پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار برگزیده

تایید حکم پنج سال زندانِ حسن سعیدی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر را محکوم می‌کنیم

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه بدوی برای حسن سعیدی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد را بدون تشکیل جلسه دادگاه و در غیاب سعیدی و وکیلش عینا تایید کرد. شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب سعیدی را به پنج سال حبس تعزیری و ممنوعیت استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند نظیر تلفن همراه هوشمند و ممنوعیت عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی به مدت دو سال محکوم کرده بود.

سعیدی در تجمع روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت) بازداشت شد و پس از ۳۳ روز بازداشت موقت در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین تا پایان دادرسی به قید وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی آزاد شد. با وجود اینکه فعالیت ایشان در دفاع از حقوق کارگران بوده است اما با پرونده سازی نهادهای امنیتی اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی را بر او وارد کرده‌اند. برای جلوگیری از فعالیت‌های سعیدی در دفاع از حقوق کارگران ایشان از سال ۸۴ تا کنون بارها از کار اخراج شده و در آخرین بار در سال ۹۱ اخراج از کار شده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد حکم ناعادلانه و ظالمانه حسن سعیدی را قویا محکوم می‌کند و خواستار لغو احکام صادره علیه این عضو سندیکا و تمامی کارگران، معلمان و حامیان کارگر در بند می‌باشد.

t.me/vahedsyndica

Telegram (https://t.me/syndicaTASAVIR/218)
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

آمریكا حمله به سوریه و عراق را ارسال سیگنال به ایران می داند

برایان هوک: حملات هوایی آمریکا علیه تأسیسات کتائب حزب الله در عراق و سوریه نشانگر این است که ایالات متحده حمله به تاسیسات خود را تحمل نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در یک مصاحبه تلفنی گفت: حملات هوایی آمریکا علیه تأسیسات کتائب حزب الله در عراق و سوریه نشانگر این است که ایالات متحده حمله به تاسیسات خود را تحمل نخواهد کرد.

وی گفت: «پرزیدنت ترامپ یک سیگنال واضح به ایران ارسال کرد که آمریکا حمله به تأسیسات و شهروندانش را تحمل نخواهد کرد. اگر مورد حمله ایران یا حامیان آن قرار بگیریم، یک واکنش قاطع نشان خواهیم داد.»

به گفته وی حملات هوایی آمریکا علیه 5 تاسیسات نیروهای حامی ایران در عراق و سوریه دفاعی بوده است و هدف انبارهایی اسلحه و پاسگاههای فرماندهی کتائب حزب الله بوده است.

پیشتر اعلام شده بود که مقر لشکر 45 گردان‌های حزب‌الله در منطقه القائم واقع در غرب استان الانبار هدف حملات آمریکایی ها قرار گرفته است. ارتش آمریکا با تأیید حملات هوایی این کشور در خاک عراق، اعلام کرد: نیروهای ما حملات دقیقی علیه پنج مقر و تأسیسات متعلق به گردان‌های حزب‌الله عراق در خاک این کشور و سوریه انجام دادند. برخی منابع عراقی از کشته و زخمی شدن شماری در این حملات خبر دادند.

جاناتان هافمن، معاون وزیر دفاع آمریکا مدعی شده بود: این حمله در پاسخ به حملات گردان‌های حزب‌الله علیه پایگاه‌های عراقی که نیروهای ائتلاف علیه داعش مستقر بودند، انجام شد. افراد مسلح ناشناس عصر جمعه گذشته چندین راکت به سمت پایگاه نظامی » K-۱ » در نزدیکی شهر کرکوک در شمال عراق شلیک کردند. بر اساس اعلام فرماندهی نظامی آمریکا، در این حمله چند سرباز آمریکایی زخمی شدند و یک پیمانکار غیرنظامی نیز کشته شد.

کارمندان سفارت آمریکا، بغداد را به سوی کردستان عراق ترک کردند

یک منبع امنیتی در منطقه کردستان عراق از اقدام سفارت آمریکا در بغداد مبنی بر انتقال بیش از ۸۰ کارمند خود به شهر اربیل خبر داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «بغداد الیوم» توضیح داد: سفارت آمریکا در پایتخت عراق، شماری از کارمندان خود را به کنسولگری خود در شهر اربیل انتقال داده و این اقدام به دلیل تهدیدهای احتمالی علیه سفارت آمریکا در بغداد، در پی حمله هوایی اخیر این کشور به مقرهای الحشد الشعبی در شهرستان «القائم» در استان «الانبار» صورت گرفت.

این منبع تصریح کرد که کارمندان مذکور، یکشنبه شب پس از بمباران مواضع الحشد الشعبی در الانبار، وارد شهر اربیل شده‌اند.

جنگنده‌های ارتش آمریکا، یکشنبه‌شب، چند مقر گردان‌های حزب‌الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دست‌کم ۲۸ نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ ۴۵ شهید و ۵۱ نفر دیگر مجروح شدند.

حشد الشعبی و گام بعدی

«محمد محیی» سخنگوی گردانهای حزب‌الله عراق در گفت‌وگو با روسیه البوم بر ضرورت پاسخگویی به واشنگتن در پی حمله اخیر به مقرهای الحشد الشعبی در استان الانبار، تاکید کرد.

وی در گفت‌وگو با شبکه روسی «RT» با اشاره به اینکه واشنگتن عراق را به عرصه تسویه‌حسابهای منطقه‌ای خود تبدیل کرده، گفت: آمریکا زمانی که بخواهد گروه یا مجموعه‌ای عراقی را هدف قرار دهد آن را به ایران نسبت می‌دهد.آمریکا زمانی که عراق را در سال ۲۰۰۳ اشغال کرد، یک کشور را اشغال کرد و اکنون نیز حق ملت عراق است که با این اشغالگری با مقاومتی که واشنگتن آن را ایرانی توصیف می‌کند، مقابله کند.

سخنگوی گردانهای حزب‌الله عراق با غیرقانونی خواندن حضور نیروهای آمریکایی در خاک کشورش گفت: آمریکایی‌ها، فرزندان عراقی را که با داعش مقابله کرده‌اند، وابسته به ایران می‌دانند. توافقنامه‌های راهبردی امضاء شده میان بغداد و واشنگتن، به آمریکا اجازه نمی‌دهد که پایگاه‌های نظامی دایمی در عراق احداث کند یا برای تجاوز به خاک کشورهای دیگری از خاک عراق استفاده کند. همچنین این توافقنامه‌ها به آمریکا اجازه نداده که گروه‌های حاضر در خاک عراق را هدف قرار دهند.در حالی که در 29 دسامبر جاری، این اتفاق در شهرستان القائم در استان الانبار روی داد.

وی افزود: آمریکا تلاش دارد که این امر را القاء کند که به دستور و اجازه دولت عراق در خاک این کشور حضور دارد. اما واشنگتن با توسل به نیروی نظامی خود، حضورش در عراق را تحمیل کرده و به دنبال اهداف و منافع سیاسی خود است.

محمد محیی تاکید کرد که واشنگتن پس از آنکه از قدرت الحشد الشعبی آگاه شد، طرحی تحت عنوان «آینده عراق» در مرحله پساداعش ترسیم کرد که مهمترین بند آن، مقابله با نفوذ و قدرت ایران و الحشد الشعبی بود.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «بغداد الیوم» درباره نشست فوق‌العاده رهبران این گردانها برای بررسی نحوه پاسخگویی به نیروهای آمریکایی پس از بمباران مواضع الحشد الشعبی در الانبار، تصریح کرد: در این نشست سازوکار برای پاسخ مناسب به نیروهای آمریکایی پس از حمله به مقرهای الحشد الشعبی در القائم و بازنگری در توافق امنیتی امضاء شده میان عراق و ایالات متحده آمریکا بررسی شد.

وی افزود: موضع گردانهای حزب‌الله درباره این تجاوز شفاف است. باید پاسخی مناسب و در سطحی مطلوب به این تجاوز داده شود. حمله یکشنبه شب آمریکا، وقیحانه و نقض آشکار حاکمیت عراق به شمار می‌رود.

سخنگوی گردانهای حزب‌الله عراق در ادامه از گروه‌های سیاسی کشور خواست تا موضعی قاطع در قبال این تجازو بگیرند و هرچه زودتر قانونی برای اخراج نیروهای آمریکایی از کشور تصویب کنند.

وی از مردم عراق و حاضران در میدان‌های تظاهرات و اعتصاب خواست که به شعله‌ای قوی برای اخراج اشغالگران و سفیر آمریکا در کشور تبدیل شوند.

جنگنده‌های ارتش آمریکا، یکشنبه‌شب، چند مقر گردان‌های حزب‌الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دست‌کم ۲۸ نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ ۴۵ کشته و ۵۱ نفر دیگر مجروح شدند

اردوغانیسم و سلطه طلبی پای ترکیه را به جنگ بعدی باز می‌کند؟

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه، امروز سه‌شنبه، اعلام کرد، آنکار از طریق تفاهمنامه‌های امضا شده با لیبی، در دفاع از حقوق خود در دریای مدیترانه، گام‌هایی استرتژیک برداشته است.

به گزارش وبگاه خبری شبکه «الجزیره»، وزیر دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد: «مناطقی که ضمن اختیارات دریایی دریای مدیترانه است، متناسب با حقوق و منافع دو کشور [ترکیه و لیبی] به ثبت رسیده است».

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه، دیروز دوشنبه، از ارسال لایحه کسب مجوز اعزام نیروهای نظامی ترکیه به لیبی، به مجلس این کشور خبر داد (جزئیات بیشتر).

در لایحه یادشده آمده است، با وجود تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیری‌های لیبی، شبه‌نظامیان وابسته به «ارتش ملی لیبی» کماکان «غیرنظامیان» و «زیرساخت‌های شهری» این کشور را هدف قرار می‌دهند. از سویی دیگر،‌ حضور این شبه‌نظامیان در لیبی، منافع ترکیه در این کشور را تهدید می‌کند از این رو، در این لایحه بر ضرورت دفاع از منافع ترکیه از طریق از اعزام نیرو به این کشور تاکید شده است.

آنکارا پیشتر گفته بود که تصمیم اعزام نیرو و حمایت نظامی از دولت وفاق ملی لیبی (مستقر در طرابلس)، پاسخ به درخواست رسمی دولت «وفاق ملی» است تا برای مقابله با حمله نیروهای موسوم به «ارتش ملی» به فرماندهی «خلیفه حفتر»، از حمایت نظامی ترکیه در سطوح هوایی، زمینی و دریایی، برخوردار شود.

اخیرا آنکارا اعلام کرد که دولت وفاق ملی از آنکارا درخواست حمایت و کمک کرده است.

هم‌اکنون لیبی تحت اداره دو قدرت است. یکی پارلمان طُبرُق در شرق لیبی و دیگری دولت وفاق ملی در طرابلس (پایتخت) در غرب این کشور که به ترتیب، نیروهای شرق تحت حمایت عربستان، مصر، امارات، فرانسه و روسیه هستند و دولت در طرابلس تحت حمایت ترکیه، قطر و ایتالیاست.

ترکیه 778 تروریست خارجی را به کشورهایشان بازگردانده است

نوشته روزنامه «دیلی صاباح»، سویلو در مصاحبه با شبکه «سی. اِن. اِن. ترک» با ارائه آمار تروریست‌های خارجی که به کشورهایشان بازگردانده شده‌اند، اما نگفت تمامی آنها عضو داعش بودند یا نه.

وی پیشتر هم با انتقاد از کشورهای اروپایی به دلیل نپذیرفتن اتباع خود که به گروه‌های تروریستی در منطقه (سوریه و عراق) پیوسته بودند، گفته بود «ترکیه، هتل تروریست‌های آنها نیست».

طبق آماری که دولت ترکیه منتشر کرده، این کشور تا کنون ۷۵۰۰ تروریست خارجی داعشی را به کشورهایشان بازگردانده و هنوز نیز بیش از ۱۱۴۰ داعشی خارجی در زندان‌های ترکیه بازداشت هستند.

به دنبال حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه که به بهانه مقابله با شبه نظامیان کُرد و بازگرداندن پناهجویان سوری به خاک کشورشان انجام شد؛ دولت «رجب طیب اردوغان» کشورهای غربی به ویژه اروپایی‌ها را تهدید کرد که در صورت عدم حمایت از این تصمیم، هزاران عنصر داعشی، حتی اگر تابعیت آنها لغو شده باشد را به کشورهایشان باز می‌گرداند.

کشورهای اروپایی اغلب با لغو تابعیت شهروندان خود که به گروههای تروریستی در عراق و سوریه پیوسته‌اند تلاش می‌کنند از بازگشت دوباره آنها به خاک خود جلوگیری کنند.

از سوی دیگر نزدیک به ۱۲۰۰۰ زن و کودک (۴۰۰۰ زن و ۸۰۰۰ کودک) وابسته به عناصر داعش در اردوگاه «الهول» در استان الحسکه در شمال شرق سوریه ساکن هستند و شرایط امنیتی ویژه‌ای نیز در خصوص آن‌ها اعمال می‌شود. به نوشته روزنامه انگلیسی گاردین شرایط این اردوگاه فاجعه‌آمیز و «ترسناک» است و مسئولان اردوگاهها به سختی می‌توانند نیازهای غذایی و بهداشتی و درمانی آنان را فراهم کنند.

انگلیس از حمله آمریکا به مقر الحشد الشعبی حمایت کرد

وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای از حمله یکشنبه شب جنگنده‌های ارتش آمریکا به مقر گردان‌های حزب‌الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق در مرز سوریه حمایت کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه انگلیس گزار ش کرد، وزارت خارجه انگلیس با حمایت از این اقدام واشنگتن، حمله راکتی اخیر به پایگاه نظامی عراق در نزدیکی «کرکوک» را به گردان‌های حزب‌الله عراق نسبت داد و توجیه واشنگتن را در حمله به الحشد الشعبی عراق بازتکرار کرد.

در این بیانیه که روز گذشته (دوشنبه) منتشر شده، آمده است: «انگلیس حمله راکتی اخیر کتائب حزب‌الله به پایگاه نظامی عراق در نزدیکی کرکوک را محکوم می‌کند. ما از اقدام روز گذشته (یکشنبه) آمریکا برای دفاع از نیروهای ائتلاف حمایت می‌کنیم».

وزارت خارجه انگلیس ادامه داد: «نیروهای ائتلاف از جمله انگلیس، به درخواست دولت عراق برای شکست داعش و ساخت یک عراق امن و مرفه در این کشور حضور دارند».

جنگنده‌های ارتش آمریکا، یکشنبه‌شب، چند مقر گردان‌های حزب‌الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دست‌کم ۲۸ نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ ۴۵ شهید و ۵۱ نفر دیگر مجروح شدند.

«عبدالهادی الدراجی» از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه آمریکا را تهدید کرد که پاسخ قاطع و محکمی از الحشد دریافت خواهد کرد.

روسیه: حملات آمریکا در عراق و سوریه پذیرفتنی نیست

وزارت خارجه روسیه حملات هوایی آمریکا علیه مواضعی در عراق و سوریه را غیرسازنده و غیرقابل پذیرش عنوان کرد و از همه طرفین خواست از دامن زدن به تنش‌ها در منطقه پرهیز کنند.

گفتنی است شامگاه یکشنبه نیروهای آمریکا مواضع کتائب حزب الله در سوریه و عراق را هدف حمله‌های هوایی خود قرار دادند.

ادعا می‌شود این اقدام در راستای مهار ایران انجام گرفته و مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در این باره مدعی شد: واشنگتن آماده است تا در صورت لزوم تدابیر بیشتری اتخاذ کند.

اسپانیا 3 دیپلمات بولیوی را اخراج می‌کند

روزنامه «الپاییس» اسپانیا روز دوشنبه گزارش داد که دولت این کشور تصمیم گرفته تا سه دیپلمات بولیوی در مادرید را در واکنش به اقدام دولت موقت بولیوی در اخراج چند دیپلمات اسپانیایی، اخراج کند.

امروز مقامات دولت موقت بولیوی با عنصر نامطلوب توصیف کردن سفیر مکزیک در این کشور و همچنین دو دیپلمات اسپانیایی، از آنها خواسته تا ظرف ۷۲ ساعت این کشور را ترک کنند.

سفارت مکزیک در لاپاز به ۹ تن از مقامات دولت «اوو مورالس» رئیس جمهور سابق بولیوی پناه داده و برای آن‌ها پناهندگی صادر کرده است. دولت کودتای بولیوی در پاسخ به این اقدام شمار نیروهای پلیس در اطراف این سفارت را افزایش داد تا از «فرار» این مقامات به خارج از کشور جلوگیری شود.

مورالس، اولین رئیس‌جمهور بومی بولیوی، ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان)، در حالی که برای بار چهارم در انتخابات پیروز شده بود، از سوی احزاب مخالف به تقلب متهم شد و در نهایت با تهدید ارتش بولیوی و تحت فشار کشورهای غربی، مجبور به استعفا و سپس ترک کشورش شد. وی در حال حاضر در آرژانتین به سر می‌برد و درخواست پناهندگی سیاسی داده است.

هرچند دولت موقت بولیوی به ریاست «جنین آنز» بسیاری از متحدان مورالس را بازداشت کرده، اما مورالس در این مصاحبه ابراز اطمینان کرده که حزب او بار دیگر در انتخابات پیروز می‌شود.

پارلمان بولیوی کمیته‌ای را برای برگزاری انتخابات تازه در این کشور تشکیل داده است. قرار است این کمیته تا ۷ روز دیگر موعد انتخابات تازه را اعلام کند. همزمان، دادستانی بولیوی به درخواست دولت موقت این کشور، حکم بازداشت مورالس را به اتهام «فتنه، تروریسم و حمایت مالی از تروریسم» صادر کرده است.

مورالس هفته گذشته در مصاحبه‌ای افشا کرد که دلیل فشار آمریکا برای برکناری او، قراردادهای گسترده بولیوی با چین در زمینه استخراج لیتیوم و همچنین خودداری وی از قطع روابط با ایران، کوبا و ونزوئلا بوده است.

فرار جبهه النصره از جبهه ادلب

جنوب و شرق استان ادلب که نقاط تماس با گروه‌های تروریستی در استان ادلب(شمال غرب سوریه) محسوب می‌شود از بیست و هشتم آذر ماه شاهد عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی آخرین پایگاه عمده تروریست‌ها در این کشور است.

ارتش سوریه تاکنون موفق شده است بیش از 33 روستا و نقطه مهم را در ادلب آزاد و پاکسازی کند.

عملیات سوریه در ادلب پس از آن آغاز شد که ترکیه در عمل به تعهداتی که در خلال نشست سوچی و آستانه درباره پایبندی گروه‌های تروریستی تحت حمایت آن به مفاد آتش‌بس داده بود، مرتبا تعلل نشان داد و اخیرا این گروه‌ها چندین بار به مواضع ارتش سوریه در سنجار حمله کردند. این اتفاقات انگیزه‌ای برای ارتش سوریه شد تا با یک عملیات نظامی هرچه زودتر به حضور تروریست‌ها در منطقه پایان بدهد که این مهم به نوبه خود سنگ بنای محکمی در تحولات آتی مربوط به سوریه و توافقات سیاسی برای حل نهایی بحران این کشور است.

روزنامه سوری «الوطن» امروز سه شنبه نوشت:« با وجود اینکه نظام ترکیه از گروه تروریستی جبهه النصره و متحدان آن با انواع مختلف سلاح حمایت می‌کند، ارتش سوریه روز گذشته این تروریست‌ها را بار دیگر در ادلب متحمل تلفات جانی و تجهیزات سنگین کرد.»

بر اساس داده‌های روزنامه الوطن، گرو جبهه النصره گروه‌های تروریستی مسلح به انواع سلاح را از استان حلب به جنوب و جنوب شرق استان ادلب کشانده تا به مقابله با ارتش سوریه روند و تلفات سنگین جانی و تجهیزاتی را که طی فقط چند روز گذشته از ضربات ارتش متحمل شده جبران کند.
الوطن به نقل از یک منبع میدانی اعلام کرد: «این گروه‌های تروریستی با وجود اینکه به انواع مختلف سلاح‌هایی که از ترکیه گرفته‌اند، مجهز شدند در برابر نیروهای ارتش سوریه دوام نیاوردند، زیرا ارتش سوریه در محور «طویل الحلیب» در ریف شرقی ادلب با آتش سنگین توپخانه‌ای وارد درگیری شدیدی با آنها شد که در نتیجه آن شماری از این تروریست‌ها کشته و ادوات جنگی آنها منهدم شد به نحوی که مابقی آنها که از مرگ نجات یافتند به سمت عمق ادلب گریختند.»

به گزارش الوطن، واحدهای ارتش در جنوب و شرق استان ادلب با توپخانه سنگین مناطق استقرار تروریست‌ها در محورهای مختلف این منطقه را درهم کوبیده و شماری از آنها را زخمی کردند.
از سوی دیگر با بهتر شدن هوا جنگنده‌های ارتش سوریه مواضع جبهه النصره و متحدانش از میان دیگر گروه‌های تروریستی را در دیر الغربی، تلمنس، شهر معره النعمان، معرشورین، حومه الغدفه، معردبسه، خان السبل و منطف در جبل الزاویه را بمباران کردند که در نتیجه آن شماری از مواضع جبهه النصره تخریب و تروریست‌هایی که در آنجا مخفی بودند کشته یا زخمی شدند و ادوات نظامی آنها هم منهدم شد.

به گفته الوطن جبهه النصره با سوء استفاده از شرایط آب و هوایی و بارش باران اقدام به تقویت صفوف گروه‌های تروریستی خود کرده و همه توان خود را بسیج کرده و به مواضع ارتش در استان ادلب حملات پراکنده‌ای انجام داده است، اما واحدهای رزمی ارتش سوریه با کمین‌های محکمی که برای تروریست‌ها آماده کردند خسارت سنگین جانی و تجهیزاتی را به آنها تحمیل کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) هم روز گذشته ویدئویی از تروریست‌های کشته شده در جریان درگیری با واحدهای ارتش سوریه در جنوب شرقی استان ادلب را به نمایش گذاشت که در بین کشته‌ها برخی نشان پرچم داعش روی لباسشان بود

حملات توپخانه ای نیروهای ترکیه به ارتش سوریه

نیروهای ترکیه به مواضع ارتش سوریه در شمال رقه حمله کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روز گذشته درگیری شدیدی بین نیروهای ترکیه و ارتش سوریه در مجاورت شهر عین عیسی در شمال رقه به وقوع پیوست.

براساس خبرگزاری Firat، نیروهای ترکیه با شلیک از توپخانه ها در منطقه خاش در 30کیلومتری شرق شهر «عین عیسی» مواضع ارتش سوریه را هدف قرار دادند که در پی این حملات سه خودروی زرهی ارتش سوریه منهدم شد و تعدای از سربازان سوری کشته و زخمی شدند.

گفته می‌شود که این حمله ترکیه در پاسخی به حمله مسلحانه نیروهای کرد دموکراتیک سوریه در شهر «عین عیسی» انجام شده که طی آن سه سرباز ترک کشته شدند.

شایان ذکر است که جنگ داخلی در سوریه از سال 2011 تا کنون جریان دارد. در پایان سال 2017 شکست گروه تروریستی «داعش» (گروه ممنوع در روسیه) در سوریه و عراق شکست خورد، اما در مناطق ویژه پاکسازی همچنان ادامه دارد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: