشکیل داده است. قرار است این کمیته تا ۱۰ روز دیگر موعد انتخابات تازه را اعلام کند. همزمان، دادستانی بولیوی به درخواست دولت موقت این کشور، حکم بازداشت مورالس را به اتهام «فتنه، تروریسم و حمایت مالی از تروریسم» صادر کرده است.

مورالس هفته گذشته در مصاحبه‌ای دیگر گفته بود که دلیل فشار آمریکا برای برکناری او، قراردادهای گسترده بولیوی با چین در زمینه استخراج لیتیوم و همچنین خودداری وی از قطع روابط با ایران، کوبا و ونزوئلا بوده است.

افزایش ۴۵ درصدی صادرات سلاح های انگلیسی به عربستان

موسسه خیریه آکسفام گزارش داد، آمار فروش سلاح به ریاض توسط دولت انگلیس حدود 45 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دولت‌ های محافظه‌ کار انگلستان از ژانویه سال 2015 میلادی تاکنون مجوز فروش 6.4 میلیارد پوند سلاح به عربستان را صادر کرده و در آموزش نیروهای سعودی نقش جدی ایفا کرده است.

این در حالی است که انگلستان خود را از حامیان توقف جنگ یمن و معاهده تجارت تسلیحات که برای جلوگیری از انتقال غیرقانونی اسلحه و خلاف قوانین بین‌المللی نظارت دارد، نشان می دهد.

معاهده تجارت تسلیحات که سال 2014 به اجرا درآمد یک پیمان چندجانبه است که تجارت بین‌ المللی سلاح‌های متعارف را تنظیم می‌ کند تا به صلح بین‌ المللی و منطقه ای، کاهش رنج انسان و ترویج همکاری، شفافیت و اقدامات مسئولانه در داخل و میان کشورها کمک کند.

این پیمان همچنین به دنبال جلوگیری از انتقال غیرقانونی سلاح به تروریست‌ها و سازمان‌های جنایتکار است که منجر به درگیری های مخرب می شود و به خصوص تلاش دارد تا از فروش تسلیحات در شرایطی که شورای امنیت، ممنوعیت های تسلیحاتی وضع کرده است، مانع شود.

روث تنر مسئول بخش کارزار انسان‌ دوستانه موسسه آکسفام می‌ گوید: افزایش آمار فروش سلاح لکه ننگی بر چهره بریتانیا است. یمنی‌ هایی که مجبور به فرار از خانه‌ های خود شده و بدون اب و غذا این دوران را سپری می‌ کنند نیاز دارند که این جنگ خاتمه یافته و شانس این را داشته باشند که زندگی خود را از نو بسازند.

اندرو اسمیت سخنگوی کارزار علیه تجارت اسلحه هم عنوان کرد که ائتلاف عربستان با حملات هوایی در یمن ده‌ها هزار نفر از مردم این کشور را کشته و یکی از فجیع‌ ترین بحران‌های انسانی جهان را ایجاد کرده است. او در گفت وگو با نشریه ایندیپندنت تصریح کرد: دولت لندن با ارائه حمایت تسلیحاتی نقش اصلی و هم‌ دست عربستان در این جنایت را ایفا کرده است.

بر اساس گزارش آکسفام 3 میلیارد پوند از مجموع تسلیحات فروخته شده به عربستان مربوط به جنگنده، بالگرد و هواپیماهای بدون سرنشین و 2.6 میلیارد پوند برای فروش نارنجک، بمب و موشک بوده است. دولت انگلیس همچنین در بازه زمانی ژانویه 2015 تا دسامبر 2019 میلادی 385 مجوز آزاد فروش سلاح به عربستان صادر کرده که بر اساس آن محدودیتی برای تعداد فروش سلاح وجود ندارد.

باید خاطر نشان شد، که انگلستان طبق معاهده تجارت تسلیحات از فروش سلاح برای استفاده در مصادیق نقض قوانین بین‌ المللی منع شده است.

تنر در این زمینه می گوید: انگلیس با وجود عضویت در معاهده تجارت تسلیحات تمام تلاش خود را بکار بسته تا از منع فروش سلاح به عربستان اجتناب کند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبرو کرده است، به‌ طوریکه سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی اخیر نامید.

بر اساس نظرسنجی کارزار علیه تجارت اسلحه اکثر مردم انگلیس با همکاری تسلیحاتی کشورشان با ریاض مخالف هستند. بر اساس آمار بدست آمده تنها 6 درصد مردم انگلستان حامی همکاری‌ های تسلیحاتی لندن با ریاض بوده و مابقی یعنی 94 درصد به‌ شدت با این همکاری مخالف هستند.

المیادین: ترکیه ۲۰۰ نیروی خود را برای انتقال به لیبی از سوریه خارج کرد

شبکه «المیادین» روز سه‌شنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داده است که ترکیه ۲۰۰ نیروی مسلح از گروه‌های وابسته به خود را از شرق فرات در سوریه خارج کرده تا آنها را به لیبی منتقل کند.

بر اساس این گزارش، این نیروها بامداد فردا از فرودگاه استانبول به سوی لیبی اعزام خواهند شد.

صبح امروز المیادین در گزارش دیگری خبر داده بود که ترکیه از گروه‌های طرفدار خود که در سوریه می‌جنگند، خواسته است تا فهرست اسامی افراد مسلحی که قرار است به لیبی منتقل شوند، ارائه شود.

لیبی از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی رهبر سابق این کشور در سال ۲۰۱۱، شاهد دودستگی و به وجود آمدن دو دولت در این کشور است؛ یکی دولت شرق لیبی در طُبرق که خلیفه حفتر نیز وابسته به آن است و دیگر دولت وفاق ملی در غرب (طرابلس) که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است.

حفتر از ۱۵ فروردین ماه که دستور حمله به شهر طرابلس، پایتخت لیبی و محل استقرار دولت وفاق این کشور را صادر کرده است، تلاش می‌کند با حمایت‌های منطقه و بین‌المللی به عمر این دولت پایان دهد. او طی این مدت بارها دستورهای مشابهی برای نیروهای خود صادر کرده است که آخرین آن، پنجشنبه هفته گذشته بود.

درگیری‌های نظامی بین دولت فایز سراج و نیروهای حفتر، پای قدرت‌های منطقه‌ای و بازیگران فرامنطقه‌ای را به لیبی باز کرده و منجر به صف‌کشی در درگیری‌های داخلی این کشور شده است.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر از اقدامات ژنرال خلیفه حفتر حمایت سیاسی و تسلیحاتی کرده‌اند. در مقابل نیز ترکیه و قطر نیز از دولت وفاق ملی حمایت تسلیحاتی، سیاسی و رسانه‌ای کرده‌اند.

بیانیه ارتش سوریه؛ تسلط نیروهای سوری بر ۴۰ روستا و شهرک ادلب

فرماندهی کل ارتش سوریه روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش بر ۴۰ روستا و شهرک استان ادلب به مساحت ۳۲۰ کیلومتر مربع مسلط شده است.

به گزارش سانا، در ادامه بیانیه آمده است: «فرماندهی کل ارتش سوریه و نیروهای مسلح بر پاکسازی کل استان ادلب از تروریسم اصرار دارد».

ارتش سوریه عملیات جدید در جنوب و جنوب شرق استان ادلب را از ۱۹ دسامبر جاری(۲۸ آذرماه) آغاز کرده و هم‌اکنون با گروه تروریستی جبهة النصره شاخه سوری القاعده درگیر است.

نیروهای ارتش سوریه از شامگاه پنجشنبه پس از بمباران هوایی گسترده مواضع تروریست‌ها، عملیات خود را در جنوب استان ادلب آغاز کرده‌اند. این عملیات زمینی، با پشتیبانی عملیات هوایی روسیه و سوریه آغاز شد.

نیروهای ارتش سوریه دیروز (دوشنبه) نیز در ادامه پیشروی‌های خود بر دو شهرک مهم «جرجناز» و «التح» در حومه ادلب مسلط شدند.

رایزنی های هیئت بلندپایه ترکیه در مسکو درباره ادلب و لیبی

نقل از روسیا الیوم، یک هیئت ترکیه ای بلندپایه به ریاست «سیدات اونال» معاون وزیر خارجه ترکیه در جریان سفر به مسکو با مقامات روس دیدار و گفتگو کردند.

در جریان این دیدار درخصوص عملیات ارتش سوریه در ادلب بحث و گفتگو شد. تحولات لیبی از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

طرفین همچنین درباره توافقنامه امضا شده میان ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی در رابطه با ترسیم مرزهای مناطق نفوذ در دریای مدیترانه و راههای برقراری ثبات در لیبی گفتگو کردند.

مقدمات مربوط به دیدار و مذاکرات ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه در استانبول که قرار است ۸ ژانویه انجام شود، از دیگر موضوعات مورد گفتگو در مسکو بود.

وزیر خارجه چین درباره هرگونه دخالت خارجی در این کشور هشدار داد

وزیر خارجه چین درباره هرگونه دخالت خارجی در امور این کشور هشدار داد.

وانگ یی(Wang Yi) وزیر خارجه چین گفت: پویا سازی بزرگ ملت چین روند اجتناب ناپذیری در تکامل تاریخ بشر است و با مشکلات و چالش های بی سابقه ای همراه خواهد بود. هرچه به این هدف نزدیک تر باشیم ، بیشتر با انواع مختلف مداخلات و حتی خرابکاری ها روبرو خواهیم شد. ما از عزم راهبردی ، اعتماد به نفس و صبر کافی برخوردار هستیم ، با این حال ، ما باید منابع ، توانایی ها ، اعتماد به نفس و شجاعت بیشتری برای غلبه بر مشکلات و موانع داشته باشیم ، همانطور که یک شعر کهن چینی می گوید: ، باد خم نمی شود ، چه از شرق ، غرب ، جنوب یا شمال ، بوزد. هرگونه تلاش برای دخالت در امور داخلی چین و جلوگیری از توسعه آن ، سرانجام توسط چرخش تاریخ خرد می شود.
وی افزود:درباره مسئله هنگ کنگ ، ما به شدت از دولت منطقه ویژه مدیریت در زمینه مهار خشونت و هرج و مرج ، بازگرداندن نظم و حکمرانی مطابق قانون حمایت می کنیم. زمان ثابت خواهد کرد که» یک کشور ، دو نظام » نه تنها در هنگ کنگ خوب کار خواهد کرد بلکه در مورد مسئله تایوان هم جواب خواهد داد. ما روابط دیپلماتیک را با جزایر سلیمان برقرار کردیم و روابط دیپلماتیک را با کربیاتی از سر گرفتیم. تعداد کل کشورهایی که روابط دیپلماتیک با چین دارند ، به 180 کشور رسیده و کشور چین از طرف اجماع بین المللی بسیار مورد قبول واقع شده است. در رابطه با سین کیانگ ، ما از امنیت و رفاه بیش از 24 میلیون هموطن خود از همه اقوام محافظت کرده ایم و هیچ جایی برای تروریسم یا افکار افراطی باقی نمی گذاریم. مطابق با درخواست سازمان ملل ، تلاش برای از بین بردن افراط گرایی در چین به بخش مهمی از اهداف بین المللی ضد تروریسم تبدیل شده است.
او گفت: پاسداری از خط قرمز حاکمیت و امنیت ملی و همچنین حق توسعه مشروع ، رسالت دیپلماسی چین و همه دیپلماتهای آن است.ما مسئولیت بزرگی را بر عهده می گیریم.هیچ جایی برای خطا وجود ندارد.با رهبری متحد کمیته مرکزی حزب ، ما به ساخت یک دیوار بلند برای محافظت از منافع کشور ادامه خواهیم داد.

تهدید حمله نظامی آمریکا به کره شمالی

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور برای مقابله با پیونگ یانگ آماده است و ما حاضریم حتی همین امشب بجنگیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، سخنان مارک اسپر درباره آمادگی آمریکا در مقابل تهدیدات کره شمالی در حالی مطرح شد که پیونگ یانگ در پیامی اعلام کرد که اگر واشنگتن برای کاهش تنش‌ها اقدام نکرد، «هدیه کریسمس» را برای آن‌ها ارسال می‌کند.

با نگاهی به مواضع اخیر کره شمالی می‌توان این برداشت را داشت که پیونگ یانگ به رغم سه نشست میان «کیم جونگ اون» و «دونالد ترامپ» برای دستیابی به یک توافق دوجانبه با آمریکا ناامید شده است.

اسپر در حضور ژنرال «مارک میلی» رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت:امیدوار هستم که بتوانیم روند کار را دوباره آغاز کنیم و در مسیر دیپلماتیک بمانیم، اما در صورت لزوم آمریکا آماده است که حتی امشب بجنگد.

ژنرال میلی نیز در مورد تهدیدات پیونگ یانگ به خبرنگاران گفت: کره یکی از آن مکانهایی در جهان است که ما همیشه آمادگی بالایی را حفظ کرده‌ایم.

وی افزود: من آماده هستیم تا در لحظه از منافع ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی دفاع کنیم.

ژنرال میلی از ارائه پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اقدامات دفاعی آمریکا و متحدانش در منطقه شبه جزیره کره در صورت احتمال آزمایش هسته‌ای مجدد توسط کره شمالی خودداری کرد. خبرگزاری رسمی کره شمالی روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که پیونگ یانگ یک جلسه مهم نظامی در کمیته مرکزی حزب کمونیست به ریاست رهبر این کشور برگزار کرده است.

این رسانه اعلام کرد که کمیسیون مرکزی نظامی حزب کمونیست این کشور نشستی بزرگ به ریاست کیم جونگ اون برگزار کرده که در آن پیرامون اقدامات مهم سازمانی، سیاسی و نظامی برای تقویت نیروهای مسلح بحث شده است.

برگزاری این نشست حاکی از آن است که کره شمالی بزودی نشست کمیته مرکزی حزب کمونیست را برگزار خواهد کرد که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال 2019 جلسه‌ای بسیار مهم ارزیابی می‌شود.

پیونگ یانگ تا پایان سال 2019 میلادی به آمریکا فرصت داده که پیشنهاد عملی برای تداوم مذاکرات به بن‌بست رسیده خلع سلاح هسته‌ای میان دو طرف ارائه کند؛ رهبر کره شمالی گفته است که در غیر این صورت هدیه کریسمس مناسبی به واشنگتن خواهد داد.

کره شمالی در روزهای اخیر انتقادهای فراوانی از آمریکا کرده است؛ کارشناسان گفته‌اند این کشور ممکن است در پایان سال جاری میلادی خاتمه گفت‌وگوهای به بن بست رسیده با آمریکا در موضوع هسته‌ای را اعلام کند.

دو کشور چندین دور گفت‌وگو انجام داده‌اند که هیچ نتیجه‌ای جز تشدید تحریم‌ها برای کره شمالی در برنداشته و پیونگ یانگ عصبانی از این فشارها دست به پرتاب‌های مکرر موشکی زده و چندین بار آزمایش موتورهای موشکی پیشرفته انجام داده است.

استفان بیگن نماینده پیشین آمریکا در امور کره شمالی بتازگی از کره جنوبی دیدار کرد و گفت درهای گفت و گو با پیونگ یانگ باز است، اما موفق به دیدار با هیچ مقامی از کره شمالی نشد و این کشور درخواست وی را بدون جواب گذاشت.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: