پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار برگزیده

نرگس محمدی، خیزش آبان، ازخیابان تا زندان
🌞جواد رحیم پور

⬅️نرگس محمدی را با تنی رنجور از اوین به زندان زنجان تبعید کردند.
او و همراهانش در زندان برای اعتراض به حوادث آبان ماه دست به اعتصاب غذا زدند واین اولین اعتصاب دررابطه با خیزش آبان ماه بود.
⬅️خیزش آبان ماه ،مسئولیت روشنفکران وهمه دلسوزان آینده ایران را دوچندان کرده است. هرچند حاکمیت تا این لحظه نشان داده است, قصد ندارد صدای اعتراضات مردم را در تصمیماتش لحاظ کند.
امااکنون بازتاب دادن این صدا، حداقل کاری است که می توان برای ایستادن درصف مردم انجام داد.
⬅️نرگس محمدی نشان داد خیزش آبان ماه تنها در خیابان ها، در حاشیه شهرها ودر خانه آسیب دیدگان حادثه جریان ندارد. او نشان داد خیزش آبان ماه از خیابان تا زندان جریان دارد.
⬅️تبعید نرگس محمدی نشان داد که قاب ترس جامعه شکسته است، تبعید خشونت آمیز نرگس محمدی تنها بندزدن ناکام به این قاب شکسته است.
⬅️افزودن بر تعداد زندانیان سیاسی وعقیدتی ،کارآمدی برای حاکمیت به همراه نمی آورد. رضایت جامعه را هم افزایش نمی دهد.
اکنون شکاف عمیق دولت-ملت درحال لرزش آلترناتیو است. ترمیم این لرزش ،راهی جز اصلاحات ساختاری ندارد.
⬅️آزادی زندانیان سیاسی وعقیدتی گامی ضروری والبته نه کافی برای بازگشت به مسیر حکمرانی درست خواهد بود.
@javadrahimpour1

شکنجه روانی زندگی جولیان آسانژ را تهدید می‌کند

گزارشگر ویژه سازمان ملل شکنجه روانی را تهدیدی برای زندگی بنیانگذار ویکی لیکس دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Sonntagsblick، نیلز ملزر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد شکنجه گفت: جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، تحت شکنجه روانی قرار دارد که تهدیدی برای زندگی وی محسوب می شود.

ملزر یادآور شد زمانی که وی در ماه می در زندان انگلیس با آسانژ ملاقات کرده است، «عواقب بالینی محرز از شکنجه روانی» قابل توجه بوده و «در آن زمان توانایی‌های شناختی خاصی در وی مختل شده بود».

وی خاطرنشان كرد كه حقوق آسانژ «به طور سیستماتیک نقض می شود» ، «او نمی تواند با وكلاي آمریكایی خود صحبت كند»، یك عامل استرس‌زا مانند نظارت 24 ساعته بنیانگذار ویكی لیكس را «بسیار آسیب پذیر» ساخته است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد شکنجه افزود: در مجموع، این عمل ناخودآگاه منجر به تحریک بیش از حد و دائمی عصبی می‌شود ، که بنا به تجربه می‌تواند منجر به فروپاشی گردش خون یا شکست عصبی، حتی مرگ شود … این همان چیزی است که «شکنجه سفید» خوانده می شود.

وی اظهار داشت که در این رابطه با مقامات انگلیس تماس گرفته است، اما آنها استفاده از شکنجه را انکار می‌کنند.

گفتنی است پیش از این، سازمان گزارشگران بدون مرز خواستار آزادی فوری بنیانگذار ویکی لیکس در رابطه با وخیم شدن سلامت وی شده بود.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین، حمله به حشدالشعبی را محکوم کرد

پس از حملات اخیر ارتش آمریکا به مواضع حشد اشعبی نیروهای سیاسی و نظامی منطقه در برابر این حمله به موضع گیری پرداختند در حالی که تا بحال نیروهای محور مقاومت مانند جبهه خلق برای آزادی فلسطین و سازمان‌های چپ‌گرای فلسطینی این حمله را محکوم کردند اسرائیل بحرین و نیروهای دست راستی منطقه به تایید این حمله پرداخته و آن را نقطه عطفی برای عملیات نظامی آمریکا علیه شبه نظامیان شیعه ارزیابی کرده‌اند.

به نقل از شبکه المیادین، جبهه خلق برای آزادی فلسطین -فرماندهی کل- حمله تجاوزکارانه آمریکا به مقرهای حشدالشعبی در عراق را محکوم کرد.

تروریست های مرتبط با ترکیه تدارک اعزام ازسوریه به لیبی را تایید کردند

منابع معارض نزدیک به تروریست‌های وابسته به ترکیه در شمال سوریه، شمار افرادی را که اسامی آنها در مناطق تحت اشغال ترکیه در شمال و شمال شرق سوریه ثبت شده تا داوطلبانه توسط آنکارا به صفوف نیروهای دولت وفاق ملی در مبارزه با تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی ملحق شوند، قریب به دو هزار نفر اعلام کردند.

منابع نزدیک به گروه مسلح «الجیش الوطنی» که ترکیه آن را مدیریت و حمایت مالی می‌کند، به روزنامه سوری الوطن گفتند: «شمار افرادی که مایل به حضور در درگیری‌های لیبی و اعزام به این کشور توسط نظام ترکیه هستند، به دو هزار نفر می‌رسد و فهرست اسامی آنها در مراکزی که نظام ترکیه برای استخدام داوطلبان حضور در مناطق عملیاتی شاخه زیتون و سپر فرات دایر کرده بود، ثبت شده است».

به گفته این منابع نیمی از داوطلبان و از جمله آنها کودکانی کم سن و سال در راه رسیدن به شهر «غازی عنتاب» در ترکیه هستند تا در آنجا در پادگان‌هایی که ارتش و سازمان اطلاعات ترکیه تدارک دیده تحت آموزش استفاده از انواع مختلف سلاح و شناخت ماهیت مناطق جغرافیایی لیبی که قرار است به آنجا منتقل شوند قرار گیرند، علاوه بر اینکه ماموریت محول به آنها هم مشخص می‌شود.

این منابع افزودند: «نیمی از داوطلبان اعزام به لیبی از افراد گروه ترکمانی «الجیش الوطنی» نظیر «فرقة السلطان مراد» و«لواء السلطان سلیمان شاه» هستند و فرماندهان برجسته‌ای از آنها وارد لیبی شدند (که از جمله آنها افسران فراری با درجه های عالی هستند) تا زمینه رسیدن نیروهایی را فراهم کنند که قرار است هر کدام ماهانه بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار دستمزد بگیرند در حالی که در صفوف «الجیش الوطنی» تنها بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه حقوق دریافتی داشتند».

این منابع گفتند، تصاویر منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی درباره حضور نیروهایی از سوریه در صفوف مبارزاتی طرابلس صحت ندارد اما ده‌ها نفر از نیروهای الجیش الوطنی تحت نظارت ترکیه طی روزهای گذشته وارد لیبی شدند.

شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه‌ای مدعی شد که تصاویر منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی درباره انتقال شماری از افراد مسلح از سوریه به لیبی و حضور آن‌ها در یکی از اردوگاه‌های لیبی صحت ندارد.

به نوشته وبگاه «بوابة الوسط»، در این بیانیه آمده است که تصاویر و فیلم‌های منتشر شده از این افراد در شهر ادلب سوریه گرفته شده است و کانال‌های خبری محلی و بین‌المللی نیز این را تأیید کرده‌اند.

از سوی دیگر خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) خبر داد، مناطق استقرار گروه‌های تروریستی مزدور رژیم اشغالگر ترکیه در ریف‌های الحسکه و الرقه شاهد فرار ده‌ها نفر از این تروریست‌هاست از بیم اینکه رژیم اردوغان آنها را به جنگ لیبی بفرستد مشابه سناریوی انتقال هزاران تروریست و مزدور که ترکیه از طریق مرزهای خود برای جنگ علیه دولت سوریه فرستاده بود.

منابع محلی در این مناطق گفتند، نیروهای رژیم ترکیه حضور خود را در مناطق بین دو شهر راس العین و تل ابیض گسترش داده تا خلا ناشی از فرار ده‌ها تروریست را از میان مزدورانشان در مناطق استقرار آنها پر کند.

از سوی دیگر بارش شدید باران در مناطق مختلف سویه و از جمله ادلب نوعی آرامش تقریبا کامل را به محورهای مختلف ریف جنوبی ادلب و جنوب شرقی آن که شاهد عملیات نظامی است، حاکم کرده اس. این عملیات تقریبا به طور موقت متوقف شده است در حالی که پیش از آن یگان‌های ارتش قبل از خراب شدن هوای آنجا، تحرکات و مواضع گروهک جبهه النصره و گروه‌های تروریستی متحد آن را در برخی محورها را در هم کوبیدند.

کشف تسلیحات ساخت آمریکا و اسرائیل

به گزارش خبرگزاری سوری سانا؛ نیرو‌های سوری مقادیر فراوانی مهمات و تسلیحات را که منشأ برخی از آن، آمریکا و اسرائیل بود و همچنین مقادیری مواد مخدر به جا مانده از تروریست‌ها را در منطقه جنوب سوریه پیدا کردند.

یک منبع در نیرو‌های نظامی سوریه به سانا گفت: با پیگیری دقیق امنیتی یگان مبارزه با تروریسم ارتش سوریه برای برقراری امنیت در مناطقی که ارتش از تروریسم آزاد کرده است، مقادیر فراوانی از تسلیحات و مهمات سنگین، نیمه سنگین و سبک پیدا شد که برخی از آن ساخت آمریکا و اسرائیل بود. این مقدار مهمات در انبار‌های زیرزمینی در منطقه جنوب سوریه جاسازی شده بود. وجود تسلیحات و ماده مخدر حشیش در انبار‌های گروه‌های تروریستی که مصادره شده، به خوبی نشان دهنده کمک‌هایی است که این گروه‌ها از کشور‌های حامی تروریسم دریافت کرده اند.

حمله آمریکا به پایگاه های حشد الشعبی از خاک عربستان

سیاستمداران و منابع امنیتی عراق اعلام کردند که گویا حمله هوایی آمریکا به مراکز هشت شعبی در عراق از خاک عربستان صورت گرفته است به نظر می رسد این ادعا که ابتدا می بایست اثبات شود در مرحله دوم اگر مقامات عراقی نتوانند این ادعا را اثبات کنند دیگر شکی در این نکته نمی ماند که سیاستمداران فاسد عراقی سعی می کنند مسئولیت خود را در قبال این حمله که از خاک عراق اشغال شده توسط آمریکا صورت می‌گیرد از گردن خود باز کنند.

به نقل از تلویزیون المنار , منابع امنیتی عراقی اعلام کردند؛ حمله امریکا به پایگاه های حشد الشعبی در منطقه القائم از عربستان سعودی انجام شده است .

اگر این ادعا اثبات شود و حقیقت داشته باشد این تجاوز رسمی به خاک یک کشور مستقل یعنی عراق از سوی یک کشور دیگر یعنی عربستان بوده و در این عملیات نیروهای نظامی امریکا مستقیماً قوانین بین المللی را بار دیگر زیر پا نهادند و عربستان در این زمینه یعنی تجاوز نظامی به را با آمریکا همکاری داشته است.

وزیر امور خارجه اسرائیل: حمله آمریکا به حشد شعبی یک نقطه عطف بود

وزیر خارجه اسرائیل از آمریکا به خاطر تجاوز نظامی به مواضع حشد شعبی در عراق تشکر کرد.

استقبال رژیم اسرائیل از تجاوز نظامی آمریکا به مواضع حشد شعبی

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، یسرائیل کاتس وزیر خارجه رژیم اسرائیل از حمله آمریکا به مواضع حشد شعبی در عراق استقبال کرد.

کاتس به زعم خود این تجاوز نظامی آمریکا را یک «نقطه عطف» توصیف کرد.

حمایت بحرین از حملات آمریکا در عراق

بحرین از حمله آمریکا به مواضع گروه حشد الشعبی در عراق حمایت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، بحرین از حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در استان الانبار واقع در غرب عراق حمایت کرد.

حکومت بحرین از بمباران مواضع گروه الحشد الشعبی در عراق و سوریه توسط آمریکا حمایت کرد و از آنچه که نقش واشنگتن به عنوان یک کشور دوست برای مقابله با گروههای تروریستی در منطقه خوانده است تمجید کرد.

براساس این خبر، پادشاهی بحرین روز یک شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از همه تلاشها و گامها اتخاذ شده از سوی آمریکا به منظور تضمین امنیت و صلح در منطقه و سطح بین‌المللی حمایت می‌کند.

شایان ذکر است که منابع عراقی یکشنبه شب از حمله پهپادی آمریکا به مواضع حشد شعبی در منطقه قائم در استان الانبار عراق خبر دادند.

وزارت دفاع آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای، هدف قرار دادن مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را تائید کرد.

کره شمالی گزینه های تهاجمی را بررسی می کند

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خواستار بررسی گزینه های تهاجمی این کشور شد.

به گزارش اسپوتنیک، کیم جونگ‌ اون، رهبر کره شمالی در دومین روز از نشست هیئت حاکم بر این کشور، خواستار بررسی گزینه‌های مثبت و تهاجمی شده‌ است. اظهارات وی در پی گمانه‌زنی‌ها از احتمال خروج پیونگ‌یانگ از مذاکرات اتمی با آمریکا مطرح می‌شود.

به نقل از العالم، رهبر و اعضای کمیته مرکزی حزب حاکم بر کره شمالی، از هفتم دی‌ماه گرد هم آمده‌اند. این نشست در آستانه پایان ضرب‌الاجلی که پیونگ‌یانگ تا پایان سال 2019 در مورد مذاکرات اتمی با آمریکا تعیین کرده، انجام می‌شود.

بنا بر خبر رسمی منتشر شده در خبرگزاری دولتی کره شمالی، کیم جونگ‌ اون بر لزوم آمادگی‌های مثبت و تهاجمی، در جهت تضمین کامل امنیت و استقلال کشور، و برپایه نیازهای منطبق با شرایط فعلی تاکید کرده‌است.

او همچنین بر وظایف دیپلمات‌ها و امور خارجی، وزارت پشتیبانی از نیروهای مسلح و ارتش جمهوری مکراتیک خلق کره نیز تاکید کرده‌است.

بنا بر بیانیه منتشرشده در خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ‌ اون از لزوم توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت مردم «در راستای هدف تعیین‌شده انقلاب کره نیز سخن گفته‌ است.

در خبر رسمی منتشرشده به جزئیات تصمیم‌گیری‌ها و یا آن‌چه گزینه‌های مثبت و تهاجمی توصیف شده، اشاره‌ای نشده است.

چاوش اوغلو ناگهان از خواب پرید

به نقل از راشاتودی، در حالی که مقامات آنکارا درتلاش برای کسب موافقت پارلمان ترکیه جهت اعزام نیروی نظامی به طرابلس هستند، «مولود چاوش اوغلو» بلندپایه ترین دیپلمات این کشور نسبت به وضعیت امنیتی لیبی ابراز نگرانی کرد.

جالب توجه است که بنظر ترکیه و وزیر امور خارجه این کشور ظاهراً آنچه در چند سال گذشته پس از حمله نظامی ناتو به لیبی و سرنگونی رهبر این کشور زنده یاد محمد قذافی میگذرد هرج و مرج تجزیه کشور غارت و بی قانونی نیست،!!

چاوش اوغلو خطاب به اعضای حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت: «برای جلوگیری از تجزیه لیبی و سقوط این کشور به ورطه هرج و مرج لازم است که اقدامات موردنیاز انجام شود و این همان چیزی است که ما در حال انجام آن هستیم و هشدار می دهیم که اگر لیبی به وضعیت سوریه دچار شود منطقه با تهدیدهای امنیتی خطرناکی روبرو خواهد شد.

لازم به ذکر است که پارلمان ترکیه در حال حاضر توافقنامه همکاری امنیتی با دولت وفاق ملی لیبی را تصویب کرده است که شامل آموزشهای نظامی مشترک و انتقال جنگ افزار می شود.

افزون بر آن، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه اواسط هفته گذشته اعلام کرد که از آنکارا خواسته شده تا برای نبرد با نیروهای نظامی وابسته به ژنرال «خلیفه حفتر»، نیروی نظامی به طرابلس گسیل کند؛ ادعایی که مقامات طرابلس هنوز به طور رسمی آن را تأیید نکرده اند.

آمریکا مواضع الحشد الشعبی را بمباران کرد

چند پهپاد آمریکائی شامگاه یکشنبه گردان‌های حزب‌الله عراق وابسته به الحشد الشعبی در شهر مرزی «القائم» استان الانبار (غرب عراق) را هدف قرار دادند.

به گزارش المیادین، سه پایگاه گردان‌های حزب‌الله عراق اعم از پشتیبانی، تیپ و یک پایگاه اصلی آن هدف قرار گرفتند.

به نوشته المیادین، در این حملات پهپادی، دو تیپ 45 و 45 الحشد الشعبی در مرزهای عراق و سوریه هدف قرار گرفته است.

شبکه خبری السومریه نیز ضمن تأیید این خبر گزارش داد که در محل این حمله هوایی، آتش‌سوزی گسترده‌ای رخ داده است.

در همین ارتباط، یک منبع وابسته به الاعلام الحربی گفت که در این حمله هوایی، پنج نفر از جمله یکی از فرماندهان الحشد الشعبی و دو معاون وی و معاون فرمانده تیپ 45 کشته شدند.

وزارت دفاع آمریکا نیز بلافاصله پس از انجام این حمله بیانیه‌ای صادر کرد و در آن گفت که ارتش این کشور مواضع الحشد الشعبی در نزدیکی شهر «القائم» عراق را هدف حمله هوایی قرار داده است.

در بیانیه آمریکا در مورد این حملات ادعا شده است که این اقدام در پاسخ به «حملات مکرر به پایگاه‌های میزبان نیروهای ائتلاف» در عراق صورت گرفته است.

بر اساس این بیانیه، مجموعا پنج هدف، شامل سه موضع گردان‌های حزب‌الله در عراق و دو موضع در سوریه مورد حمله قرار گرفته است.

هرچند این اولین بار است که آمریکا رسما مسئولیت حمله به پایگاه‌های الحشد الشعبی را بر عهده می‌گیرد، اما این اولین حمله به این پایگاه‌ها نیست. در ماه‌های اخیر مواضع الحشد الشعبی عراق، بارها هدف حملات هواپیماهای ناشناس قرار گرفته است. پیش از این نمایندگان پارلمان عراق گفته بودند که رژیم آمریکا و رژیم اسرائیل در پشت پرده این حملات قرار دارند.

الحشد الشعبی در سال ۲۰۱۴ و در پاسخ به فتوای مرجعیت عراق با هدف مبارزه با گروه تروریستی داعش تشکیل شد. در سال‌های اخیر مقام‌های آمریکایی از افزایش محبوبیت و ارتقاء جایگاه این گروه از نیروهای مسلح عراق ابراز نگرانی کرده و بسیاری از چهره‌های این گروه را در فهرست تحریم قرار داده بودند.

این حمله همچنین در نزدیکی گذرگاه «قائم-بوکمال» صورت گرفته است که عراق و سوریه را به هم متصل کرده است. این گذرگاه اوایل امسال با آرام شدن اوضاع در سوریه و پاکسازی این مناطق از حضور تروریست‌ها، با وجود مخالفت رژیم اسرائیل بازگشایی شد.

تمام پایگاه‌های آمریکا در عراق به حالت آماده‌باش درآمد

منابع آگاه امنیتی در عراق از اعلام وضعیت هشدار حداکثری در همه پایگاه‌های آمریکا در عراق خبر دادند.

این منابع در گفت‌وگو با وبگاه خبری «موازین نیوز»، گفتند: «نیروهای آمریکایی بالاترین حالت هشدار را در تمام پایگاه‌های خود در عراق اعلام کردند.»

منابع عراقی افزودند: «این اعلامیه پس از آن صورت گرفت که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی مقرهای گردان‌های حزب الله، یکی از گروه‌های الحشد الشعبی را در منطقه القائم در غرب الانبار بمباران کردند.»

وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای تأیید کرد که مواضع «گردان‌های حزب‌الله» از زیرمجموعه‌های اصلی «الحشد الشعبی» عراق را هدف حمله قرار داده است.

شامگاه یکشنبه چند پهپاد گردان‌های حزب‌الله عراق وابسته به الحشد الشعبی در شهر مرزی «القائم» استان الانبار (غرب عراق) را هدف قرار دادند.

در این حمله هوایی، دست کم سه نیروی الحشد الشعبی از جمله فرمانده یک هنگ گردان‌های حزب الله عراق به قتل رسیدند.

واکنش رئیس‌جمهور عراق به حمله آمریکا به الحشد الشعبی

رئیس جمهور عراق در واکنش به حمله آمریکا به پایگاه‌های الحشد الشعبی اعلام کرد که این بمباران‌ بر خلاف توافقات دو کشور است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، برهم صالح رئیس جمهور عراق یکشنبه شب در واکنش به حمله جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه‌های الحشد الشعبی در استان الانبار گفت که این حمله بر خلاف توافقات با آمریکا بوده و غیرقابل قبول است.

جنگنده‌های ارتش آمریکا عصر روز یکشنبه چند مقر گردان‌های حزب‌الله الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند. وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرده است.

منابع الحشد الشعبی اعلام کردند که در این حمله هوایی، ۱۰ نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ ۴۵ شهید و ۳۵ نفر دیگر مجروح شدند.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق نیز در واکنش به این حمله به وزیر دفاع آمریکا پیام داد که با حمله به مواضع الحشد الشعبی شدیدا مخالف بوده است.

وی گفت: بمباران مواضع الحشد الشعبی تنشی خطرناک است که امنیت عراق و منطقه را تهدید می‌کند.

گفتني است، امروز جاناتان هافمن ، دستیار وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت: ایالات متحده در پاسخ به حملات ستیزه جوی شیعیان، پایگاه حزب الله كه در عراق و سوریه فعالیت می كند را مورد حمله قرار داده است.

رئیس پارلمان عراق حمله آمریکا علیه حشد شعبی را محکوم کرد

محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق حمله صورت گرفته از سوی آمریکا علیه مواضع حشد شعبی را محکوم کرد.

الحلبوسی این حمله را نقض حاکمیت عراق توصیف کرد.

وی افزود: در حالیکه از همگان می خواهیم در این خصوص خویشتن دار باشند، از تمام نیروها درخواست داریم هم چنان تحت فرمان فرمانده کل نیروهای مسلح عمل کنند.

الحلبوسی تصریح کرد: باید تلاش ها در راستای تکمیل جنگ علیه داعش یکپارچه شود.

حمله آمریکا علیه مواضع حشد شعبی واکنش های منفی را در میان گروه های سیاسی و مقامات بلند پایه این کشور به دنبال داشته است.

نشست فوری پارلمان درباره حمله آمریکا به حشد شعبی برگزار شود

محمد رضا آل حیدر رئیس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق خواهان تشکیل نشست فوری پارلمان در خصوص حمله آمریکا به مواضع حشد شعبی شد.

وی افزود: ما این حمله و تجاوز آشکار را محکوم می کنیم. این حمله در واقع حمله به نهاد نظامی عراق و نقض حاکمیت این کشور محسوب می شود.

آل حیدر تصریح کرد: نشست فوری پارلمان باید برای بررسی عوامل این حمله و عدم تکرار آن در آینده برگزار شود.

وی افزود: جامعه بین الملل باید در این خصوص موضع گیری کند.

حمله آمریکا به مواضع حشد شبی در القائم توسط مقامات بلند پایه عراق محکوم شده است.

واکنش حشد الشعبی حمله آمریکا

ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی در واکنش به حمله آمریکاییها به مواضع حشد الشعبی در الانبار تاکید کرد که خون شهدا و مجروحین هدر نخواهد رفت و نیروهای آمریکایی در عراق پاسخ شدیدی دریافت خواهند کرد.

شامگاه یکشنبه مقر گردان‌های حزب‌الله عراق وابسته به الحشد الشعبی در شهر مرزی «القائم» استان الانبار (غرب عراق) هدف حمله قرار گرفت.

وزارت دفاع آمریکا بلافاصله پس از انجام این حمله بیانیه‌ای صادر کرد و در آن گفت که ارتش این کشور مواضع الحشد الشعبی در نزدیکی شهر «القائم» عراق را هدف حمله هوایی قرار داده است.

حزب‌الله لبنان : حمله آمریکا به حشد شعبی تجاوز به حاکمیت عراق است

نقل از شبکه المیادین، حزب الله لبنان اعلام کرد تجاوز وحشیانه آمریکا به مواضع گردان‌های حزب الله عراق را محکوم می‌کنیم.

حزب الله افزود این حمله، تجاوز به حاکمیت عراق و مردم آن به ویژه حشد شعبی است که ید طولایی در رویارویی با تروریسم داشته است.

حزب الله ادامه داد این تجاوز نشان می‌دهد که آمریکا به دنبال ضربه زدن به عناصر قدرت ملت عراق است که قادر هستند با داعش بجنگند.

شامگاه یکشنبه هشتم دی چند پهپاد ناشناس مواضع «گردان‌های حزب‌الله» عراق وابسته به حشد شعبی در شهر مرزی القائم استان الانبار (غرب عراق) را بمباران کردند.

«جواد کاظم الربیعاوی» مدیر دفتر عملیات مشترک حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: در نتیجه تجاوز جنایتکارانه به مواضع تیپ‌های 45 و 46 وابسته به حشد شعبی در شهر القائم در استان الانبار شمار شهدا و مجروحان به 24 شهید و 35 مجروح افزایش یافته است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز بلافاصله پس از انجام این حمله، در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور مواضع حشد شعبی در نزدیکی شهر القائم را هدف حمله هوایی قرار داده است.

نماینده مجلس رژیم آمریکا درباره اتحاد ایران، روسیه و چین هشدار داد

نماینده ایالت ایندیانا با بسیار خطرناک خواندن رزمایش دریایی مشترک ایران، روسیه و چین گفت که تک‌تک آمریکایی‌ها باید درباره اتحاد این سه کشور نگران باشند.

به گزارش اسپوتنیک، جیمز ادوارد بنکز، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا با محور شرارت خواندن سه کشور ایران، روسیه و چین درباره اتحاد آنها هشدار داد و گفت: «تک‌تک آمریکایی‌ها باید درباره اتحاد آنها نگران باشند».

رزمایش دریایی مشترک و بزرگ ایران، روسیه و چین از صبح روز جمعه (ششم آذر) در آب‌های شمالی اقیانوس هند و دریای عمان آغاز شد و قرار است چهار روز به طول بیانجامد. شروع این رزمایش در رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب گسترده‌ای داشته و این بازتاب‌ها همچنان ادامه دارد.

جیمز ادوارد بنکز در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: «این رزمایش یک اقدام تحریک‌آمیز توسط محور شرارت بوده است، ایران با چینی‌ها و روس‌ها ائتلاف کرده است. نیروی دریایی هیچ یک از این سه کشور به صورت جدا و به تنهایی به هیچ وجه نمی‌توانند با قدرت نیروی دریایی ما همخوانی داشته باشند اما به صورت دسته جمعی توانشان از نیروی دریایی ایالات متحده فراتر خواهد رفت و ما داریم می‌بینیم که این سه کشور در این منطقه از جهان در یک تمرین تحریک آمیز دور هم جمع شده‌اند و این چیزی است که باید برای ما نگران‌کننده باشد».

مجری فاکس نیوز سوال کرد: «وقتی به مکان برگزاری این رزمایش نگاه می‌کنید، می‌بینید که حضور نیروی دریایی چین در رزمایشی در منطقه‌ای بسیار بسیار دورتر از سواحل چین انجام شده است. آیا این همان هشدار بیدار باشی است که ما درباره تدارک چینی‌ها برای توانمند شدن به منظور نمایش قدرت در مناطقی بسیار بسیار دورتر از مرزهایشان شنیده بودیم؟»

عضو کنگره آمریکا به این سوال اینطور جواب داد: «واقعا و قاطعا همینطور است که می‌گویید. این یک مثالی درباره این است که چینی‌ها در حال هم سو کردن خود با ایران است؛ کشوری که یک بازیگر بسیار خطرناکی است. همین دیروز ایران شاید مسوول حمله به عراق باشد که در آن یک پیمانکار آمریکایی کشته و چند نظامی آمریکایی زخمی شدند و این واقعیت که چینی‌ها در چنین تمرین نظامی تحریک آمیز با ایران همسو شده‌اند باید برای تک تک آمریکایی‌ها و به ویژه من که یک قانونگذار عضو کمیته نیروهای مسلح (مجلس نمایندگان آمریکا) هستم، نگران کننده باشد».

بنکز افزود: «ائتلاف بین چین، روسیه و ایران یک ائتلاف خطرناک است و نیروهای دریایی متحد این سه کشور موضوعی است که ما باید بسیار به آن توجه داشته باشیم».

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: