پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار برگزیده

آنیشا اسدالهی از زندان آزاد شد!

▪️آنیشا اسدالهی از بازداشت‌شدگان روزکارگر با گذراندن دوران محکومیت خود امروز یکم بهمن از زندان اوین آزاد شد.

این فعال مدنی و حامی طبقه کارگر از اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» تبرئه شد و به جرم اخلال در نظم عمومی به یکسال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد، که از این حکم شش ماه از مدت حبس و ۷۴ ضربه شلاق به صورت تعلیقی و سه ماه حبس تعزیری و قابل اجرا بوده است. سه ماه باقیمانده نیز به مجازات های جایگزین تبدیل شده است که مواردی از قبیل دو ماه خدمت به جانبازان و رونویسی از چند کتاب مورد نظر دادگاه مصادیق این مجازاتهای جایگزین هستند.

بازجویی و اخراج ایرانی‌ها از آمریکا

دانشجوی ایرانی پس از ورود به فرودگاه، تحت بازداشت قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، سوزان چرچ وکیل مدافع مهاجرت در بوستون در صفحه شخصی خود نوشت که دانشجوی 24 ساله ایرانی، شب گذشته پس از ورود به فرودگاه، تحت بازداشت قرار گرفت.

مقامات کاخ سفید با ادعای حمایت از مردم ایران، ویزای معتبر برخی از دانشجویان را باطل و در ورود ایرانی‌ها بسیار سختگیری می‌کنند.

مدافعان مهاجرت شامگاه دوشنبه در فرودگاه بین المللی بوستون لوگان در اعتراض به بازداشت و ابطال ویزای معتبر یک دانشجوی ایرانی گرد هم آمدند.

دانشجوی ایرانی 2 سال در آمریکا ساکن بود. به گفته چرچ، او از طریق خانواده این دانشجو در جریان بازداشت وی قرار گرفته است اما ماموران مربوطه اجازه نداده‌اند که با وی صحبت کند.

این اقدام دولت آمریکا نخستین باری نیست که علیه دانشجویان ایرانی رخ می دهد و چندی پیش هم ویزای حدود 20 دانشجوی ایرانی را بدون هیچ توضیحی باطل کرده بود. ماموران فرودگاه به یکی از این دانشجویان به محض ورود به آمریکا اطلاع دادند که ویزای وی باطل است و باید با همان پرواز (ترکیش ایر) بازگردد اما چون پرواز بازگشت دو روز دیگر بود، این دانشجو را به زندان منتقل و پس از دو روز تحقیر و توهین، از کشور اخراج کردند.

روز گذشته نیز برخی منابع خبری از بازجویی سه ساعته یکی از ایرانیان دارای گرین کارت در فرودگاه جان اف کندی نیویورک خبر دادند که علاوه بر بررسی تلفن همراه و تصویربرداری از اطلاعات موجود، نسبت به احساس وی درباره ترور سردار شهید قاسم سلیمانی هم پرسیده بودند.

اوایل ژانویه هم 60 ایرانی که به کانادا سفر کرده بودند، در زمان بازگشت به آمریکا، مورد بازجویی طولانی مدت و بازداشت قرار گرفتند.

انتقاد سنگپای قزوین از احتمال خروج ایران از «ان پی تی»

ایالات متحده از تهدیدهای ایران مبنی بر خروج از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رابرت وود نماینده دائم ایالات متحده در کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل، در روز سه‌ شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت، که احتمال رد معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای (NPT) ایران یک «سیگنال بسیار منفی» به جامعه جهانی خواهد بود.

رسانه های غربی به نقل از وی گفتند: ما در آستانه کنفرانس بررسی پیروی از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای هستیم که ایران تهدید به خروج از آن را کرده است.

وود اظهار داشت: ما معتقدیم كه ایران باید به رفتار خصمانه خاتمه دهد و در كنار مذاكره با آمریكا بنشیند و توافق نامه ای را تهیه كند كه نه‌ تنها نگرانی مسائل هسته‌ ای حل شود، بلكه موضوعات دیگری ا كه ما را نگران كرده است از جمله ساخت و توسعه موشكهای بالستیک و همچنین فعالیتهای خصمانه ایران در جهان برطرف شود.

روز دوشنبه جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران این احتمال را رد نکرد، در صورتیکه اگر یوروتروایكا (آلمان، فرانسه و انگلیس) تخلفات توافقنامه 2015 درباره برنامه هسته ای ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد را پیش بکشند، تهران می تواند از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای خارج شود.

این دیپلمات ایرانی اضافه کرد: اگر اروپایی ها همچنان به بازی های سیاسی بپردازند، گزینه های بسیاری خواهیم داشت.

آلمان، فرانسه و انگلیس هفته گذشته اعلام كردند، كه آنها به عنوان بخشی از برنامه جامع اقدام جامع، سازوكار حل و فصل اختلافات را راه اندازی می كنند.

در سال 2015، ایران و شش کشور میانجی بین المللی برنامه جامع اقدام مشترک را امضا كردند، اما در سال 2018 رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ به صورت یکجانبه از توافق نامه خارج و و تحریم های اقتصادی علیه تهران اعمال کرد.

در همین راستا، ایران تعهدات خود را طبق برنامه جامع اقدام مشترک تکمیل کرده است.
در ژانویه، ایران پنجمین و آخرین گام را برای دور شدن از برنامه جامع اقدام مشترک اعلام کرد.

آمریکا غیرانسانی‌ترین تحریم‌ها را اعمال می‌کند

به نقل از رویترز از ژنو ؛ کره شمالی اعلام کرد: آمریکا ضرب الاجل مذاکرات هسته‌ای را رعایت نکرد و ما دلیلی برای پایبندی یکجانبه به تعهداتی که طرف دیگر به آن احترامی نمی‌گذارد نداریم.
کره شمالی، آمریکا را به اعمال بیرحمانه‌ترین و غیرانسانی‌ترین تحریم‌ها متهم کرد و افزود: اگر آمریکا این سیاست خصمانه را در قبال کره شمالی حفظ کند، خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره هرگز تحقق نخواهد یافت.
نماینده کره شمالی در امور خلع سلاح به سازمان ملل اعلام کرد: در صورتی که آمریکا بر درخواست‌های یکجانبه و اعمال تحریم‌ها اصرار ورزد، کره شمالی وادار به تغییر رویکرد خواهد شد.

سازمان ملل خواستار لغو محاصره غزه شد

به نقل از فلسطین الیوم، «استفان دوگاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل سخنانی را در خصوص نوار غزه مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی تأکید کرد: پیشتر اورسولا مولر، مشاور دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی که اخیرا سفری ۶ روزه به اسرائیل داشته، خواستار لغو فوری محاصره باریکه غزه شده بود.

دوگاریک همچنین تصریح کرد: جامعه بین‌الملل باید تا رسیدن به راه حلی سیاسی در مورد مساله فلسطین، به کمک‌رسانی به فلسطینیان به منظور تامین نیازهای اساسی و ضروری آنان ادامه دهد.

وی بر پایبندی سازمان ملل به رسیدگی به نیازهای انسانی فلسطینیان در سرتاسر اراضی اشغالی و ارائه راه حل‌های بلند مدت از جمله لغو محاصره غزه تاکید کرد.

درخواست تحریم شرکت پوما، حامی اسرائیل

«ائتلاف همدردی با فلسطین» در انگلیس از مردم و باشگاه‌های ورزشی این کشور خواست تا در حمایت از مردم فلسطین و در اعتراض به کشتار فلسطینیان به دست نظامیان اسراییلی و محاصره غزه، کالا‌های شرکت پوما را تحریم کنند.
شرکت پوما حامی اصلی فدراسوین فوتبال اسرائیل است و در سرزمین‌های اشغالی فلسطینیان، تاسیسات ورزشی ساخته است. براساس قوانین بین المللی، هرگونه تاسیاست در سرزمین‌های فلسطینیان، جنایت جنگی است، اما شرکت پوما، علاوه بر کمک به این اقدامات غیر قانونی، تلاش می‌کند تا پای اسرائیلی‌ها را به مناسبت‌های ورزشی در جهان نیز باز کند.
پیش از این بیش از ۲۰۰ تیم ورزشی فلسطینیان از شرکت پوما خواسته اند تا دست از حمایت از ارتش اسرائیل بکشد.
در پی فراخوان «ائتلاف همدردی با فلسطین»، هزاران نفر در انگلیس با ارسال نامه از مقامات باشگاه‌های چستر و لیورپول خواستند تا همکاری شان را با شرکت پوما قطع کند که در پی فشار افکار عمومی و هواداران ورزش، این باشگاه‌های انگلیسی اعلام کردند کمک‌های شرکت پوما را در اعتراض به حمایت از رژیم صهیونیستی قطع می‌کنند.
ائتلاف همدردی با فلسطین با استقبال از این اقدام از اینکه صد‌ها نفر در توماری از مدیران باشگاه لیورپول و چستر چنین درخواستی را مطرح و مقامات این دو باشگاه را وادار به عمل کردند، ابراز خرسندی کرد. این ائتلاف اکنون از مردم خواسته است تا با اقدام مشابهی، مالکان باشگاه‌های فوتبال منچستر سیتی و کریستال پالاس را ترغیب کنند تا از همکاری با شرکت صهیونیستی پوما، دست بردارند.
این دو باشگاه انگلیسی، اکنون از پیراهن‌های ورزشی شرکت پوما استفاده می‌کنند.
پیش‌تر باشگاه لیورپول در پی فشار افکار عمومی کمک‌های شرکت پوما را در اعتراض به حمایت از رژیم صهیونیستی قطع کرد
کارزار همدردی با فلسطین با استقبال از این اقدام از اینکه صد‌ها نفر در توماری از مدیران باشگاه لیورپول چنین درخواستی را مطرح و انان به ان عمل کردند ابراز خرسندی کرد.

آمریکا عراق را زیر فشار گذاشته تا خرید گاز از ایران را متوقف کند

بانکی که از طریق آن عراق برای واردات گاز ایران برای تأمین برق شبکه های خود پرداخت می کند، روز سه‌ شنبه اعلام کرد، که در صورت خاتمه معافیت مجازات تحریم های آمریکا در ماه آینده، پردازش پرداخت را متوقف خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از France24، بانکی که از طریق آن عراق برای واردات گاز ایران برای تأمین برق شبکه های خود پرداخت می کند، روز سه‌ شنبه اعلام کرد، که در صورت خاتمه معافیت مجازات تحریم های آمریکا در ماه آینده، پردازش پرداخت را متوقف خواهد کرد.

فيصل الهيمص رئیس بانک تجارت عراق به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما متوقف خواهیم شد. به همین سادگی».

این می تواند برای بخش برق فلج شده عراق که تقریباً یک سوم از تأمین آن به ایران متکی شده است، ویران کننده باشد و در زمان افزایش تنش های آمریکا و ایران به وجود می آید.

واشنگتن در سال 2018 تحریم های سختگیرانه ای را برای بخش انرژی ایران اعمال کرد، اما طی 15 ماه گذشته یک سری معافیت های موقتی به عراق اعطا کرده است تا اجازه خرید گاز از تهران را بدهد.

بغداد با واریز دینارهای عراقی به حساب در بانک دولتی عراق که از لحاظ فنی مجاز به استفاده از آن برای خرید کالاهای غیر مجاز است، واردات را پرداخت می کند.

الهيمص گفت: اگر معافیت عراق از ماه آینده تمدید نشود، بانک تجارت عراق جلوی پردازش پرداخت ها را می گیرد.

وی گفت: درصورتی که معافیت به پایان برسد، البته بانک تجارت عراق هیچ گونه هزینه ای را برای پرداخت گاز یا معامله با هر یک از ایرانیان در رابطه با گاز یا برق پرداخت نمی کند. مطلقاً».

رئیس بانک تجارت عراق افزود: به عنوان یک بانک، مهمترین چیزی که ما داریم این است که ما با مقررات بین المللی سازگار هستیم. به همین دلیل مردم به ما اعتماد دارند.

تهدید تحریم ها

هر نهاد که با موسسات یا کشورهایی که در لیست سیاه ایالات متحده قرار دارند، سر و کار دارد می تواند با مجازات های فرعی، که دسترسی آن به دلار آمریکا را محدود می کند، مواجه شود.

این معافیت عراق را از چنین تحریم هایی محافظت می کند و به این ترتیب اجازه می دهد واردات حدود 1400 مگاوات برق و 28 میلیون متر مکعب (988 میلیون فوت مکعب) گاز از ایران را ادامه دهد.

در همین حال، ایران و عراق درمورد طرح پرداخت مطابق با مقررات ایالات متحده توافق كردند: حساب بانک تجارت عراق در دینارهای عراق.

بنا به گفته بیژن زنگنه وزیر نفت ایران، از سال گذشته عراق برای خریدهای قبلی گاز و برق حدود 2 میلیارد دلار پیش بینی کرده بود.

الهيمص از افشای مبلغ پرداختی به حساب یا میزان بازپرداخت بدهی خودداری کرد، اما به خبرگزاری فرانسه گفت، که «اختلافات» به این معنی است که ایران نتوانسته است به پول دسترسی داشته باشد.

وی گفت: براساس این ساز و کار چند پرداخت انجام شده است اما مشکل این است که دست زدن به این پول امکان پذیر نبود.

عراق می ترسد از تنش های مهیج بین ایران و ایالات متحده، که هر دو متحد بغداد هستند، افزوده شود.

در اوایل ماه جاری، پارلمان عراق به دنبال حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد که منجر به کشته شدن مقامات ارشد نظامی ایران و عراق شد، به بیرون راندن سربازان خارجی از جمله حدود 5200 نیروی آمریکایی رای داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا با عصبانیت از رأی، تهدید كرد كه در صورت خروج سربازان آمریكایی، «مانند آنچه قبلاً دیده نشده» علیه عراق اعمال خواهد شد.

ایالات متحده سپس به عراق اطلاع داد كه قصد دارد دسترسی بغداد به یک حساب مستقر در آمریكا را مسدود كند و عراق درآمدهای نفتی را كه 90 درصد از بودجه ملی را در اختیار دارد، نگه دارد.

پوتین برای کناره گیری از سمت ریاست جمهوری روسیه آماده می شود

به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، پیر لورن، خبرنگار و نویسنده کارشناس مسائل روسیه معتقد است: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای کناره گیری از قدرت آماده می‌شود.
لورن می‌گوید: مسئله قابل توجه آن است که وی خود، امکان شرکت در انتخابات برای سومین دوره متوالی را ممنوع کرد. در قانون اساسی آینده روسیه، رئیس جمهور تنها می‌تواند دوبار در انتخابات شرکت کند و دیگر مانند قبل تنها به امکان حضور دوبار متوالی محدود نمی‌شود که به افراد اجازه بازگشت به عرصه را می‌داد و این مانند بسیاری کشور‌های دیگر است.
مجری: این بدان معناست که رئیس جمهور تنها دو دوره می‌تواند در انتخابات شرکت کند و نمی‌تواند پس از چند سال بازگردد؟
لورن: دقیقا همین طور است. رئیس جمهور می‌تواند یک دوره داشته باشد و دوره دوم را چند سال بعد داشته باشد، اما در نهایت تنها دو دوره حق ریاست جمهوری دارد. مسئله جدید آن است که پوتین، یک نظام پارلمانی را در روسیه بنا گذاشته است. تاکنون روسیه همانند فرانسه، تحت حکومتی نیمه ریاست جمهوری بود که یک رئیس جمهور، یک نخست وزیر و مجلس نمایندگان و سنا داشت. اما حالا طبق نظام پارلمانی، پارلمان، نخست وزیر را انتخاب می‌کند و رئیس جمهور در این زمینه حقی ندارد.
مجری: این بدان معناست که قدرت نخست وزیر، قابل توجه‌تر می‌شود؟
لورن گفت: بدیهی است که قدرت نخست وزیر بیشتر می‌شود. زیرا در واقع نخست وزیر، نماینده اکثریت پارلمان خواهد بود. وی در مورد عطف به ماسبق شدن این اصلاحات هم گفت: قوانین تنها در نظام‌ها (ی سیاسی) دیکتاتوری عطف به ماسبق می‌شوند. از این لحاظ هیچ ابهامی وجود ندارد و ولادیمیر پوتین در انتخابات ۲۰۲۴ حضور نخواهد داشت. اما وی می‌تواند نخست وزیر شود.
لورن درباره آینده پوتین ادعا کرد: من فکر می‌کنم سمتی که برای پوتین بهتر است در صورت بازنشستگی نسبی وی، ریاست شورای دولتی باشد. این نهاد، سازمان دهی فرمانداران منطقه‌ای را برعهده دارد. این نهاد هم اکنون وجود دارد، اما به نقش آن در قانون اساسی اشاره‌ای نشده است. برای ثبت شدن این نهاد در قانون اساسی باید رئیسی برایش در نظر گرفت و فکر می‌کنم بهترین نامزد برای این سمت، ولادیمیر پوتین خواهد بود.
لورن در مورد دموکراتیک‌تر شدن نظام سیاسی روسیه گفت: از نظر من هر نظامی که قدرت بیشتری به پارلمان بدهد در مسیر دموکراسی بیشتر گام برمی دارد. نظام‌های پارلمانی که در آلمان، انگلیس و اسپانیا می‌شناسیم، همگی نظام‌های سیاسی هستند که در آن‌ها احزاب بیشترین امکان عرضه خود را دارند. واضح است که در روسیه، امروز ما یک حزب حاکم داریم که همان روسیه متحد است. آینده دوما به طور کامل در اختیار حزب روسیه متحد است که نخست وزیر را انتخاب خواهد کرد. باید یادآور شد تاکنون رئیس این حزب، دیمیتری مدودف بود. از همین رو نمی‌توان این مسئله را رد کرد که مدودف خود را برای بازگشت به سمت نخست وزیری آماده می‌کند و حتی ممکن است در سال ۲۰۲۴ نامزد ریاست جمهوری شود. در حال حاضر در مورد هیچ یک از این مسائل نمی‌توان اطمینان داد.

درباره حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد تحقیق شود

به نقل از بغداد الیوم، عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق امروز در بیانیه ای حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد را محکوم کرد و خواستار تحقیق در این رابطه شد.

در این بیانیه گفته شده است: هدف قرار گرفتن سفارت آمریکا به عنوان یک هیئت دیپلماتیک در خاک عراق، جنایت است.

عبدالمهدی همچنین از فرماندهی عملیات بغداد در ارتش عراق خواسته که در خصوص این حمله تحقیقاتش را آغاز و عاملان آن را شناسایی کند و تحت پیگرد قرار بدهد.

منابع خبری شب گذشته از برخورد چند موشک کاتیوشا به «منطقه سبز» و در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خبر دادند. در این حمله دستکم چند موشک به نزدیکی سفارت اصابت کرده است.

طبق گزارش‌ها، این حمله که عامل یا عاملان آن هنوز مشخص نشده، تلفات یا خساراتی به همراه نداشته است.

موضع‌گیری افریته جنگ طلب علیه سندرز: «هیچ‌کس او را دوست ندارد» | این هیچکس کیست؟

«هیلاری کلینتون» نامزد شکست‌خورده دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی در مصاحبه‌ای به شدت از «برنی سندرز» یکی از نامزدهای پیشتاز رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا، انتقاد کرده است.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «سی‌ان‌ان»، کلینتون در مستندی که امروز بخشی از آن منتشر شده، مدعی شده است که هیچ‌کس سندرز را دوست ندارد.

البته او روشن نمی‌کند این کسانب که باید سندرز را دوست داشته باشند چه کسانی هستند؟ جنگ افروزان پنتاگون؟ بانک داران وال استریت؟ میلیاردرهای سیلیکون ولی؟ ستارگان هالیوود و مفتخورهای بورلی هیز؟ لابی صهیونیستی آیپک و شرکا؟ دانشجویان و جوانان هوادار سندرزاند اما اینها برای افریته جنگ طلب هیچکسند!

وی مورد سندرز گفته است: «او سال‌هاست که در کنگره است. فقط یک سناتور از او حمایت کرده است. هیچ‌کس او را دوست ندارد، هیچ‌کس نمی‌خواهد با او کار کند. او هیچ‌چیز را به سرانجام نرسانده است.»

کلینتون با بیان این ادعا که سندرز به تمام هم‌حزبی‌هایش «به خصوص زنان» حمله کرده، در پاسخ به این سؤال که آیا حاضر است از سندرز در برابر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات امسال حمایت کند، از جواب صریح طفره رفته و گفته است که هنوز برای این مسئله زود است.

سندرز که به دلیل دیدگاه‌های چپ لیبرال و سوسیال دمکراتیک در میان سیاستمداران جریان اصلی حزب دموکرات نامحبوب است، کارزار خود را بر جلب حمایت طبقه‌های پایین و جوانان مبتنی کرده و بر خلاف اغلب دیگر نامزدها از دریافت کمک مالی از سرمایه‌داران و شرکت‌های بزرگ خودداری کرده است.

در یک نظرسنجی که این هفته منتشر شد، سندرز با پیشی گرفتن از «جو بایدن» معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا، در صدر نامزدهای دموکرات قرار گرفته است.

در انتخابات سال ۲۰۱۶، سندرز یکی از دو نامزد حزب دموکرات بود. در آن رقابت‌ها، کلینتون با حمایت کمیته مرکزی حزب به نامزد نهایی دموکرات‌ها تبدیل شد، اما در رقابت با «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواهان، شکست خورد. این در حالی است که در نظرسنجی‌هایی که آن زمان منتشر می‌شد، سندرز از شانس بالاتری برای شکست دادن ترامپ برخوردار بود.

ادامه ناآرامی‌های بغداد؛‌ معترضان دو پل را مسدود کردند

ناآرامی‌های بغداد که چند روزی است از سرگرفته شده، امروز(سه‌شنبه) هم کمابیش ادامه دارد.

شبکه المیادین گزارش داد که معترضان، دو پل «الشعب» و «الربیعی» واقع در شرق پایتخت عراق را مسدود کردند.

یک منبع امنیتی عراق به السومریه گفته که «تظاهرات‌کنندگان عصر امروز، مسیر نزدیک به پل الشعب به سمت جاده محمد القاسم در بغداد را بستند».

بغداد دیروز (دوشنبه) هم شاهد ناآرامی‌های در جاده «محمد القاسم» و دو میدان «الکیلانی» و «الطیران» در مرکز بغداد بوده است.

اعتراضات در بغداد که پس از پایان مهلت قانونی برای مأمور کردن نخست‌وزیر جدید شدت پیدا کرده، اکنون در حالی ادامه دارد که به گفته منابع عراقی، قرار است نخست‌وزیر این کشور به زودی معرفی شود.

افشای سناریوی جدید آمریکا برای مقابله با روسیه در دریا

موشک ضد کشتی پایه زمین Naval Strike Missile (NSM) به نیروهای دریایی آمریکا اجازه می دهد که محافظت قابل اعتمادی از سواحل خود در مقابل تهدیدات روسیه و چین داشته باشند.

به گزارش اسپوتنیک مجله Popular Mechanics در این باره نوشت.
در متن منتشر شده این روزنامه آمریکایی سناریوی احتماعی استفاده از این اسلحه افشا شده است. طبق یکی از آنها، اسلحه مذکور اجازه دفاع از جزایری که نیروهای آمریکا و متحدان آمریکایی در آنها قرار دارند و توسط ناوگان روسی تهدید می شوند را تضمین میکند. موشک ضد کشتی در اطراف جزایر منطقه محافظتی ایجاد می کند.
طبق سناریوی دیگر کاربرد NSM در درگیری های بین آمریکا و چین به نیروهای آمریکایی اجازه می دهد که جزایر را در دریای چین جنوبی محافظت نمایند.

آزادی شماری از تروریست‎‌های «القاعده» در یمن توسط امارات

منابع رسانه ای اعلام کردند که امارات شماری از تروریست های القاعده در یمن را آزاد کرده است.

به گزارش العالم، امارات شماری از تروریست‌های القاعده در یمن را آزاد کرده است.

بر اساس این گزارش، عناصر آزاد شده از استان «شبوه» در جنوب یمن بوده‌اند و هدف از این اقدام، متشنج کردن وضعیت شبوه و ایجاد بی‌ثباتی در این استان است.

در میان افراد آزاد شده توسط امارات نام شماری از سرکردگان تروریست‌های القاعده نیز به چشم می‌خورد.

گفتنی است، امارات تمام تلاش خود را برای به هرج و مرج کشاندن اوضاع جنوب یمن جهت تحقق اهداف خود، به کار بسته است.

حداقل ۲۸ شبه نظامی سوری وابسته به ترکیه در لیبی کشته شدند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن (مرکب از یک نفر آدم وابسته به تروریست‌های سوری که معلوم نیست اطلاعات راجع به تروریست ها در لیبی را از کجا تهیه می کنند)از کشته شدن حداقل ۲۸ شبه نظامی سوریه در جریان درگیری‌ها در لیبی خبر داده است.

وبگاه دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این ارتباط گفته است که این شبه نظامیان در جریان درگیری‌ها و تنش در طرابلس کشته شده‌اند.

پیش از این اعلام شده بود که ترکیه تعدادی از شبه نظامیان سوری را عازم غرب لیبی کرده است.

ترکیه از دولت وفاق ملی به رهبری فائز السراج در غرب لیبی حمایت می‎‌کند و به نظر می‌رسد که اعزام این شبه نظامیان از سوریه به لیبی که توسط ترکیه صورت می‌گیرد با هدف حمایت از دولت فائز السراج در برابر نیروهای مخالف در شرق می‌باشد.

لیبی در حال حاضر صحنه جنگ و درگیری میان دو دولت مدعی در شرق و غرب این کشور است.

در برابر فائزالسراج در غرب لیبی، نیروهای ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر در شرق لیبی قرار دارند که با هدف تصرف طرابلس و سقوط دولت مدعی در غرب در حال نبرد با دولت فائزالسراج می‌باشند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: