پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

بیانیه «آکل» پیرامون تحولات در خاورمیانه

تحولات در خاورمیانه و مدیترانه شرقی موجب نگرانی خلق‌های همسایه ما و سراسر جهان شده است. در عین حال، آن‌ها به حق خشمگین هستند، زیرا متجاوز، یک بار دیگر همان متجاوز است. متجاوز ایالات متحده است که در سال‌های گذشته با متحدین خود، پا در خون وارد عراق، افغانستان، لیبی و سوریه شد. امروز آن‌ها باز ایران را هدف قرار داده اند. «آکل» با خلق‌های منطقه ما، با جنبش‌های صلح در اروپا، در ایالات متحده، اسرائیل و سراسر جهان که خواهان احترام به حقوق بین‌الملل و حاکمیت دولت‌ها، خلع‌سلاح اتمی جهانی و صلح پایدار هستند، هم‌صدا است.

اظهارات استفانوس استفانو، سخنگوی کمیتۀ مرکزی حزب مترقی زحمتکشان قبرس (آکلپیرامون تحولات در خاورمیانه

قبرس نباید در نقشه‌های جنگ‌افروزانه ایالات متحده– اسرائیل– عربستان سعودی درگیر شود

 تحولات در خاورمیانه و مدیترانه شرقی موجب نگرانی خلق‌های همسایه ما و سراسر جهان شده است. در عین حال، آن‌ها به حق خشمگین هستند، زیرا متجاوز، یک بار دیگر همان متجاوز است. متجاوز ایالات متحده است که در سال‌های گذشته با متحدین خود، پا در خون وارد عراق، افغانستان، لیبی و سوریه شد. امروز آن‌ها باز ایران را هدف قرار داده اند.

درگیری عمیق‌تر ناتو در خاورمیانه– آن‌طور که رییس‌جمهور ایالات متحده و دبیرکل ناتو دیروز اعلام کردند– فقط موجب خطرات جدید می‌شود. ادامه مداخلات خارجی در خاورمیانه و تشدید تنش‌ها شرایط غیرقابل کنترل و خطرناکی را با چشم‌انداز مشهود یک جنگ جدید در خاورمیانه موجب خواهد شد؛ جنگی که کشورها و خلق‌های همسایه ما با خون، رنج و بی‌خانمانی و آوارگی جدید خلق‌ها بهای سنگین آن‌را خواهند پرداخت.

اگر قبرس به هر طریقی درگیر نقشه‌های جنگ‌افروزانه ایالات متحده، اسرائیل و عربستان سعودی علیه ایران و دیگر دولت‌ها و خلق‌های همسایه ما بشود، خود را هدف قرار خواهد داد.

آن نیروها و محافلی که ادعا می‌کنند پیوستن قبرس به ماشین جنگی ایالات متحده–ناتو، آن‌طور که قانون رسوای منندز–روبیو آن‌را تضمن نمود، امنیت کشور ما را تقویت می‌کند، باید درباره خطراتی که برای کشور ما و امنیت آن به وجود آمده، به مردم قبرس توضیح دهند.

در ارتباط با تأسیساتی که دولت آناستاسیادس تصمیم گرفته است در اختیار نیروهایی آمریکایی قرار دهد، ما امیدواریم حقیقتاً برای چیزی که دولت می‌گوید، یعنی، برای تخلیه کارمندان سفارتخانه‌های آن‌ها از کشورهای همسایه، باشد. این تأسسیات نباید چیز دیگری باشند، یا بشوند که کشور ما را در معرض خطر قرار دهد.

منافع مردم ما در صلح و دفاع از حقوق بین‌الملل قرار دارد، و نه در انتخاب تعلق به کدام اردوگاه، و به ویژه نه به اردوگاه دونالد ترامپ، که عملاً یک خطر برای کل جهان است. این چیزی است که باید رهنمون سیاست خارجی کشور ما باشد.

«آکل» با خلق‌های منطقه ما، با جنبش‌های صلح در اروپا، در ایالات متحده، اسرائیل و سراسر جهان که خواهان احترام به حقوق بین‌الملل و حاکمیت دولت‌ها، خلع‌سلاح اتمی جهانی و صلح پایدار هستند، هم‌صدا است.

دفتر مطبوعاتی کمیتۀ مرکزی حزب مترقی زحمتکشان قبرس (آکل)
۹ ژانویه ۲۰۲۰
نیکوزیا

http://www.solidnet.org/article/AKEL-Cyprus-must-not-get-involved-in-US-Israel-Saudi-Arabia-warmongering-plans/

منبعشبکه همبستگی

  نقل ازتارنگاشت عدالت

دسته‌بندی شده در: سازمانها, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: