پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار برگزیده

عراق از آمریکا به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کرد

نماینده عراق در سازمان ملل متحد در دو نامه به دبیرکل این سازمان و شورای امنیت اقدام تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد را نقض حاکمیت بغداد برشمرد.

به گزارش الجزیره، نماینده عراق در سازمان ملل در دو نامه به دبیرکل این سازمان و شورای امنیت از آمریکا برای انجام اقدام تروریستی در نزدیکی فرودگاه بغداد که به شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس رئیس هیأت حشدشعبی عراق منجر گردید، شکایت کرد.

«محمد حسین بحرالعلوم» نماینده عراق در سازمان ملل در این نامه محکومیت حمله هوایی واشنگتن را خواستار شده و آن را نقض حاکمیت این کشور و اعدام خارج قانون توصیف کرده است.

در این نامه هرگونه تحرکات نظامی در عراق بدون تأیید دولت عراق یک اقدام تحریک آمیز تلقی شده است.

گفتنی است که در حمله تروریستی بامداد جمعه گذشته از سوی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون رئیس هیأت حشدشعبی عراق به شهادت رسیدند.

تشکیل جبهه متحد علیه حضور آمریکا در عراق تا ۲۴ ساعت آینده

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: نصر الشمری سخنگوی جنبش النجباء عراق اعلام کرد نشست فرماندهان مقاومت اسلامی برای اعلام تشکیل جبهه مشترک علیه موجودیت آمریکا در عراق، در 24 ساعت آینده برگزار خواهد شد.

محدودیت برای بازگشت ایرانیهای مقیم آمریکا

نیویورک تایمز گزارش داد ماموران مرزی مانع از بازگشت ده‌ها ایرانی آمریکایی از کانادا به آمریکا شدند.
گروه‌های حقوقی و برخی از این مسافران اعلام کردند بیش از ۶۰ نفر برای بازجویی در ایالت واشنگتن بازداشت شدند.
ده‌ها ایرانی و ایرانی آمریکایی چندین ساعت در مرز ایالت واشنگتن با کانادا درحالی معطل شدند که وزارت امنیت داخلی آمریکا تدابیر امنیتی را در گذرگاه‌های مرزی پس از تهدید ایران به اقدام تلافی جویانه علیه آمریکا پس از ترور فرمانده ارشد نظامی شان تشدید کرده است.
بیش از ۶۰ مسافر که اکثریت آن‌ها از سفر‌های کاری یا تعطیلات بازمی گشتند و قصد داشتند به خانه شان در آمریکا بازگردند توسط ماموران مرزی ایالت واشنگتن برای بازجویی بیشتر درباره دیدگاه‌ها و باور‌های سیاسی شان بازداشت شدند.
مقامات دولتی آمریکا اعلام کردند اغلب مسافران پس از بررسی‌های فوق العاده آزاد شدند اگر چه گروه‌های مدنی اعلام کردند روادید برخی از این افراد برای ورود به آمریکا لغو شده است.
مسیح فولادی مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی – آمریکایی که یک سازمان تبلیغاتی و حقوق مدنی مسلمان است گفت: برخی در اتاق انتظار نگه داشته شدند و برای بیش از ۱۰ ساعت مورد سوال و جواب قرار گرفتند.
وی افزود شنبه شب، عده‌ای که در کنسرت یک خواننده پاپ ایرانی در کانادا شرکت کرده بودند قصد بازگشت به آمریکا را داشتند، اما اجازه ورود به آن‌ها داده نشد و گفته شد زمانی دیگر مراجعه کنند.
یکی از ماموران مرزی در پاسخ به سوال یک خانواده که چرا مورد بازجویی قرار می‌گیرند گفت: اکنون زمان بدی برای ایرانی بودن است.
فولادی گفت: این گزارش‌ها واقعا نگران کننده است و عملا بازداشت غیرقانونی شهروندان آمریکایی است.
مت لیس سخنگوی حفاظت مرزی و گمرک آمریکا ضمن رد این گزارش‌ها اعلام کرد گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی مبنی بر بازداشت ایرانی آمریکایی‌ها و ممانعت از ورودشان به آمریکا به دلیل کشور اصلی شان را، دروغ خواند.
مقامات این آژانس اعلام کردند امنیت در مبادی ورودی در سراسر کشور پس از تهدید ایران، افزایش یافته است.

آلمان تعدادی از نیروهایش را از عراق خارج می‌کند

دولت آلمان اعلام کرده که تعدادی از نیروهای خود را که در عراق مستقر هستند از این کشور خارج می‌کند.

خبرگزاری فرانسه این خبر را تائید کرده و شبکه خبری رووداو هم می‌گوید که نیروهای مزبور از عراق به اردن و کویت منتقل خواهند شد.

پارلمان عراق اخیرا با تصویب طرحی از دولت این کشور خواست به حضور نیروهای خارجی در عراق پایان دهد و شب گذشته، «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق این مصوبه را ابلاغ کرد.

مصوبه پارلمان عراق پس از آن مطرح شد که نظامیان تروریست آمریکایی بامداد جمعه گذشته با نقض حاکمیت عراق، دست به یک اقدام تروریستی در نزدیکی فرودگاه بغداد زدند. این حمله تروریستی به شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، نایب‌رئیس الحشد الشعبی به همراه تنی‌چند از همراهانشان انجامید.

دیشب خبری هم در خصوص آغاز خروج نیروهای آمریکایی از عراق منتشر شد که با تکذیب «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا مواجه شد. با این حال، برخی منابع خبری می‌گویند که خبر مزبور احتمالا درست بوده و آمریکا نیز در فکر خروج نیروهایش از عراق است.

سردرگمی فرمانده ائتلاف آمریکایی؛ بریم، بمانیم؟ شل کن، سفت کن!

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا بعد از ظهر دوشنبه به‌وقت محلی در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که نمی‌تواند صحت نامه‌ای را که فرمانده ائتلاف تحت رهبری آمریکا به سران عراقی نوشته و در آن از آمادگی ائتلاف برای خروج نیروهایش از عراق خبر داده است تأیید کند.

ساعتی پیش نامه‌ای با امضای فرمانده نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در رسانه‌ها منتشر شد که طی آن به مقامات عراقی اعلام شده بود که نیروهای ائتلاف با تمکین به خواسته‌های دولت و پارلمان عراق آماده ترک این کشور هستند؛ اما مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا با تأکید بر اینکه وی نمی‌تواند صحت این نامه را تأیید کند، اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از عراق اتخاذ نشده است.

ژنرال «مارک میلی» فرمانده ستادکل نیروهای مسلح آمریکا مدعی شده است که این نامه در واقع پیش‌نویس بوده که به‌اشتباه صادر شده است. در هر صورت گفته می‌شود که این نامه به ارتش عراق تحویل داده شده است.

به‌نظر می‌رسد که حتی نظامیان آمریکایی نیز مانند سایرین درباره اینکه در نهایت قرار است چه تصمیمی برای نیروهای مستقر در عراق گرفته شود، دچار سردرگمی شده‌اند.

خبرگزاری رویترز شامگاه دوشنبه گزارش داد که فرمانده نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا نامه‌ای بدین مضمون به مقامات عراقی نوشته است: «در راستای تمکین به حاکمیت جمهوری عراق و با توجه به درخواست پارلمان عراق و نخست‌وزیر این کشور، نیروی اجرای عملیات مشترک، تغییر موقعیت استقرار نیروهای خود را ظرف روزها و هفته‌های آینده آغاز خواهد کرد تا برای حرکت بعدی آماده شود. ما به تصمیم حاکمیتی شما که خواستار خروج ما شده‌اید،‌ احترام می‌گزاریم.»

با این حال یکی از مقامات پنتاگون دقایقی پس از انتشار نامه اعلام کرد که در حال حاضر پنتاگون نمی‌تواند صحت این سند را تأیید کند.

خاطرنشان می‌شود روز یکشنبه پانزدهم دی، پارلمان عراق با حضور بیش از 170 نماینده نشستی فوق‌العاده برگزار کرد که در آن موضوع اخراج نیروهای نظامی خارجی از این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

این نشست با حضور محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق برگزار شد و در ابتدای آن عبدالمهدی طی سخنانی ضمن اشاره به درخواست مطرح‌شده از سوی دولت برای خروج نیروهای نظامی، به ترور سردار سلیمانی نیز پرداخت و دلیل حضورش در عراق را روشن کرد.

با تصویب پارلمان، دولت موظف شد که درخواست کمک خود از ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش را فسخ کرده، برای جلوگیری از استفاده آنها از حریم هوایی، زمینی و دریایی اقدام کند، از طریق وزیر خارجه فوراً از آمریکا به‌دلیل تجاوزات و نقض خطرناک امنیت و حاکمیت عراق به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کند و در نهایت تحقیقات را در بالاترین سطوح برای شناخت ابهامات حمله هوایی آمریکا و مطلع کردن پارلمان از نتایج آن طی هفت روز از تاریخ این قانون انجام دهد.


اشاره مهم عراقچی به امارات و عربستان: امنیت در خلیج فارس تفکیک شدنی نیست، یا همه امنیت دارند یا همه ندارند

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران امروز (سه شنبه) طی سخنانی در مجمع گفتگوی تهران ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش به حضور آمریکا در منطقه اشاره کرد و با طرح این پرسش که چرا ما هنوز ساختار امنیتی مشترک در خلیج فارس نداریم، گفت: از زمانی که آمریکایی ها وارد منطقه شدند برای اهداف خودشان بودند و به بهانه و دستاویزی بودند که در منطقه بمانند

وی با بیان اینکه حداقل سه جنگ رسمی در منطقه را صورت دادند، اظهار داشت: هیچ ساختار جامعی در خلیج فارس نداشتیم که همه کشورها را پوشش دهد شورای همکاری خلیج فارس نیز ساختار جامع نیست و ایران در این ساختار حضور ندارد و نمی توانیم به ترتیب امنیتی مشترک برسیم.

عراقچی با ذکر این نکته که امنیت را خارجی ها نمی توانند ایجاد کنند، عنوان کرد: امنیت در هر منطقه ای از جمله خلیج فارس در دست خود ماست. امنیت در خلیج فارس قابل تفکیک نیست یا همه امنیت دارند یا ندارند. باید دنبال امنیت دسته جمعی باشیم.

وی گفت: نمی توانید امنیت در منطقه داشته باشید که یک کشور تحت تحریم باشد و نتواند نفتش را بفروشد و از تحریم ها رنج ببرد.

معاون وزیر خارجه ایران با بیان اینکه نیاز به چارچوب امنیتی مشترک داریم، اظهار داشت: نیاز به چارچوب امنیتی مشترک داریم، بدون نیروهای خارجی و بدون اینکه نیروهای خارجی دنبال بهانه باشند که خودشان را در منطقه توجیه کنند.

عراقچی با اشاره به پویش صلح هرمز که از سوی ایران مطرح شد، اظهار داشت: این ابتکار اجتناب می کند از نامگذاری ها، اسم تنگه هرمز را همه پذیرفته اند. این طرح جامع و همه گیر است و تمامی کشورهای منطقه را شامل می شود. پیشنهاد کردیم کشورهای اطراف تنگه هرمز و تمام کشورهای منطقه و شورای همکاری خلیج فارس، ایران و یمن در آینده همه وارد این فرآیند شوند. جامعه هرمز می تواند چارچوبی برای همکاری باشد و درباره امنیت خلیج فارس تصمیم گیری کنیم.

وی گفت: همه باید یکسری اصول را بپذیرند و اقدامات اتحادساز را اتخاذ کنیم. آمریکا هیچ حقی ندارد در این چارچوب حضور داشته باشد.

عراقچی افزود: در این طرح ابتکاری می توانیم امنیت را برای خلیج فارس به ارمغان آورده و امنیت انرژی و آزادی حمل و نقل را محقق سازیم.

وی با بیان اینکه منطقه خلیج فارس در شرایط بسیار حساس و خطیری است، اظهار داشت با خطرات آنی مواجهیم و ضروری است همکاری ها را ارتقا دهیم و بحث جدی با کشورهای منطقه در این زمینه بسیار ضروری است.

*استفاده از مکانیسم ماشه تصمیمی اشتباه

معاون وزیر خارجه در پاسخ به سوالی درباره گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات برجامی ایران نیز گفت: پروتکل الحاقی همچنان از سوی ایران در حال اجراست ولی از این به بعد شاهد هیچگونه محدودیت در برنامه هسته ای خود نیستیم. از نظر ما هم اکنون این توازن در توافق بازگشته است.

عراقچی ادامه داد: برجام هم اکنون در توازن جدیدی قرار دارد و البته چیزی نیست که ما به دنبال آن هستیم، ولی اکنون متوازن است. آماده بازگشت به تعهدات خود هستیم منوط به اینکه تحریم های هسته ای لغو و ایران از منافع اقتصادی برجام منتفع شود. آماده مذاکره با طرف های برجام در خصوص این مسئله هستیم.

وی گفت: مکانیسم ماشه که طرف های اروپایی اشاره داشتند، تصمیمی به طور کامل اشتباه است و مجددا این موازنه را به هم می زند و باید مجددا فکر کنیم که چگونه موازنه را برقرار کنیم. آماده بازگشت و اجرای تعهداتمان هستیم، منوط به اینکه طرف های مقابل به تعهداتشان اجرا کنند.

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: الان برجام در موازنه جدیدی قرار دارد و امیدوارم در این موازنه جدید با طرف های دیگر مذاکره کنیم.

معاون وزیر خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری گفت: باید در منطقه دنبال اقدامات اعتمادساز باشیم.

عراقچی افزود: جامعه هرمز و دیگر کشورها یک جامعه باز است و دیگر کشورها هم می توانند به این جامعه بپیوندند کشورهایی که منافع مستقیم و غیر مستقیم در این منطقه دارند می توانند وارد این جامعه شوند، ولی باید بر اساس اجماع جامعه هرمز در این زمینه تصمیم گیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید در پی این باشیم که به سمت نقطه ایده آل خود نیز حرکت کنیم.

سناتور آمریکایی ترور سردار سلیمانی را مرگ دیپلماسی با ایران دانست

رند «پال» سناتور ایالت کنتاکی و عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا آمریکا در مصاحبه با شبکه «سی ان ان» ضمن انتقاد از ترور سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد که این یک «اقدام جنگی» بوده است.

وی تأکید کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای تصمیم خود در به شهادت رساندن فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران، «مشاوره بدی» دریافت کرد.

این سناتور ایالت کنتاکی در خصوص پیامدهای ترور سپهبد سلیمانی هشدار داد و گفت «هم‌اکنون، قطعاً» حملات انتقام‌جویانه بیشتری علیه آمریکا صورت خواهد گرفت.

رند پال ضمن ابراز تأسف به دلیل از دست رفتن شانس دیپلماسی با ایران با این اقدام تروریستی واشنگتن، گفت: «ناراحت کننده است. منظورم این است که به نظر من مرگ سلیمانی، مرگ دیپلماسی با ایران است. راه خروجی (از این اوضاع) نمی‌بینم. راهی برای بیرون آمدن از این اوضاع نمی‌بینم».

عضو کمیته روابط خارجی سنا آمریکا در آمریکا تأکید کرد که «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا پشت تلاش‌ها برای ترور سپهبد سلیمانی بوده است و ترامپ «مشاوره بدی» دریافت کرده است.

پال همچنین تأکید کرد که به شهادت رساندن این فرمانده ایرانی یک اقدام جنگی بوده که نیازمند مجوز کنگره می‌بوده است و سپس به گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» اشاره کرد که در آن آمده بود که «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، ایده ترور سپهبد سلیمانی را ارائه داده است و در این خصوص توضیح داد که قصد ندارد نیات وی را زیر سؤال ببرد اما ای کاش دولت ترامپ، پیامدهای ترور فرمانده نیروی قدس را در نظر می‌گرفت.

پال توضیح داد: «باید دچار مرگ مغزی شده باشیم که فکر کنیم که با پاره کرده توافق، وضع تحریم‌ها (علیه ایران) و کشتن فرمانده ارشد ایران، انتظار داشته باشیم که آنها به میز مذاکره بازگردند و بگویند: «آمریکا چه می‌خواهی؟»

وی درباره واکنش احتمالی ایران به ترور سپهبد سلیمانی گفت که گرچه «هیچ چیز اقدام نظامی آنها را توجیه نمی‌کند» اما این اقدام «قابل پیش‌بینی است».

دولت ترامپ در اقدامی تروریستی جمعه هفته گذشته (۱۳ دی ماه)، سپهبد سلیمانی را به همراه هفت نفر دیگر در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف حملات تروریستی خود قرار داد و آنها را به شهادت رساند.

این اقدام واشنگتن، موجی از انتقادات بین‌المللی و حتی انتقادات مقامات آمریکایی را به همراه داشت و مقام‌های ایران و گروههای مقاومت تأکید کردند که انتقام سختی از این اقدام جنایتکارانه واشنگتن خواهند گرفت.

با اینحال، از روز شنبه، ترامپ دوبار در پیام‌های توییتری با رجزخوانی علیه ایران، تهدید به هدف قرار دادن اماکن فرهنگی ایران کرده است و مجلس نمایندگان آمریکا و سناتور «تیم کین»، در صدد هستند با به رأی گذاشتن قطعنامه‌هایی، اختیارات جنگی ترامپ را محدود کنند.

اردنگی به سگ امپریالیسم در ونزوئلا

پارلمان ونزوئلا در نشست خود در روز یک شنبه «لوئیز پارا» را به عنوان رئیس جدید خود انتخاب کرد.

خبرگزاری رویترز مدعی است که نیروهای امنیتی دولتی مانع ورود «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس سابق به جلسه پارلمان شده‌اند و متحدان وی نیز این اقدام را یک کودتای پارلمانی خوانده‌اند.

براساس این گزارش، هنگام رای گیری درباره ریاست جدید کنگره در پارلمان ونزوئلا درگیری و جنجالهایی نیز رخ داده است. مخالفان مدعی هستند که لوئیز پارا ماه گذشته به دلیل فساد از یک حزب این کشور کنار گذاشته شده است.

تلویزیون دولتی ونزوئلا اعلام کرد که لوئیز پارا روز یک شنبه سوگند یاد کرده است.

خوان گوایدو رهبر سابق کنگره ونزوئلا، در سال 2018 با استفاده از اختیارات خود در پارلمان و حمایت قدرتهای خارجی به ویژه آمریکا خود را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا اعلام کرده بود. این اقدام درحالی انجام شد که «نیکلاس مادورو» طی یک انتخابات به عنوان رئیس جمهور برگزیده و قانونی انتخاب شده بود.

یک ویدئو که توسط تیم گوایدو منتشر شده است نشان می‌دهد که وی قصد عبور از فنسهای پارلمان را دارد اما با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه می‌شود. گوایدو کنگره جدید را غیرقانونی خوانده و گفته جلسات پارلمان را هر جایی تشکیل خواهد داد.

آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه ونزوئلا اعمال می‌کند

پس از اقدام حزب سوسیالیست ونزوئلا در انتصاب رئیس جدید کنگره این کشور، الیوت آبرامز فرستاده ویژه آمریکا در ونزوئلا روز دوشنبه در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: ایالات متحده در حال بررسی تحریم‌های بیشتر برای تشدید فشارها بر دولت کاراکاس است.

وی افزود: ما در حال بررسی تحریم‌های بیشتر هستیم، تحریم‌های فردی و تحریم‌های اقتصادی که تصور می‌کنیم فشار بیشتری را بر رژیم ونزوئلا وارد خواهد کرد.

آبرامز گفت: کنگره آمریکا تاکنون منابع مالی خوبی را برای کمک به مخالفان دموکراتیک در ونزوئلا اختصاص داده است و ما به راهکارهایی فکر خواهیم کرد تا از این منابع مالی استفاده کنیم و از سایر کشورها نیز بخواهیم تا حمایت کنند.

نیروهای مسلح ونزوئلا روز یکشنبه مانع از ورود خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا به ساختمان پارلمان شدند.

آمریکا و سایر کشورهای غربی گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری نیکولاس مادورو از قدرت شده‌اند.

تهدید مجدد ترامپ برای حمله به اماکن فرهنگی ایران- دشمنی کور با تمدن کهن ایران و ایرانی ریشه اش در اسرائیل است

اطرافیان ترامپ و معاونش ار مسیحیان افراطی صهیونیست معروف بوده و این اظهارات ترامپ نشان میدهد هدف آنها نه فقط رژیم جمهوری اسلامی بلکه نابودی ایران به مثابه ملت و فرهنگ و تمدن است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جمع گروهی از خبرنگاران در اظهاراتی گستاخانه بار دیگر گفته است که واشنگتن این حق را دارد تا به اماکن و میراث فرهنگی ایران حمله کند.

ترامپ انتقادات مطرح شده از سوی سازمان‌های حقوق بشری را رد کرده است که معتقدند چنین اقدامی بر اساس قوانین بین‌المللی یک جنایت جنگی خواهد بود.

وی در ادامه در جمع خبرنگاران مثل همیشه ادعاهای گستاخانه‌ای علیه ایران داشته و گفته است ایران به ما و مردم ما آسیب می‌زند و آیا ما اجازه نداریم اماکن فرهنگی آنها را هدف قرار دهیم؟

این اظهارات ترامپ پس از توئیت‌های روز شنبه وی است که تهدید کرده بود اگر ایران به تلافی ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی، شهروندان یا اهداف نظامی آمریکا در خاورمیانه را هدف قرار دهد، آمریکا به اماکن فرهنگی ایران در سطح بسیار زیاد و مهم حمله خواهد کرد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز به این توئیت ترامپ واکنش نشان داده و هشدار داده است که چنین حملاتی نقض آشکار قوانین بین المللی است.

دیدبان حقوق بشر نیز به اظهارات ترامپ واکنش نشان داده و هشدار داده است که ترامپ در حال تهدید به اقدام جنایت جنگی است آن هم به واسطه تهدید کردن برای هدف قراردادن اماکن فرهنگی.

آندرا پراسو مدیر واشنگتن دیدبان حقوق بشر در این باره گفت: ترامپ باید به طور علنی در تهدیدات خود علیه اماکن و دارایی‌های فرهنگی ایران تجدیدنظر کند و به طور شفاف اعلام کند که هیچ گونه دستوری برای ارتکاب این جنایات جنگی صادر نخواهد کرد.

العامری:به توانایی نیروهای مسلح عراق درحفظ امنیت کشور اعتماد دارم

نایب رئیس «حشد شعبی» در سخنانی گفت: به توانایی نیروهای مسلح عراق در حفظ امنیت کشور اعتماد دارم.

به گزارش سومریه نیوز، «هادی العامری» نایب رئیس حشد شعبی در سخنانی تصریح کرد: به توانایی نیروهای مسلح عراق در حفظ امنیت کشور اعتماد دارم.

بر اساس این گزارش، وی گفت: با توجه به همزمانی نود و نهمین سالگرد تاسیس ارتش عراق با تصمیم پارلمان مبنی بر پایان دادن به حضور بیگانگان در عراق بار دیگر تاکید می کنم که به توانایی ارتش در حفظ امنیت و حاکمیت کشور و دفع خطرات و تهدیدات، اطمینان کامل دارم.

گفتنی است، پارلمان عراق اخیراً با اکثریت آراء رأی به خروج نیروهای بیگانه به ویژه آمریکایی ها از خاک این کشور، داد.

واشنگتن پست از تهیه فهرست تحریم‌های آمریکا علیه عراق خبر داد

به نقل از تلویزیون الجزیره, روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه اعلام کرد مسئولان ارشد دولت آمریکا تهیه فهرست اولیه تحریم ها علیه عراق را آغاز کرده اند.

اسرائیل حدود ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای شهرک‌نشینان احداث می‌کند

رژیم اسرائیل طرح ساخت حدود ۲۰۰۰ واحد مسکونی جدید برای شهرک نشینان درکرانه باختری را به تصویب رساند.

بر اساس این گزارش، قرار است تمامی واحدهای صهیونیست نشین مذکور در کرانه باختری احداث شوند.

این اقدام خصمانه اسرائیلیها در حالی است که آنها از مدت ها پیش پروژه یهودی سازی اراضی اشغالی فلسطین و کوچ دادن اجباری فلسطینیان را کلید زده اند.

حملات گسترده متجاوزان عربستان سعودی به مناطق مسکونی در «الحدیده» یمن

جنایت های رژیم عربستان سعودی علیه مردم بی دفاع یمن ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، جنگنده های رژیم سعودی مناطق مختلف در الحدیده را بمباران کردند.

طبق اعلام رسانه های عربی، مناطق مسکونی در استان «الحدیده» یمن هدف بیشترین حملات توسط سعودیها قرار گرفتند.

گفتنی است، نقض توافق استکهلم درخصوص برقراری آتش بس در الحدیده توسط سعودیها در سایه سکوت جامعه جهانی ادامه دارد.

بازداشت ۲ مشاور «بنیامین نتانیاهو» به اتهام فساد

به نقل از فلسطین الیوم، در سایه گسترش فساد میان مسئولان رژیم اسرائیل، دست کم ۷ تن از آنها به تازگی بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، افراد مذکور به دلیل دست داشتن در یک پرونده فساد بزرگ بازداشت شده‌اند.

در میان بازداشت شدگان، ۲ نفر از مشاوران ارشد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل نیز حضور دارند.

این افراد به اتهام دریافت رشوه و ارائه تسهیلات به برخی شرکت‌ها بازداشت شده‌اند.

این در حالیست که نتانیاهو نیز با اتهامات گسترده فساد رو به رو است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: