پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار برگزیدهسازمان ملل:ترور سلیمانی غیر قانونی و نقض حقوق بین الملل بود

گزارشگر ویژه سازمان ملل در واکنش به ترور فرمانده سپاه قدس ایران، آن را اقدامی غیرقانونی و بر خلاف قوانین حقوق بین الملل ارزیابی کرد.

اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل، با انتشار پیام‌هایی در توئیتر در این رابطه نوشت: ترور هدفمند قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس غیرقانونی و نقض قوانین حقوق بین الملل است.

وی در ادامه نوشت: استفاده از پهپادها و سایر تجهیزات برای ترور هدفمند قانونی نیست. بر اساس قوانین بین الملل حقوق بشر استفاده از تسلیحات مرگبار تنها زمانی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد که برای دور کردن یک تهدید جدی به این تجهیزات نیاز اساسی وجود داشته باشد.

اوباما: ترور قاسم سلیمانی اعلام جنگ رسمی به ایران است

باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا، اعلام کرد ترور قاسم سلیمانی از سوی ترامپ معادل اعلام جنگ رسمی علیه ایران است.

شبکه تلویزیونی ان تی وی آلمان با انتشار این خبر تاکید کرد که اوباما قبلا در دوران ریاست جمهوریش نیز با ترور سلیمانی مخالفت کرده بود.

«العربي الجديد» مدعی شده است: تحقیقات تلويزيوني اسرائیل فاش کرده که مقامات اسرائيل بارها تلاش کرده اند که ژنرال قاسم سليماني، فرمانده سپاه قدس را ترور کند اما باراک اوباما رئيس جمهور سابق آمريکا با اين اقدام مخالفت کرده است.

وزارت خارجه فرانسه: ترور سردار سلیمانی اتفاقی بود که از آن می‌ترسیدیم

وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد پاریس در پشت صحنه، جهت تقویت ثبات در خاورمیانه پس از انجام حمله هوایی آمریکا و ترور سردار «قاسم سلیمانی»، تلاش خواهد کرد.

«امیلی دی‌مونچالین» معاون وزیر خارجه فرانسه در امور اروپا در مصاحبه‌ای گفت: «آنچه اتفاق افتاد همان چیزی بود که از آن می‌ترسیدیم. تنش بین ایران و آمریکا در حال افزایش است».

وی افزود اکنون اولویت باید این باشد که ثبات به خاورمیانه بازگردد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز جمعه ترور سرلشکر قاسم سلیمانی در حمله آمریکا در عراق را تأیید کرد.

این اقدام تروریستی در حالی انجام شد که شب گذشته «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا گفته بود ممکن است واشنگتن حتی بدون هیچ بهانه‌ای هم عراقی‌ها را هدف قرار دهد. او چنین حملاتی را «پیش‌دستانه» توصیف کرد. اسپر گفت: «ایالات متحده در صورت لزوم، علیه این شبه نظامیان حملات پیش‌دستانه انجام می‌دهد. روشن است که این حملات به دستور رژیم ایران در حال انجام است».

لس‌آنجلس تایمز: ترور سلیمانی، بزرگ‌ترین قمار ریاست جمهوری یک قمارباز است

روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی به موضوع ترور قاسم سلیمانی پرداخت و آن را «قمار» دولت فعلی آمریکا دانست.

این روزنامه آمریکایی نوشت: با صادر کردن دستور کشتن قاسم سلیمانی، یکی از عالی‌ترین مقامات نظامی ایران، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دست به بزرگترین قمار دوران ریاست جمهوری خود زده است. این گامی است که آمریکا را به مسیر افزایش خشونت های جنگ‌طلبانه پیش می‌برد.

این روزنامه آمریکایی افزود: این اقدام آمریکا به نوعی روی گردانی ترامپ از وعده‌های او مبنی بر بیرون کشیدن نظامیان آمریکایی از بحرانهای موجود در غرب آسیا است.

در ادامه این گزارش آمده است؛ ترامپ در سراسر دوران ریاست جمهوری خود اظهارات و نطق‌های آتشین کرده است اما در برابر اقدامات خصمانه و جنگ طلبانه بدون عمل باقی مانده است. وی به طرفداران خود قول داده که در برابر دشمنان آمریکا از اقدامات قاطع استفاده کند، اما همزمان نیز قول داده است که از جنگ در منطقه غرب آسیا دوری کند و نظامیان آمریکایی را به خانه بازگرداند.

بامداد امروز جمعه سیزدهم دی ماه (سوم ژانویه) ساعاتی پس از انتشار اخباری از انفجار و اصابت موشک به دو خودرو در نزدیکی فرودگاه بغداد، الحشد الشعبی عراق از کشته شدن سپهبد قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله هوایی آمریکا خبر داد؛ خبری که ساعتی بعد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن را تأیید کرد.

سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر کرد، آورد: «سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید».

در پی این خبر، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مسئولیت ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را بر عهده گرفت و در بیانیه‌ای اذعان کرد که این ترور به دستور رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است.

در بیانیه پنتاگون آمده است: «ارتش آمریکا به دستور رئیس‌جمهور با کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام دفاعی قاطعی برای حراست از پرسنل آمریکا در خارج از کشور انجام داده است.»

پنتاگون در ادامه این بیانیه در ادعایی بی‌اساس گفت، سردار سلیمانی در حال طراحی برنامه‌هایی برای حمله به دیپلمات‌ها و نیروهای آمریکا در عراق و سراسر منطقه بود.

تحلیل رئیس شورای روابط خارجی آمریکا از تبعات ترور ژنرال سلیمانی

«ریچادر هاس» رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در توئیتر نوشت: ایران به فشارهای اقتصادی آمریکا، به شکلی نظامی پاسخ داده است. اکنون به نظر می‌رسد ما نیز فشار نظامی را به این ترکیب اضافه کرده ایم. ما می‌توانیم انتظار حملات ایران را داشته باشیم و احتمالاً این امر، خروج ایران را از برجام سرعت می بخشد.

وی در ادامه نوشت: هیچ ابتکار دیپلماتیکی با هدف تعدیل رفتار ایران نیز وجود ندارد. این بسیار بد و حتی فاجعه بار و خطرناک است که دولتی که قصد داشته حضور آمریکا را در خاورمیانه کم کند، مجموعه اقداماتی را شروع کند که ما را بیشتر در این منطقه بکشاند آن هم در شرایطی که ما با چالش‌هایی از جانب چین، کره شمالی در آسیا و روسیه در اروپا مواجه هستیم.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: آمریکا با ترور سردار سلیمانی درهای جهنم را به روی خود گشود

jebhe_khalgh_f

معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین در واکنش به خبر ترور سردار سلیمانی گفت: آمریکا با ترور او درهای جهنم را به روی خود گشود.

ابو احمد فواد معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین در واکنش به خبر شهادت سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی از مقاومت در فلسطین، لبنان، یمن و هر مکان دیگری حمایت کرد و آمریکا با ترور او درهای جهنم را به روی خود گشود.

وی افزود: ترور سردار سلیمانی بدون مجازات نخواهد ماند. ترور سلیمانی هدف قرار دادن همه محور مقاومت است.

معاون جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین خاطرنشان کرد: ترامپ صاحب ذهنیت جنایت کارانه است و به همه مخالفان امپریالیسم تجاوز می‌کند. هدف همیشگی سلیمانی، قدس و آزادسازی سراسر فلسطین بود. نه فقط ایران بلکه همه نیروهای مقاومت دغدغه پاسخ به این جنایت را دارند.

وی تاکید کرد: محور مقاومت همه امکانات لازم را برای پاسخ و پشیمان کردن آمریکا نسبت به ترور سلیمانی در اختیار دارد. ترور سلیمانی به معنای هدف قرار دادن همه محور مقاومت است.

خوشحالی مریم رجوی و مجاهدین خلق از ترور سلیمانی توسط آمریکا

متن اطلاعیه مریم رجوی در مورد ترور یک ژنرال ایرانی توسط امپریالیسم آمریکا در کشور اشغال شده عراق!

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران هلاکت قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس سرکرده بسیج ضدمردمی در عراق را ضربه جبران‌ناپذیر به رژیم آخوندی خواند و تأکید کرد زمان خلع ید از ملایان در منطقه به‌ویژه در عراق و سوریه و لبنان و اخراج پاسداران از این کشورها فرا رسیده است. به این ترتیب عراق که پس از جنگ توسط آمریکا در سینی طلایی تقدیم رژیم آخوندی شده بود، از یوغ فاشیسم دینی آزاد می‌شود.

قاسم سلیمانی یکی از بزرگترین جنایتکاران تاریخ ایران است که دست‌اندرکار قتل‌عام صدها هزار تن از مردم منطقه و آواره کردن دهها میلیون تن دیگر است. وی هم‌چنین طراح قتل‌عام مجاهدین در اشرف و بسیاری عملیات تروریستی دیگر در عراق و در داخل ایران و سایر کشورها علیه مقاومت ایران بوده است. با هلاکت او چرخهای سرنگونی رژیم آخوندها هرچه سریع‌تر به حرکت در می‌آید.

علاوه بر این با هلاکت دژخیم ابومهدی مهندس سرکرده بسیج دست‌نشانده رژیم ولایت فقیه در عراق و یک قاتل افشا‌شده مردم عراق و مجاهدان اشرفی که از دو دهه پیش توسط مقاومت ایران افشا‌ شده بود، زمان پیروزی قیام مردم عراق برای رهایی از اشغالگری رژیم ایران فرا رسیده است.

خانم رجوی افزود: در حالی‌که سرنگونی رژیم آخوندی در چشم‌انداز قرار گرفته زمان آنست که نیروهای مسلح رژیم از شلیک به مردم خودداری کنند، سلاحهای خود را بر زمین گذاشته و تسلیم شوند. پرسنل مردمی ارتش باید به مردم بپیوندند.

خانم رجوی با یادآوری شهادت دست کم ۱۵۰۰تن از فرزندان مردم ایران در قیام آبان و دستگیریهای بی‌پایان خاطرنشان کرد: جامعه بین‌المللی به‌ویژه اتحادیه اروپا باید بر سیاست مماشات با رژیم ملایان نقطه پایان بگذارد و حق مقاومت و قیام برای آزادی و حق حاکمیت مردم ایران به‌جای حاکمیت آخوندی را به‌رسمیت بشناسد.

روسیه: کشته شدن سردار سلیمانی پیامدهای جدی دارد

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به کشته شدن سردار سلیمانی در نتیجه حمله آمریكا به فرودگاه بغداد، از پیامدهای جدی این حمله برای صلح و ثبات منطقه خبر دارد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای در خصوص کشته شدن سلیمانی اظهار داشت: «اطلاعات مربوط به درگذشت فرمانده نیروهای ویژه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قاسم سلیمانی در هنگام حمله نیروهای مسلح آمریكا در فرودگاه بغداد نگران کننده است. این گام از سوی واشنگتن مملو از پیامدهای جدی برای صلح و ثبات منطقه است.»

وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان كرد: «ما تصور می كنیم كه چنین اقداماتی به یافتن راه حل برای مشكلات پیچیده موجود در خاورمیانه كمك نمی كند ، بلكه منجر به دور جدید تشدید تنش در منطقه می شود.»

صبح روز 13 دی 1398، در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان کشته شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه می داند و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است.

واکنش وزارت خارجه چین به ترور سردار سلیمانی

وزارت امور خارجه چین در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی در نزدیکی فرودگاه بغداد اعلام کرد: ما همواره مخالف استفاده از زور در روابط بین‌الملل بوده و اوضاع را به دقت زیر نظر داریم.

ساعاتی قبل، در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند و برخی دیگر نیز مجروح شدند.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه در واکنش به این اقدام تروریستی آمریکا گفت: خباثت و حماقت نیروهای تروریست آمریکایی در ترور سردار سلیمانی، این شهید قهرمان و سردار مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، بدون تردید درخت مقاومت در منطقه و جهان را تنومندتر خواهد کرد.

برمی سندرز: اقدامات ترامپ ما را به یک جنگ دیگر در خاورمیانه نزدیک می کند

«برنی سندرز»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شهادت سردار سلیمانی در عراق واکنش نشان داد و به شدت به ترامپ حمله کرد.

«برنی سندرز»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر به حادثه شهادت سردار سلیمانی که در حملات ارتش تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد انجام شد، واکنش نشان داد.

در این ارتباط سندرز گفته است: اقدامات به شدت خطرناک ترامپ ما را به یک جنگ دیگر در خاورمیانه نزدیک‌تر می‌کند که می‌تواند منجر به از دست رفتن جان‌های بی شمار و تریلیون‌ها دلار دیگر شود.

سندرز در ادامه گفته است: ترامپ وعده پایان جنگ‌ها را داد، ولی این اقدام اخیر ما را در مسیر دیگری قرار خواهد داد.

سندرز در توئیت دیگری در این ارتباط گفته است: وقتی که من رأی علیه جنگ عراق دادم، نگران این بودم که این جنگ منجر به بی ثباتی بزرگ‌تر در منطقه شود که این نگرانی متأسفانه درست از آب درآمد.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین گفته است: آمریکا حدود ۴۵۰۰ نیروی خود را از دست داده با ده‌ها هزار زخمی و تریلیون‌ها دلار هزینه کرده است.

این اظهارات توئیتری سندرز تنها ساعتی پس از آن منتشر شد که ارتش تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد، خودرو حامل سردار سلیمانی و گروهی از فرماندهان حشدالشعبی را هدف قرار داد که در این حادثه تمام سرنشینان به قتل رسیدند.

وزارت دفاع روسیه: ترور قاسم سلیمانی بر امنیت کل جهان تاثیر منفی خواهد گذاشت

وزارت دفاع روسیه در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی به دست نظامیان آمریکایی تاکید کرد که ترور سردار سلیمانی یک اقدام کوته بینانه از سوی آمریکا بود.

وزارت دفاع روسیه همچنین این اقدام آمریکا را باعث افزایش تنش نظامی و سیاسی در منطقه خوانده و تاکید کرده است این اقدام بر امنیت کل جهان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

وزارت خارجه روسیه پیش از این در واکنش به ترور سردار سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی در بغداد تاکید کرد که کشته شدن ژنرال ایرانی توسط نیروهای آمریکایی یک اقدام بی پروایانه است که باعث افزایش تنشها در منطقه خواهد شد.

وزارت خارجه روسیه همچنین با مردم ایران به خاطر ترور سردار سلیمانی ابراز همدردی کرده است.

سناتور روس: ایران بزودی انتقام ترور سردار سلیمانی را می‌گیرد

به نقل از ریانوویستی، سناتور روس و رئیس کمیته امور خارجی سنای روسیه کنستانتین کاساچف روز جمعه در واکنش به خبر ترور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط ارتش آمریکا در عراق گفت پاسخ ایران خیلی طول نخواهد کشید.

کاساچف به ریا نووستی گفت: ممکن است پاسخ به قتل ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها در بغداد منجر به درگیری های جدید بین شیعیان عراقی و ایالات متحده شود و همچنین افزود این خبر بسیار سختی است.

وی توضیح داد که بدترین سناریو این است که ترور سردار سلیمانی، انتقام آمریکایی‌ها از حمله عراقی‌ها به سفارت این کشور در بغداد بوده باشد.

او گفت: اگر اینگونه باشد، گرفتن انتقام [ترور سردار سلیمانی توسط ایران] چندان طول نخواهد شد.

رسانه‌های عراقی و سپس سازمان الحشد الشعبی روز جمعه گزارش دادند دو خودرو در این حملات هدف قرار گرفته است که در جریان آن چند نفر علاوه بر مسئول تشریفات و روابط عمومی این سازمان به قتل رسیده است.

یک پایگاه خبری نزدیک به محافل جاسوسی رژیم اسرائیل از کمک اطلاعاتی سرویس‌های جاسوسی رژیم اسرائیل به آمریکا در عملیات ترور سردار سلیمانی خبر داد.

اعزام نیروی پشتیبانی ارتش اسرائیل به شمال این کشور

نگرانی رژیم اسرائیل بعد از ترور و قتل سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط نظامیان آمریکایی در بغداد، همچنان در حال افزایش است.

رسانه‌های رژیم اسرائیل امروز (جمعه) گزارش دادند در پی ارزیابی‌های کابینه امنیتی این رژیم، ارتش اسرائیل حجم گسترده‌ای از نیروهای نظامی را برای پشتیبانی به مناطق شمالی این کشور اعزام کرد.

از سوی دیگر «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم اسرائیل – که در غیاب «بنیامین نتانیاهو»، سرپرستی نخست‌وزیری این رژیم را نیز برعهده دارد – جلسه اضطراری کابینه امنیتی را در تل‌آویو تشکیل داد.

تصاویر منتشر شده از این نشست نشان می‌دهد که علاوه بر بنت، مسئولان بلندپایه امنیتی از جمله «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش، «یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی «موساد» و «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی رژیم اسرائیل نیز در این جلسه حضور داشتند.

ابراز خرسندی نتانیاهو از ترور قاسم سلیمانی

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل امروز (جمعه) از ترور «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حمله تروریستی آمریکا در بغداد ابراز خرسندی کرد.

نتانیاهو که سفر خود به یونان را نیمه‌کاره گذاشته و به اسرائیل بازگشته، ضمن تقدیر از آمریکا به دلیل حمله‌ای که منجر به کشته شدن سردار سلیمانی شد، ادعا کرد:‌ «آمریکا حق دارد از خودش دفاع کند».

شادی برادر مجاهد جان بولتون از ترور سلیمانی

دنبال عملیات تروریستی نظامیان آمریکا علیه فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عراق و به قتل رساندن سردار «قاسم سلیمانی»، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید که به شدت رویکرد ضد ایرانی دارد،این اقدام را یک ضربه قاطعانه علیه ایران خطاب کرد.

«جان بولتون» روز جمعه به وقت تهران در توییتی نوشت: «به همه کسانی که در از بین بردن قاسم سلیمانی مشارکت داشتند، تبریک می‌گویم. این ضربه‌ای قاطع علیه فعالیت‌های شرورانه نیروهای قدس سپاه ایران در سراسر جهان بود.امیدوارم این سر آغاز تغییر نظام ایران باشد.»

به دنبال ترور سردار سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه در عراق در عملیات تروریستی ارتش آمریکا،جمهوریخواهان آمریکا نیز ابراز خشنودی کرده و این عملیات تروریستی را اقدام درستی خوانند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) صبح جمعه مسئولیت ترور سلیمانی و ابومهدی المهندس را بر عهده گرفت و در بیانیه‌ای اذعان کرد که این ترور به دستور رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است.

پنتاگون در این بیانیه بی‌اساس مدعی شد، سردار سلیمانی در حال طراحی برنامه‌هایی برای حمله به دیپلمات‌ها و نیروهای آمریکا در عراق و سراسر منطقه بود.

زاخارووا: آمریکا به دنبال تغییر موازنه قوا در خاورمیانه است

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (جمعه) ترور سردار «قاسم سلیمانی» بر اثر حمله تروریستی آمریکا در بغداد را اوج بدگمانی و منفی‌نگری واشنگتن توصیف کرد.

زاخارووا در مصاحبه با شبکه «روسیا 24» گفت ایالات متحده ابتدا در بغداد حمله هوایی انجام داد و سپس از شورای امنیت سازمان ملل خواست که تعرض تظاهرات‌کنندگان عراقی به سفارتخانه خود در بغداد را بررسی کند.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، وی ضمن «اوج بدگمانی» خواندن اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی، توضیح داد: «اتخاذ ارزیابی قانونی از حملات به سفارتخانه‌های کشورها، در حدود اختیارات شورای امنیت سازمان ملل است. آمریکا حتی خواستار نشست فوق‌العاده شورای امنیت درباره حمله به سفارتش نشده است».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه حمله هوایی آمریکا در بغداد فقط منجر به افزایش تنش‌ها در منطقه می‌شود، تصریح کرد واشنگتن فقط به تغییر توازن قدرت در غرب آسیا تمایل دارد.

زاخارووا ادامه داد: «برای محکوم کردن حملات به سفارتخانه، دولت‌ها به شورای امنیت سازمان ملل شکایت می‌کنند. واشنگتن هیچ شکوائیه‌ای به شورای امنیت نداد و این یعنی فقط به دنبال واکنش جهانیان بوده و به دنبال تغییر موازنه قوا در منطقه است».

وی پیش از این در صفحه فیسبوک خود نوشته بود: «این اقدام (ترور سردار سلیمانی) منجر به چیزی جز افزایش تنش‌ها در منطقه نمی‌شود، که قطعا بر جان میلیون‌ها نفر اثر خواهد گذاشت».

پرواز هواپیماهای «هرکولس» ارتش آمریکا به مدیترانه

همزمان با شدت گرفتن اوضاع در خاورمیانه به دنبال عملیات تروریستی آمریکا و به شهادت رسیدن «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای قدس سپاه برخی منابع مطلع در امور هوانوردی از عزیمت چهارفروند هواپیمای ترابری ارتش آمریکا به مدیترانه خبر دادند.

حساب توییتری «اینتل اسکای» در این زمینه نوشت که چهار فروند هواپیمای «ام سی-130 ایچ هرکولس» ارتش آمریکا با شماره های پروازی «ار سی ایچ 1022»، «آر سی ایچ 1009»، «آرسی ایچ »1035 و «آر سی ایچ 1013» در حال پرواز به سمت مدیترانه هستند.

برخی منابع دیگر نظامی نیز مدعی شدند که آمریکا در حال استقرار سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت خود در اردن برای تقویت قابلیت‌های دفاع هوایی برای مواجهه با حملات موشکی محتمل ایران است.

مقام‌های آمریکایی نیز مدعی شدند که پایگاه پنجم نیروی دریایی آمریکا و تجهیزات پدافند موشکی این کشور در بحرین به حالت آماده باش در‌آمده است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» نیز به نقل از منابع ایرانی از پرواز جنگنده‌های رهگیر«اف-14» نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خطوط مرزی در غرب کشور خبر داد.

وزارت دفاع روسیه: ترور سردار سلیمانی اقدامی کوته‌بینانه توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اقدامی «کوته‌بینانه» از سوی ایالات متحده خوانده است.

در این بیانیه آمده است: «قتل ژنرال سلیمانی گامی کوته‌بینانه توسط ایالات متحده است.»

ساعاتی قبل‌تر، وزارت خارجه روسیه در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی به دست تروریست‌های آمریکایی اعلام کرد این اقدام ماجراجویانه‌ای است که به افزایش تنش‌ها در کل منطقه می‌انجامد.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را به دولت و ملت ایران تسلیت گفته است.

در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: