پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

سه بیانیه :جبهه خلق برای آزادی فلسطین، حزب کمونیست یونان، اولیور استون از کارگردانان سرشناس آمریکا

بیانیه جبهه خلق درباره معامله قرن

jebhe_khalgh_baraye

جبهه خلق برای آزادی فلسطین:

اعلامیه درمورد مرگ مرحله قرارداد اسلو و اولویت برای مقابله با «معامله قرن»

اطلاعیه مطبوعاتی

مترجم: احمد مزارعی، 28 ژانویه 2020


جبهه خلق برای آزادی فلسطین: اعلامیه درمورد مرگ مرحله قرارداد اسلوواولویت برای مقابله با «معامله قرن»

جبهه خلق برای ازادی فلسطین ، عموم ملت فلسطینی را درسرزمین فلسطین ودرسایر مناطق پراکنده جهان دعوت به سازماندهی وگردهما ئیهای همه جانبه مینماید تا درجهت مقابله با «معامله قرن»وراههای به شکست کشانیدن وساقط کردن ان اقدامات عاجل به عمل اورند.

felestin_1395

جبهه خلق همچنین رفقا وطرفداران خودوهمه سازمانها وشعبه هایشان درمیهن فلسطینی وخارج ازان را دعوت مینماید که بمثابه نوک پیکان حمله ودرمقدمه صف مبارزه با توده های مردم درهم امیزند وبر ضد معامله قرن وهمه برنامه های سازشکارانه ویا برنامه های عادی سازی روابط با اسرائیل دست دردست وشانه به شانه با پیشگامان ملتمان درهمکاری با نیروهای مبارز ملی واسلامی درهمه فعالیتهای ملی شرکت کرده وبا معامله قرن به مبارزه ومقاومت دست زده از جمله به درگیریهای خیابانی با نیروهای اشغالگردر مناطق مرتبط بپردازند.

جبهه خلق تاکید ورزید که کوشش درجهت باز گرداندن وحدت ملی بر اساس توافقات اجماع ملی درگذشته، میطلبد که همگان به یک گردهمائی عاجل ملی اقدام نموده تا بر روی یک برنامه ودیدگاه تازه ملی برای مقابله با تهدیدات موجود درمرحله فعلی ودر مقدمه ان مبارزه برعلیه معامله قرن توافق، ومبارزه خودرا پیش ببریم.

جبهه خلق اصراردارد که مهمترین گام که برای مقابله با معامله قرن اولویت دارد، اعلان سلطه فلسطینی وبطور جدی وپایانی ، مرگ مرحله قرارداد اسلو برای همیشه ومتوقف ساختن هرگونه همکاری واتفاقیه ها والتزامات امنیتی واقتصادی با رژیم صهیونیستی ودر مقدمه انها هماهنگیهای امنیتی وپروتکل اقتصادی پاریس ، لغو اعتراف به کیان صهیونیستی، ومتوقف ساختن هرگونه دستگیریهای سیاسی وتحت تعقیب قراردادن وپیگیری کردنهای امنیتی نیروها میباشد . اینها میتواند شروع مثبت ، مفید ومهمی باشد ونشان دهد که سلطه فلسطینی درمقابله با معامله قرن جدیت دارد.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین

اداره تبلیغات مرکزی

28/1/2020

آمریکا «امپراتوری شرارت» است

نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ اولیور استون از کارگردانان سرشناس آمریکا و منتقد سرسخت دولت‌های این کشور، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه گفت: «مسائل از آن زمان تغییر کرده است. امپراتوری‌ها سقوط می‌کنند. باید دعا کنیم این امپراتوری و این مسائل شرارت آمیز، سقوط کنند، زیرا ما امپراتوری شرارت هستیم. آنچه ریگان درباره روسیه گفت: در مورد ما صدق می‌کند.»
استون که بیشتر به خاطر فیلم‌های «جوخه» و «وال استریت» شهرت دارد، مدتی مدید از سیاست خارجی آمریکا به ویژه مداخله واشنگتن در مناقشه‌های مسلحانه در خاورمیانه انتقاد کرده است. وی در این مصاحبه، تهیه کنندگان هالیوود را متهم کرد که در پی فاصله گرفتن او از جریان غالب و طرفدار جنگ، وی را در معرض «سانسور اقتصادی» قرار دادند.
استون ابراز تاسف کرد:» هالیوود از سال ۲۰۰۱ تغییر کرده است. در هالیوود، سانسور بیشتری صورت می‌گیرد. ارتش، سیا و توصیف‌هایی که این سازمان‌ها ارائه می‌دهند بسیار جانبدارانه هستند. آن‌ها می‌توانند هزینه را تامین نکنند. فرض کنید می‌خواهید فیلمی بسازید که در آن از ارتش آمریکا انتقاد می‌شود یا می‌خواهید به ماجرایی در مورد جنگ عراق یا داستانی وحشتناک بپردازید که اخیرا در ایران اتفاق افتاده است. شما به این داستان‌ها می‌پردازید، اما (آن‌ها هزینه این فیلم‌ها را نمی‌دهند و در نتیجه) چنین فیلم‌هایی ساخته نمی‌شود.»
استون خاطرنشان کرد: «اکنون سانسور چیزی نیست که منحصرا بر صنعت فیلم آمریکا تاثیر بگذارد. من می‌توانم رسانه‌های آمریکا را مطالعه کنم، ولی همه آن‌ها یک چیز می‌گویند. شما در مورد دیدگاه ایران، چین، کره شمالی و ونزوئلا در خصوص جنگ افروزی در سیاست آمریکا چیزی نمی‌شنوید.»
این کارگردان سرشناس آمریکایی همچنین از تندرو‌های نومحافظه کار آمریکایی که از عملیات‌های نظامی خارجی حمایت می‌کنند انتقاد کرد. وی گفت: «این‌ها افرادی جنگ افروز با طرز تفکری منسوخ شده هستند. به جز احزاب کوچک در آمریکا، هیچ حزب و صدای دموکراتیکی وجود ندارد که این پرسش را مطرح کند که چرا ما در جنگ‌ها حضور داریم. من این سخن را از هیچکدام از نامزد‌های مهم غیر از یک یا دو نامزد دموکرات نمی‌شنوم، ولی این افراد، بختی برای پیروزی ندارند. به عبارت دیگر، هیلاری کلینتون و جو بایدن به اندازه دیک چنی جمهوریخواه، طرفدار جنگ هستند.»
استون ادامه داد: «هیلاری کلینتون و جو بایدن، طرفداری از جنگ را به شیوه دیگری انجام می‌دهند. شاید این وضعیت به شما نشان دهد آمریکا تا چه اندازه در اسارت قرار دارد و آمریکا تا چه اندازه به طرف راستگرایان سوق داده شده است که هیلاری کلینتون یک دموکرات تلقی می‌شود. من این را باور نمی‌کنم. هیچ چپ گرای واقعی در آمریکا در قدرت قرار ندارد. هر آنچه هست، این است که راستگرایان در حال جنگ با راستگرایان هستند. همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه‌هایی که من با وی برگزار کردم، گفت: فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور آمریکاست.»

بیانیه پیرامون نقشه آمریکا برای مسألۀ فلسطین

منبع: شبکه همبستگی

تارنگاشت عدالت


بیانیه دفتر مطبوعاتی حزب کمونیست یونان پیرامون نقشه ایالات متحده برای مسألۀ فلسطین

حزب کمونیست یونان نقشه ایالات متحده را برای مسألۀ فلسطین، که به دروغ به مثابه «معامله قرن» توصیف می‌شود، محکوم می‌نماید. این نقشه نه فقط یک دولت مستقل فلسطین را تضمین نمی‌کند، بلکه اشغال اسراییلی را دائمی نموده از آن حفاظت می‌کند.

نقشه تصریح می‌کند:

● بیت‌المقدس به مثابه «پایتخت تقسیم ناپذیر اسراییل» به حکومت اسراییل داده شود.

● دره اردن، که قلب ۳۰ درصد از ساحل غربی است، و منطقه شمال بحرالمیت به اسراییل داده شود.

● شهرک‌های یهودی‌نشین و هزاران شهرک‌نشینی که در اراضی فلسطین نیروهای اشغالگر بشمار می‌آیند ابقاء شوند.

این یک تحول بسیار خطرناک، و بخشی از نقشه امپریالیستی است که ایالات متحده برای ترتیبات غیرقابل پذیرش در منطه علیه خلق‌ها طرح کرده است.

ما اکنون باید همبستگی با خلق فلسطین را تقویت نماییم.

● برای پایان دادن به اشغال اسراییلی و یک دولت مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷، با شرق بیت‌المقدس به مثابه پایتخت آن.

● برای برچیده شدن شهرک‌های یهودی نشین و اخراج شهرک‌نشین‌ها، و بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه‌های خود.

● برای آزادی همه زندانیان سیاسی فلسطینی از زندان‌های اسراییل.

دولت‌های یونان، دولت کنونی دمکراسی نو و دولت پیشین سریزا، در تقویت همکاری استراتژیک با دولت آدمکش اسراییل، و همچنین عدم حرکت در جهت برسمیت شناختن ضروری یک دولت مستقل فلسطین، علی‌رغم تصمیم متفق‌القول پارلمان یونان، مسئولیت مشترک دارند.

دفتر مطبوعاتی کمیته مرکزی حزب کمونیست یونان

دسته‌بندی شده در: بیانیه ها, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: