پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار برگزیده

تجمع کارگران پتروشیمی اروند در اعتراض به انعقاد قراردادهای حجمی ، یکشنبه ۱۳بهمن

کارگران پتروشیمی اروند، از صبح امروز مجدداً در اعتراض به تصمیم شرکت مبنی بر تغییر وضعیت قراردادی خود به قرارداد حجمی، دست از کار کشیدند.

در تجمع امروز یکشنبه 13 بهمن ماه کارگران بخش تعمیرات پتروشیمی اروند هم به این تجمع پیوستند چون با توجه به نزدیک بودن اتمام کار پیمانکار، شرکت تصمیم گرفته تا پیمانکار بعدی با کارگران قرارداد حجمی منعقد کند..

کارگران می‌گویند بسیاری از مزایای ما را یا برداشته‌اند و یا محدود نموده‌اند. به‌عنوان مثال: حذف سرویس‌های ایاب و ذهاب در آخر هفته به‌منظور کاهش ساعات اضافه‌کاری پرسنل، حذف امکان ثبت اثر انگشت در ایام تعطیل، ممانعت از امکان حضور بانوان شاغل در ایام پایان هفته به بهانه‌های مختلف، حذف یا کاهش پاداش‌های تولید، حذف بخشی از پاداش بهره‌وری کارکنان و مواردی ازاین‌دست و البته موارد دیگری هم هست .
t.me/vahedsyndica

بیانیه مشترک تشکلها و گروه های مستقل در رابطه با افزایش حداقل دستمزد و حقوق سال 1399

وجود تورم بالای 40 درصد در نیمه اول سال جاری رمق زندگی را از کارگران، معلمان، بازنشستگان، بیکاران و کلیه مزدبگیران کم درآمد و عموم مردم زحمتکش و محروم را فراتر از سالهای گذشته گرفته بود تا اینکه شب 24 آبان 98 دولت برای جبران کسری بودجه اش به طرزی غارتگرانه دست در جیب مردم برد و قیمت بنزین را سه برابر افزایش داد.

مردم جامعه از کارگر گرفته تا معلم و بازنشسته و بیکار و غیره که تأثیر افزایش بنزین توسط حکومت را بارها بر زندگی خود تجربه کرده و میدانستند به دنبال افزایش قیمت بنزین همچون افزایش چند باره قیمت دلار، قیمت دیگر کالاهای مورد نیاز زندگی فورا و سرسام آور بالا خواهد رفت، برای دفاع از حق زندگیشان بلافاصله خیابانهای شهرها را به میدان اعتراض تبدیل کرده ، وسیعا به خیابان آمدند و صدای اعتراضشان را نه تنها به گرانی بنزین، بلکه علیه 40 سال سرکوب، چپاول و به تباهی کشانده شدن زندگیشان توسط غارتگران بلند کردند.
اکنون برمتن سرکوب های خونین این خیزش ها که تا به امروز نیز ادامه دارد و در دل شدیدترین فشارهای معیشتی و اعتراض های مردم، نمایش هر ساله مذاکرات حکومتی «شورای عالی کار» برای افزایش دستمزد کارگران از آذر ماه شروع و همچنان ادامه دارد.

سال ها این سناریوی تعیین مزد در حالی بهمین سبک و سیاق اجرا میشود که نیروی کارمزدی فاقد تشکل های مستقل قدرتمند و سراسری برای دفاع از سطح معیشت خود هستند.امسال بویژه قصد دارند که به بهانه نبودن بودجه درصدی تحقیر آمیز به دستمزد و حقوق مزدبگیران اضافه کرده که همان هم پیشاپیش با افزایش نرخ تورم هنوز دریافت نشده، بازپس گرفته میشود.
نباید هیچ بهانه و توجیهی مبنی بر نبود بودجه و یا عدم توانائی کارفرمایان و سازمانها در پرداخت دستمزدها و حقوق های مورد مطالبه ی شاغلین و بازنشستگان را پذیرفت. زیرا جامعه شاهد بود که چگونه و با قید سه فوریت برای سپاه قدس بودجه 200 میلیون یوروئی علاوه بر بودجه مصوب قبلی را تخصیص دادند.
دولت مؤظف است علاوه بر پذیرش حداقل دستمزد و حقوق ماهانه همه مزدبگیران مطابق هزینه کارشناسی شده «سبدمعیشت خانوار» که درشرایط فعلی به میزان 9 میلیون تومان برآورد میشود، بودجه کافی نیز برای پرداخت بیمه بیکاری به همه بیکاران، تأمین زندگی کودکان کار و درمان مناسب و رایگان، اختصاص دهد.

ما کارگران، معلمان، بازنشستگان و کلیه مزدبگیران در صورت عدم تحقق مطالبه ی مذکور، حق خود می دانیم که به هر شکل ممکن، علیه این همه تبعیض و بی‌عدالتی درهمه مراکز کارگری، مدارس و دانشگاه ها، خيابان ها و مقابل مراکز دولتی و حکومتی اعتراضی همه جانبه نماییم.
٩٨/١١/١٢

1- اتحاد بازنشستگان ایران
2- انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
3- سندیکای نقاشان البرز
4- شورای بازنشستگان ایران
5- بخشی از بازنشستگان فولاد
6- گروه 19 اسفند
7-گروه بازنشستگان تامین اجتماعی
8-گروه پایپینگ و اکیپ پروژه ای آذربایجان
9- جمعی از فعالین لغو کار کودکان
10-جمعی از فعالین کارگری سنندج

لیست در حال تکمیل شدن میباشد

۱۳/بهمن/٩٨

قدردانی مردمی از معامله قرن ترامپ: معترضان فلسطینی تصاویر ترامپ و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند

صدها نفر از مردم فلسطین شامگاه امروز (سه‌شنبه) در اعتراض به طرح سازش تحمیلی «معامله قرن» توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به خیابان‌ها آمدند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که مردم فلسطین در تظاهرات خود در «رام الله» واقع در کرانه باختری، تصاویر ترامپ و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل را به آتش کشیدند.

این اقدام معترضان فلسطینی پس از اعلام طرح معامله قرن توسط ترامپ انجام گرفته است. ترامپ، امشب در کنار نتانیاهو و در یک شوی تبلیغاتی-انتخاباتی، جزئیات این طرح ادعایی را مطرح کرد.

روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم» نیز گزارش داد که امشب بیش از «سه‌هزار فلسطینی در غزه، علیه طرح آمریکا به خیابان‌ها آمدند؛ [طرحی] که طرف فلسطینی آن را رد کرده است.

این روزنامه ضمن پیش‌بینی در خصوص افزایش دامنه اعتراضات مردم فلسطین علیه این طرح، تأکید کرد که در جریان این اعتراضات، پرچم‌های آمریکا نیز به آتش کشیده شد.

معترضان فلسطینی در محکومیت و رد این طرح تحمیلی، شعارهایی مانند «لا لا للصفقة» (نه نه به معامله) و”الصفقة لن تمر» (معامله اجرایی نخواهد شد) را سر دادند.

افزون بر تظاهرات در غزه، ساکنان شهرهای مختلف فلسطینی و همچنین اردوگاه‌های نوار غزه واقع در کرانه باختری، به خیابانها ریختند. معترضان همچنین از جامعه بین‌الملل خواستند که طرح دولت ارمپ را رد کند.

طرح ترامپ که در حمایت کامل از رژیم اسرائیل است، مسئله فلسطین را از بین می‌برد و دیگر کشور مستقلی به نام فلسطین تشکیل نخواهد شد.

این اظهارات ترامپ و نتانیاهو و تحمیل یکجانبه این طرح، اعتراضات و محکومیتهای داخلی و بین‌المللی را به همراه داشته است؛ به نحوی که بسیاری از سیاستمداران عربی و حتی غربی و آمریکایی، آن را در حمایت آشکار از رژیم صهیونیستی عنوان کردند .

«جمال نزال» عضو شورای انقلابی جنبش فتح فلسطین هم گفت که «معامله قرن، یک تبلیغات انتخاباتی مشترک برای دو فرد بحران‌زده است».

وی تأکید کرد که این جنبش، پیشنهادهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را نمی‌پذیرد، هر چند که ترامپ «به صورت مبهم اعلام کرد که قدس شرقی پایتخت فلسطین خواهد بود».

معترضان فرانسوی برای شصت‌وچهارمین هفته پیاپی به خیابان‌ها آمدند

معترضان فرانسوی به رهبری گروه موسوم به جلیقه‌زردها برای شصت‌وچهارمین هفته پیاپی در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت ماکرون در خیابان‌های شهر مون‌پلیه گرد هم آمدند.

گزارش ها و همچنین ویدئوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی از حضور گسترده معترضان در «پاریس» پایتخت فرانسه نیز حکایت دارد.

پلیس شهر مون‌پلیه مجبور شد برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان با گاز اشک آور به جمعیت معترض حمله ور شود.

اعتراضات فرانسه که گروه جلیقه‌زردها رهبری آن را به دست گرفته‌اند و به همین دلیل از آن به‌عنوان «جنبش جلیقه‌زردها» نیز یاد می‌شود، از 17 نوامبر در مخالفت با تصمیم دولت برای افزایش قیمت سوخت آغاز شد اما حتی عقب‌نشینی دولت از اجرای این تصمیم نیز تأثیری بر شدت اعتراضات نداشته، زیرا معترضان به مخالفت علیه جهانی شدن و همگرایی با اتحادیه اروپا روی آورده‌اند.

در ماه اکتبر نیز آتش نشانان در پاریس اعتراض کرده و خواستار بهبود شرایط شغلی و دستمزد و حقوق خود شده بودند.

کرونا فرصتی برای نژاد پرستی

افزایش رفتار نژاد پرستانه فرانسوی‌ها با اتباع چینی در پی شیوع «کرونا»

تاکنون ابتلای شش نفر در فرانسه به ویروس «کرونا» ثبت شده است و با پروپاگاندای رسانه‌ای گسترده موجی از نگرانی را در میان مردم این کشور ایجاد کرده است. اما وجه دیگر ماجرا به رفتارهای توهین‌آمیز و نژادپرستانه فرانسوی‌ها با اتباع چینی باز می‌گردد.

لازم به یادآوری است که حال هیچ یک از شش نفر از بیماران ویروس کرونا در فرانسه وخیم نیست و احتمالاً به زودی از بیمارستان مرخص میشوند، یکی دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در کانادا نیز دیروز از بیمارستان مرخص شد و حال یک خانواده آلمانی که در جنوب آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند کاملاً عادی است و به زودی آنها نیز از بیمارستان مرخص خواهند شد.

تنها برای مقایسه باید یادآوری کرد که در بین زمستان سال ۲۰۱۷ تا زمستان ۲۰۱۸ یعنی در عرض کمتر از چند ماه بیماری آنفولانزا فقط در آلمان نزدیک به ۲۵ هزار نفررا قربانی خود کرده است بیماری سرخک در سراسر دنیا حدودا بیش از ۹ میلیون نفر را در دنیا در سال ۲۰۱۸ مبتلا کرده که نزدیک به ۱۴۰هزار نفر از آنها قربانی این بیماری شده اند که البته بیشتر قربانیان به علت نبود امکانات در آفریقا درگذشته اند.

شیوع ویروس کرونا در چین فرصتی برای کشورهای غربی و نژادپرستان شده است تا بر علیه چین به تبلیغات گسترده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دست بزند در حالی که به اعتراف سازمان بهداشت جهانی جمهوری خلق چین در برخورد با این ویروس به نحو احسن عمل کرده و اگر این شرایط که اگر این اتفاق در کشور دیگری می افتاد بدون شک به یک فاجعه ای عظیم بدل می‌شد، از شیوع ویروس کرونا برای آسیب زدن به وجه چین و صادرات چین و فعالیت های اقتصادی چین در خارج از کشور استفاده گسترده می‌شود.

رفتار بد با شهروندان چینی در اروپا و آمریکای شمالی، تحقیر و توهین آنها در شبکه های اجتماعی, انتشار فیلم های ساختگی از چین با هدف ایجاد ترس و واهمه عمومی، کاملا برنامه ریزی شده و بدون هیچ محدودیتی ادامه دارد.

در این میان اتباع چینی مقیم فرانسه شروع به اعتراض در شبکه‌های اجتماعی کرده و از هشتک JeNeSuisPasUnVirus# (من ویروس نیستم) استفاده می‌کنند تا به تعرضات و رفتارهای نژاد پرستانه‌ای که با آن‌ها در فرانسه می‌شود اعتراض کنند.

«روی وانگ» مؤسس انجمن «جوانان چینی در فرانسه» در این باره می‌گوید که تعداد پیام‌های نژادپرستانه‌ای که آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی هدف قرار می‌دهد، بسیار افزایش یافته است.

او افزود: «جوانان آسیایی از پیام‌ها و نظرات نژادپرستانه شکایت دارند؛ به چشم خودم دیدم که چگونه خریداران از صندوقدار آسیایی که در یک مغازه کار می‌کرد، فاصله می‌گرفتند. آن‌ها به او گفتند که به کشورت بازگرد و از ما در برابر بیماری‌ات مراقبت کن.»

روی وانگ همچنین گفت که خود او نیز در معرض این رفتارها قرار گرفته و یک بار افراد از اینکه با او سوار آسانسور شوند امتناع کرده‌اند صرفا به خاطر اینکه او چهره آسیاسی داشت.

یکی از اتباع آسیایی در فرانسه نیز نوشته است: «امیدوارم به زودی این ویروس کنترل شود وگرنه شرایط علیه جامعه آسیای‌تبار وخیم خواهد شد. آن‌ها بسیار تحت فشار هستند و فرانسوی‌ها در معابر عمومی و مترو به محض رؤیت یک آسیایی‌تبار، بینی خود را گرفته و دور می‌شوند.»

اینگونه رفتار صرفا از سوی افراد رخ نمی‌دهد، بلکه روزنامه Courrier Picard در صفحه اول خود از عنوان «خطر زرد» به اشاره به ویروس کروان استفاده کرده و تا کنون از اتباع شرق آسیا در این کشور عذرخواهی نکرده است.

برخی چینی‌ها نیز گفته‌اند که رفتارها نژادپرستانه با آنان پیش از شیوع ویروس کرونا نیز وجود داشته، اما اکنون با شیوع این بیماری، این رفتارها نیز افزایش یافته است.

در مدارس نیز رفتارهای نژادپرستانه با آسیایی‌تبارها بسیار دیده می‌شود. دانش‌آموزان فرانسوی به محض رؤیت یک دانش‌اموز آسیایی تبار به او می‌گویند: «از ما دور شو؛ الان ما رو آلوده می‌کنی.» که از آن‌ها دور شود و برخی نیز رفتارهای بسیار زننده‌تری دارند.

دولت چین روز جمعه از اظهارات غیردوستانه آمریکا در بحبوحه مبارزه سخت این کشور در برابر ویروس کرونا شدیدا انتقاد کرد و آن را در این شرایط برخلاف حسن نیت این کشور خواند.

«هوا چونیانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین این اظهارات را بعد از سوء استفاده آمریکا از موقعیت چین در شرایط شیوع بیماری مهلک کرونا مطرح و تاکید کرد، در شرایطی که پکن در حال انجام بهترین اقدامات برای جنگ با کرونا است این اظهارات در تضاد با حسن نیت واشنگتن است.

وزیر تجارت آمریکا اخیرا با اشاره به شیوع ویروس کرونا در چین و خوابیدن کسب و
کارهای تجاری و اقتصادی در چین گفته بود که این شرایط باعث بازگشت شغل و سرمایه به آمریکا خواهد شد!

علاوه بر آن، وزارت خارجه آمریکا هم با صدور یک بیانیه درباره سفر اتباع این کشور به چین به دلیل شیوع ویروس کرونا هشدار داده و از آنهایی که در چین هستند، خواسته
این کشور را ترک کنند. این بیانیه پیش از این برای عراق و افغانستان صادر شده بود. این مساله نیز موجب ناراحتی مقامات چینی شده است.
چونیانگ گفت: مردم چین به صورت همه جانبه علیه شیوع ویروس کرونا می‌جنگند و در این مسیر ما با شفافیت و بالاترین مسئولیت کار می‌کنیم. پکن همه کشورها از جمله ایالات متحده را کاملا و به موقع از شرایط مطلع کرده و اطلاعات لازم را به صورت به روز با آنها به اشتراک گذاشته است. وی اضافه کرد،« دوست نیازمند دوست است. بسیاری از کشورها پیشنهاد کمک و حمایت از چین را به شکلهای مختلف مطرح کرده‌اند. برعکس اظهارات مقامات آمریکایی

که نه مناسب بود و نه واقعی.» سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت: قطعا این اقدام آمریکا را ما براساس حسن نیت تلقی نخواهیم کرد.

وی با تاکید بر رهبری حزب کمونیست چین، روابط مستحکم سوسیالیسم با ویژگیهای مردم این کشور و حمایت قاطع جامعه بین‌المللی تاکید کرد که مردم چین با قلب و ذهن خود با این اپیدمی میجنگند و در نهایت پیروز خواهند شد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا که از یک هفته پیش شروع شده و تا کنون جان بیش از ۲۰۰ نفر را گرفته است، بسیاری از فعالیتهای تجاری و اقتصادی این کشور متوقف شده و بازارهای بورس این کشور نیز سقوط کرده است. بسیاری از پروازهای بین المللی به و از مقصد پکن متوقف شده و این مساله ضررهای هنگفتی را به شرکتهای چینی وارد کرده است.

اسرائیل واردات محصولات کشاورزی فلسطین را متوقف کرد

وزارت جنگ رژیم اسرائیل از دستور توقف واردات محصولات کشاورزی فلسطین خبر داد.

به گزارش الجزیره، وزارت جنگ رژیم اسرائیل در اقدامی ضد فلسطینی اعلام کرد که از این به بعد اجازه واردات محصولات کشاورزی فلسطینی را نمی دهد.

این اقدام در راستای اعمال فشار بر فلسطین برای پذیرش معامله قرن صورت گرفته است.

سعودی‌ها همچنان کشتی‌های حامل مواد غذایی و نفتی را توقیف می‌کنند

شبکه المسیره به نقل از یک منبع مسئول در بندر الحدیده گزارش داد که ائتلاف متجاوز سعودی ۱۱ کشتی حامل فرآورده‌های نفتی و غذا را توقیف کرده است.

بر اساس این گزارش، ائتلاف متجاوز سعودی مانع ورود این کشتی‌ها به بندر الحدیده واقع در غرب یمن می‌شود.

ماه گذشته نیز شرکت نفت یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی همچنان هفت کشتی حامل مشتقات نفتی را در توقیف نگه داشته و این کشتی‌ها حامل ۱۸۰ هزار تن بنزین و گازوئیل هستند.

در بیانیه شرکت نفت یمن آمده، ائتلاف متجاوز با ادامه سیاست توقیف کشتی‌های نفتی، دنبال تنگ‌تر کردن عرصه بر غیرنظامیان و افزایش رنج آنها است.

در ادامه این بیانیه تأکید شده، کشتی‌های مذکور در حالی در توقیف نگه داشته شده‌اند که مجوزهای لازم برای ورود به بندر «الحدیده» را کسب کرده‌اند.

تاکنون بارها، ائتلاف سعودی، کشتی‌های حامل مشتقات نفتی را در دریا متوقف کرده و مانع ادامه راه آنها برای تخلیه فرآورده‌های نفتی در بندر الحدیده شده است، این در حالی است که این اقدام کاملاً مخالف قوانین، توافقنامه‌ها و مقررات بین المللی و اصول انسانی است.

اعزام هواپیمای اختصاصی به چین برای بازگرداندن ایرانی ها

روز شنبه پروازی با تجهیزات کامل و تیم پزشکی به چین اعزام شده است تا بیش از 80 نفر از شهروندان ایرانی مقیم کشور چین را به ایران بازگرداند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، کیانوش جهانپور، از اعزام هواپیمای اختصاصی با تجهیزات قرنطینه برای بازگرداندن 80 ایرانی مقیم چین به این کشور خبر داد و گفت: » این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت 14 روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل قرنطینه می‌شوند.»

وی تاکید کرد: » بخش عمده ای از این افراد دانشجویان در حال تحصیل در چین هستند که برخی از آنها مشکلات نظام وظیفه داشتند که ستاد نیروهای مسلح تسهیلاتی برای بازگشت آنها به کشور در نظر گرفته است.»

مسئول اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران درباره مجوز خروج ایرانیان مقیم چین از این کشور، افزود: » مذاکرات با کشور چین در این باره انجام و توافق اولیه صورت گرفته است. با توجه به اینکه دو کشور دیگر مثل ترکیه اتباع خود را از چین خارج کرده اند، فکر نمی‌کنیم از نظر دیپلماتیک مشکلی برای بازگشت هموطنان‌مان وجود داشته باشد.»

وی در مورد شرایط قرنطینه توضیح داد: » این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت 14 روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل مثل دسترسی به اینترنت و…. قرنطینه می‌شوند و بعد از طی این مدت در صورت تایید سلامت‌شان به آغوش خانواده بازخواهند گشت.»

فشار امنیتی آمریکا بر فلسطینی‌ها: سفر مخفیانه مدیر «سیا» به رام الله و دیدار با همتای فلسطینی

رسانه‌های اسرائیلی شامگاه شنبه از سفر مخفیانه «جینا هاسپل» مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به رام‌الله خبر داده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، هاسپل در رام‌الله با «ماجد فرج» مدیر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین و «حسین الشیخ» وزیر امور داخلی دیدار کرد.

هاسپل در این سفر محرمانه، درباره آینده روابط میان سیا و سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین گفت‌وگو کرد.

مدیر سیا از مقامات فلسطینی تضمین‌هایی دریافت کرد که روابط میان واشنگتن و تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه خواهد یافت و آسیب نخواهد دید.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش داد: «هاسپل به عباس اطمینان داده که واشنگتن به اسرائیل اجازه نخواهد داد تا پیش از انتخابات کنست اقدام به الحاق شهرک‌های کرانه باختری و دره اردن بکند.»

این دیدار در حالی انجام شده که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر طرح سازش تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن را قاطعانه رد کرده و روز شنبه نیز در نشست فوق‌العاده وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره گفت: «ما مطلقا این راه حل را نخواهیم پذیرفت و من هرگز در کارنامه خود این امر را که قدس را فروخته‌ام، درج نخواهم کرد. آنها برای ما شرط گذاشتند که موجودیت دولت یهود را به رسمیت بشناسیم تا از این راه حسن نیت خود را ثابت کنیم.»

تسلط ارتش سوریه بر شهرک استراتژیک «زیتان»

به نقل از خبرگزاری سانا، سلسله پیشروی های نیروهای مقاومت سوری در نبرد با تروریستهای تکفیری ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، نیروهای مقاومت سوری در جریان نبرد خود علیه تکفیریها دستاورد جدیدی را محقق ساختند.

منابع رسانه ای اعلام کردند که نیروهای سوری موفق شدند بر شهرک استراتژیک «زیتان» در حومه حلب مسلط شوند.

این در حالی است که طی یک هفته گذشته نیروهای سوری بسیاری از شهرکها و مناطق استراتژیک در حومه ادلب و حلب را آزاد کرده اند.

«محمد علاوی» مأمور تشکیل دولت جدید عراق شد

«برهم صالح» رئیس جمهور عراق «محمد علاوی» را مأمور تشکیل کابینه جدید این کشور کرد.

پایگاه خبری «بغداد الیوم» گزارش داد که علاوی با انتشار یک فایل ویدئویی در فیسبوک خود اعلام کرده است که برهم صالح وی را مأمور تشکیل دولت جدید عراق کرده است.

وی در این فایل ویدئویی، خواستار «تداوم تظاهرات تا زمان تحقق مطالبات و برگزاری انتخاب زود هنگام» شد.

علاوی همچنین وعده داد که دولتی را تشکیل خواهد داد که با مطالبات ملت عراق همخوانی داشته باشد.

نخست وزیر جدید عراق همچنین گفت که «در راستای تعیین زمان انتخابات آتی» تلاش خواهد کرد.

«محمد الخالدی» عضو پارلمان عراق نیز اعلام کرد که علاوی به صورت رسمی، مأمور تشکیل کابینه جدید شده و توانسته است «موافقت همه طیف‌های سیاسی را جلب کند».

الخالدی همچنین گفت که رئیس جمهوری عراق تا دقایق آتی، رسما این مسئله را اعلام خواهد کرد.

رئیس‌جمهور عراق هفته گذشته به فراکسیون‌های پارلمانی این کشور تا روز شنبه (۱۲ بهمن) فرصت داد تا بر سر نخست‌وزیر جدید به توافق برسند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: