پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

بیانیه حزب کمونیست پرتغال درباره تجاوزگری ایالات متحده

purtugal_noticia_grande col8896003392171241668..jpg

حزب کمونیست پرتغال حملات نظامی ایالات متحده در عراق و ترور یکی از بلندپایه‌ترین افسران نظامی ایران را، که به روشنی یک اقدام جنگی است و گسترش آن پی‌آمدهای بسیار منفی برای خلق‌های خاورمیانه و تأثیراتی در سراسر جهان می‌تواند داشته باشد، محکوم می‌کند. پس از دهه‌ها تجاوزات امپریالیستی که موجب مرگ و ویرانی در خاورمیانه شد، سیاست جنگ‌افروزانه و تجاوزکارانه ایالات متحده جهان را به سوی یک جنگ جدید در مقیاس بزرگ سوق می‌دهد. حزب کمونیست پرتغال خواهان خروج فوری واحدهای نظامی پرتغالی مستقر در عراق است.


منبعسایت حزب کمونیست پرتغال

تارنگاشت عدالت


حزب کمونیست پرتغال تشدید تجاوزگری ایالات متحده را در خاورمیانه محکوم می‌کند

حزب کمونیست پرتغال حملات نظامی ایالات متحده در عراق و ترور یکی از بلندپایه‌ترین افسران نظامی ایران را، که به روشنی یک اقدام جنگی است و گسترش آن پی‌آمدهای بسیار منفی برای خلق‌های خاورمیانه و تأثیراتی در سراسر جهان می‌تواند داشته باشد، محکوم می‌کند.

این حمله نظامی یک گام جدی در تشدید تنش، تحریک و تجاوز به وسیله ایالات متحده و اسرائیل در خاورمیانه به شمار می‌آید که شامل نقض «توافق اتمی با ایران» و حمله علیه ايران بوده، و هدفش تحمیل سلطه امپریالیسم ایالات متحده در سراسر منطقه است.

ترور ژنرال ایرانی، قاسم سلیمانی در قلمرو عراق، از جانب مقامات این کشور «نقض خشن حاکمیت» و «تجاوز» به عراق قلمداد شد، کشوری که پس از یک کارزار تجاوز و دروغ مورد حمله و اشغال ایالات متحده قرار گرفت.

پس از دهه‌ها تجاوزات امپریالیستی که موجب مرگ و ویرانی در خاورمیانه شد، سیاست جنگ‌افروزانه و تجاوزکارانه ایالات متحده جهان را به سوی یک جنگ جدید در مقیاس بزرگ سوق می‌دهد.

حزب کمونیست پرتغال، با توجه به اين واقعيت که مؤسساتی چون اتحادیۀ اروپایی تجاوز آشکار ایالات متحده به حقوق بین‌الملل را محکوم نمی‌کنند، معتقد است دولت پرتغال، که به تازگی میزبان ملاقات بین دو سردمدار سیاست جنگ‌افروزی و نقض حقوق بین‌الملل، یعنی مایکل پومپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل بود، باید این اقدام جنگی و تشدید تحریکات را محکوم نماید، یا در جنایات جنگی ترامپ و نتانیاهو هم‌دست شده، پرتغال را با سیاست‌های آتش‌افروزانه و جنایتکارنه امپریالیسم بیش‌تر همراه سازد.

رویدادهای اخیر درستی مواضع حزب کمونیست پرتغال را مبنی بر درگیر نکردن نیروهای نظامی یا نیروهای نظامی‌شده پرتغال در تجاوزات و مداخلات علیه خلق‌های دیگر، که برخلاف منافع ملی و امنیت ملی است، ثابت می‌کند. بنابراین، حزب کمونیست پرتغال خواهان خروج فوری واحدهای نظامی پرتغالی مستقر در عراق است.

دفتر مطبوعاتی حزب کمونیست پرتغال
۵ ژانویه ۲۰۲۰

 

دسته‌بندی شده در: سازمانها, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: