پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

محکوميت تجاوزگری ایالات متحده در خاورمیانه

حزب کمونیست آفریقای جنوبی تجاوزگری و حملات ایالات متحده را در خاورمیانه قویاً محکوم می‌کند. حزب کمونیست آفریقای جنوبی خواهان تشدید فعاليت انترناسیونالیستی طبقه کارگر است، و از همه مردم صلح‌دوست جهان می‌خواهد تا بی‌وقفه علیه امپریالیسم مبارزه کنند. جنبش جهانی طبقه کارگر باید در دفاع از مردم صلح‌دوست و دمکراتیک عراق، ایران و کل خاورمیانه متحد شود. حزب کمونیست آفریقای جنوبی از مقامات ایران نیز می‌خواهد حقوق انسانی و دمکراتیک مردم ایران را رعایت کنند.

تارنگاشت عدالت

منبع: سایت حزب کمونیست آفریقای جنوبی
۶ ژانویه ۲۰۲۰‌

حزب کمونیست آفریقای جنوبی تجاوزگری و حملات ایالات متحده را در خاورمیانه قویاً محکوم می‌کند

ما در زمانی ياد جو اسلووو را زنده نگه می‌داريم، که دولت ایالات متحده یک بار دیگر به اقدامات خطرناک و تحریک و تهدید جنگ در خاورمیانه دست زده است.


حزب کمونیست آفریقای جنوبی اقدامات تجاوزکارانه دولت ایالات متحده را علیه مردم هم ایران و هم عراق قویاً محکوم می‌کند. این حملات نقض حقوق دو کشور برای حاکمیت ملی و حق تعیین سرنوشت خویش است.

نقض آشکار حریم هوایی عراق مستقل یکی از موارد بسیاری است که ثابت می‌کند رژیم امپریالیستی ایالات متحده هرگز به آزادی هیچ ملتی، در هیچ بخش یا منطقه جهان اهمیت نداده همیشه آماده است در هر جا که می‌خواهد، با مصونیت، حقوق بین‌الملل را نقض کند

نقض آشکار حریم هوایی عراق مستقل یکی از موارد بسیاری است که ثابت می‌کند رژیم امپریالیستی ایالات متحده هرگز به آزادی هیچ ملتی، در هیچ بخش یا منطقه جهان اهمیت نداده همیشه آماده است در هر جا که می‌خواهد، با مصونیت، حقوق بین‌الملل را نقض کند.

این یک فاکت به اثبات رسیده است که مداخله ایالات متحده در خاورمیانه هیچ ارتباطی نه با صلح برای مردم منطقه دارد، و نه با ارتقای صلح و امنیت بین‌المللی. مانند ونزوئلا، قصد ایالات متحده در خاورمیانه دستیابی به کنترل منابع طبیعی، به ویژه نفت، و هم‌چنین بازار جهانی آن، و ارتقای دلار آمریکاست.

در خاورمیانه، به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۰ عراق تصمیم گرفت از یورو برای صادرات نفت خود استفاده کند، اما پس از حمله غیرقانونی ایالات متحده به عراق در سال ۲۰۰۳ و اشغال متعاقب آن، عراق مجبور شد به دلار آمریکا باز گردد. این یک معما نیست که چرا ایران، با داشتن ۱۰ درصد تولید نفت جهان، هدف خشونت امپریالیستی ایالات متحده قرار دارد. منطقه اطراف ایران با پایگاهای نظامی ایالات متحده، همه مظاهر امپریالیستی هستند که طبقه کارگر باید علیه آن‌ها متحد شود. این درخواست ماست.
 
ایالات متحده به مثابه بخشی از استراتژی سلطه ژئوپليتیک خود، هم‌چنین برای تغییر توازن نیروها در خاورمیانه به سود متحدین خود، به ویژه حکومت آپارتاید صهیونیستی اسرائیل، عمل می‌کند. لازم است همه مردم صلح‌دوست عادت همه رؤسای جمهور ایالات متحده را نیز برای نشان دادن آتوریته خود از طريق تجاوزگری خارجی و به ویژه تلاش ترامپ را برای منحرف ساختن توجه از روند استیضاح خویش با ریختن خون در خاورمیانه قویاً محکوم نمایند.

حزب کمونیست آفریقای جنوبی خواهان تشدید فعاليت انترناسیونالیستی طبقه کارگر است، و از همه مردم صلح‌دوست جهان می‌خواهد تا بی‌وقفه علیه امپریالیسم مبارزه کنند. جنبش جهانی طبقه کارگر باید در دفاع از مردم صلح‌دوست و دمکراتیک عراق، ایران و کل خاورمیانه متحد شود

حزب کمونیست آفریقای جنوبی خواهان تشدید فعاليت انترناسیونالیستی طبقه کارگر است، و از همه مردم صلح‌دوست جهان می‌خواهد تا بی‌وقفه علیه امپریالیسم مبارزه کنند. جنبش جهانی طبقه کارگر باید در دفاع از مردم صلح‌دوست و دمکراتیک عراق، ایران و کل خاورمیانه متحد شود. حزب کمونیست آفریقای حنوبی خواهان پایان دادن به تشدید تنش نظامی، نظامی‌ کردن خاورمیانه و اشغال امپریالیستی در منطقه و جاهای دیگر است.
 
به علاوه، حزب کمونیست آفریقای جنوبی از مقامات ایران نیز می‌خواهد حقوق انسانی و دمکراتیک مردم ایران را رعایت کنند. این‌ها شامل حقوق سیاسی، از جمله حق دمکراتیک آزادی بیان سیاسی می‌شود.

https://www.sacp.org.za/content/sacp-strongly-condemns-imperialist-united-states-aggression-and-attacks-middle-east

دسته‌بندی شده در: سازمانها, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: